Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

5 правил безпеки на екрані, яких повинен навчити своїх дітей кожен батько

Лют 19, 2023
Діти дивляться на ноутбук

Як батьки, ви повинні навчити свою дитину безпечно орієнтуватися в онлайн-світі. Ось п’ять правил безпеки на екрані, яких кожен батько повинен навчити своїх дітей, щоб зробити їхнє перебування в Інтернеті приємним і безпечним.

Час, проведений перед екраном, є частиною повсякденного життя більшості дітей сьогодні – від виконання домашнього завдання онлайн до спілкування з друзями чи ігор. Однак, хоча цифровий світ може запропонувати багато переваг, він також несе в собі ризики. Як батьки, ви повинні навчити свою дитину, як безпечно орієнтуватися в онлайн-світі. Джесс ВандерВір, зареєстрований психотерапевт і експерт з питань виховання дітей, у своєму нещодавньому пості в Instagram запропонувала п’ять правил безпеки на екрані для дітей.

Технології не використовуються без нагляду: Обов’язково наглядайте за своїми дітьми, коли вони користуються технологіями, щоб забезпечити їхню безпеку. Наприклад, ви можете дозволити їм грати в ігри на планшеті, але тільки у спеціально відведених місцях, таких як вітальня або кухня, де ви можете за ними наглядати.

Маленьким дітям не можна спілкуватися онлайн: Забезпечте безпеку вашої дитини, уважно стежачи за її активністю в Інтернеті та не дозволяючи їй спілкуватися з незнайомцями. Для дітей молодшого віку краще взагалі обмежити їхню взаємодію в Інтернеті. Замість цього ви можете запропонувати їм зателефонувати другу по телефону або домовитися про особисту зустріч.

Навчіть їх відповідальної поведінки в Інтернеті: Важливо навчити їх безпечної та небезпечної поведінки в Інтернеті, щоб вони могли краще розпізнавати потенційні ризики та вживати заходів для свого захисту. Важливо, щоб діти розуміли, що вони завжди можуть звернутися до дорослого, якому довіряють, якщо зіткнуться з чимось в Інтернеті, що змусить їх почуватися некомфортно.

Межі: Дуже важливо навчати дітей про кордони і про те, як розпізнати, коли хтось їх перетинає. Допомагаючи дітям зрозуміти, що не можна фотографувати їх без дозволу, ви закладаєте основу для того, щоб вони могли розпізнавати інші види порушень кордонів і говорити про це, коли відчувають себе некомфортно.

Вміст, що відповідає віку: Переконайтеся, що ваші діти мають доступ лише до відповідного контенту, попередньо переглядаючи медіа, які вони дивляться в Інтернеті. Наприклад, замість того, щоб дозволити їм вільно переглядати YouTube, ви можете створити плейлист із заздалегідь схвалених фільмів або відеороликів, з яких вони зможуть вибирати.