Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Скільки калорій в сушах: все, що вам потрібно знати

Тра 3, 2023
Скільки Калорій в Сушах 🍤

Суші – популярна страва, яка стала невід’ємною частиною сучасної кулінарної культури. Ця страва, яка складається з рису, овочів, риби та інших інгредієнтів, не тільки відмінно смакує, але й містить корисні поживні речовини, такі як білки та вітаміни. Однак, для багатьох людей питання про кількість калорій, які містяться в суші, залишається одним з головних.

Перш за все, давайте розглянемо склад суші. Основними інгредієнтами цієї страви є рис, водорості, риба або морепродукти та овочі. Є різні види суші, які можуть містити додаткові інгредієнти, такі як прянощі або соуси. Однак, незалежно від того, який вид суші ви обираєте, основні інгредієнти завжди залишаються однаковими.

Скільки калорій в ролах суші?

Одним з головних питань, яке цікавить багатьох, є кількість калорій в суші. В залежності від розміру та складу ролів суші, кількість калорій може значно відрізнятися. Наприклад, найбільш калорійні роли суші містять фрікадельки, а також ті, що містять багато соусів та майонезу.

Проте, загальна кількість калорій в одному ролі суші зазвичай становить приблизно 200-300 калорій. Це може змінюватися в залежності від конкретного складу та розміру ролів суші.

Таблиця калорійності суші

Вид ролів сушіКількість калорій на одну порцію (без соусів)Жирність на одну порцію (г)Вуглеводи на одну порцію (г)
Авокадо140912
Каліфорнія255738
Дракон3351333
Філадельфія290930
Темпура3751738
Спайсі265738
Кані225244
Салмон308932
Тунець184227
Ікра220738
Футо макі225244
Самурай3151435

Чи можна вживати суші на дієті?

Зважаючи на високу кількість калорій в деяких видів ролів суші, здавалося б, що суші не є найкращим вибором для тих, хто дотримується дієти. Проте, суші може бути корисною стравою для тих, хто дотримується дієти, оскільки вона містить багато білків та інших поживних речовин.

Рекомендується обирати менш калорійні варіанти суші, наприклад, роли зі свіжої риби або вегетаріанські роли, що містять овочі та водорості. Також важливо звернути увагу на розмір порції та кількість споживаних ролів суші.

Як порахувати калорійність самостійно

Якщо ви хочете порахувати калорійність своїх власних ролів суші, вам необхідно знати кількість калорій кожного інгредієнту, який ви використовуєте в приготуванні ролів, та додати їх разом, щоб отримати загальну кількість калорій на одну порцію.

Ось приклад, як розрахувати калорійність ролів з лососем та авокадо:

  1. Визначте кількість калорій в лососі. Зазвичай на одну порцію ролі з лососем використовується близько 60 грамів лососевого філе, яке містить близько 150 калорій. Отже, кількість калорій в лососі складатиме близько 2,5 калорій на 1 грам.
  2. Визначте кількість калорій в авокадо. На одну порцію ролі з авокадо використовується близько 30 грамів авокадо, яке містить близько 50 калорій. Отже, кількість калорій в авокадо складатиме близько 1,7 калорій на 1 грам.
  3. Обчисліть загальну кількість калорій на одну порцію. Щоб обчислити кількість калорій на одну порцію ролі з лососем та авокадо, просто додайте кількість калорій в лососі та кількість калорій в авокадо: 150 калорій + 50 калорій = 200 калорій. Отже, одна порція ролі з лососем та авокадо міститиме приблизно 200 калорій.

Враховуйте, що точна кількість калорій у вашій ролі суші може відрізнятися в залежності від розміру та складу інгредієнтів, які ви використовуєте, тому важливо вимірювати та обчислювати кількість використаних інгредієнтів у грамах, щоб отримати точні результати. Деякі інгредієнти, такі як рис, можуть містити різну кількість калорій, залежно від того, як вони були приготовані.

Також важливо звернути увагу на додавання соусів та інших додаткових інгредієнтів, таких як майонез або авокадо, які можуть збільшити кількість калорій у вашій ролі суші. При розрахунку калорійності ролі суші з додатковими інгредієнтами, важливо включити кількість калорій в цих додаткових інгредієнтах у загальну кількість калорій.

Нарешті, важливо пам’ятати, що розрахунок калорійності є лише орієнтованим значенням, оскільки точна кількість калорій може залежати від багатьох факторів, таких як точна кількість використаних інгредієнтів та спосіб приготування. Однак, розрахунок калорійності допоможе вам контролювати кількість калорій, які ви споживаєте, та зберігати балансовану дієту.

Як знизити калорійність суші?

Якщо ви хочете знизити калорійність суші, є декілька способів, які можуть допомогти. Перш за все, обирайте менш калорійні варіанти суші, які містять менше соусів та майонезу. Також, обмежте кількість споживаних ролів суші та зверніть увагу на розмір порції.

Ще один спосіб зниження калорійності суші – замінити біле рис на коричневий. Коричневий рис містить більше волокон та інших корисних речовин, які забезпечують довготривалий ефект насичення та допомагають знизити кількість споживаних калорій.

Крім того, важливо звернути увагу на інші інгредієнти, які входять в склад ролів суші. Наприклад, деякі види риби містять менше калорій, ніж інші, тому обирайте ролі зі свіжої риби, а не з жареної. Також можна додати в ролі овочів ті, які містять менше калорій, наприклад, огірки, моркву, капусту тощо.

Цікава стаття для Вас – Як харчуватися коли займаєшся спортом?

Вадим Зубчинський

Резюмуючи

Суші є смачною та корисною стравою, яка може бути включена до раціону харчування на дієті. Однак, варто звернути увагу на кількість споживаних ролів суші, а також на їх розмір та склад. Обирайте менш калорійні варіанти суші, додавайте до них багато овочів та звертайте увагу на розмір порції.

Якщо ви хочете зберегти калорійність ролів суші на мінімальному рівні, то можете замінити традиційний склад на низькокалорійні інгредієнти. Наприклад, можна використовувати коричневий рис замість білого, обмежити кількість рису, додати більше овочів та замінити соуси на низькокалорійні альтернативи. Також, ви можете готувати роли суші вдома, щоб контролювати інгредієнти та кількість калорій в страві.

У кінці дня, суші може бути чудовим доповненням до вашої дієти, якщо ви дотримуєтеся розумних порцій та правильно обираєте інгредієнти. Тож, насолоджуйтесь смачними та корисними ролами суші, зберігаючи баланс у своєму харчуванні.