Про юридичний супровід IT-компаній, що працюють у сфері медіабаїнгу та арбітражу трафіку

Про Юридичний Супровід IT-компаній

Крім класичного юридичного супроводу, маркетингові агентства потребують спеціальних послуг. Про юридичні продукти, які допоможуть безпечно вести бізнес, розповіли IT-юристи Stalirov&Co. 

Контракт з командою медіабайєрів

Юристи у сфері IT наголошують, що перш ніж шукати клієнтів (рекламодавців), важливо налагодити процеси у команді. Для цього юристи розробляють контракти з медіабайєрами, таргетологами, e-mail маркетологами, sales-спеціалістами, розробниками, дизайнерами, копірайтерами, бізнес-аналітиками та іншими спеціалістами. У кожному договорі важливо визначити конкретну зону відповідальності, функціональні обов’язки та KPI. 

До прикладу, перелік задач медіабайєра може бути таким: 

 • Складання технічних завдань для розробників та дизайнерів, контроль строків і якості їх виконання. 
 • Просування та розміщення продукції/сервісів у рекламних мережах: Facebook, TikTok, Snapchat, Pinterest.
 • Закупівля реклами за моделями: CPL, CPC, CPM, CPA, EVP, CTR.
 • Оптимізація рекламних кампаній.
 • Тестування нових креативів, гео та ключових запитів.
 • Визначення цільової аудиторії рекламної кампанії, відповідних мереж для охоплення та оптимальних рекламних каналів під ключові запити. 
 • Аналіз тизерної/нативної реклами. 
 • Консультації з питань оптимізації/мінімізації видатків на рекламу. 
 • Контроль дотримання правил та вимог щодо рекламних та партнерських мереж. 

Крім завдань, контракт врегульовує питання фінансів, зокрема, фіксує політику оплати роботи спеціаліста. Наприклад, Fixed Price та бонусну систему від чистого прибутку. Варто також включити до договору NDA, щоб заборонити розголошувати унікальні методології та технології роботи маркетингового агентства, та NCA, щоб обмежити можливість переманювати рекламодавців.

Угода з рекламодавцем 

У договорі агентство може узгодити ключові комерційні умови, правила монетизації та розробки рекламного контенту. Ось перелік питань, які юристи радять узгодити у договорі: 

 • Предмет угоди. Наприклад, надання доступу до агентських акаунтів, додаткові послуги з розробки креативів та рекламних макетів, дизайну та модерації лендінгів, оптимізації рекламних кампаній.
 • Алгоритм та формулу оплати послуг у формі комісії від рекламного бюджету.
 • Строки оплати інвойсів та право обмежити доступ до рекламного акаунта, якщо рахунок не оплачено вчасно. 
 • Дисклеймери про те, що маркетингове агентство не несе відповідальності за порушення дедлайнів, що пов’язані з діями рекламодавця або зміною політик рекламних майданчиків.
 • Заборона на розголошення конфіденційної інформації про вартість лідів, маркетингові стратегії, плани, креативи та аналітики. 

Аудит креативів 

Юридичний супровід IT-бізнесу, який працює у сфері інтернет-реклами, передбачає перевірку креативів на відповідність законодавству про рекламу, наприклад Can-Spam у США. Крім цього, алгоритм збору та використання персональних даних для таргетованої реклами повинен відповідати вимогам загального регламенту про захист даних у ЄС (GDPR), закону про захист персональних даних користувачів штату Каліфорнія (CCPA). 

Щоб гарантувати ефективний захист, будь-який юридичний продукт повинен враховувати унікальність медіабаїнгу. Три кроки, описані IT-юристами, дозволять без ризиків працювати на ринку України, ЄС та США, а також уникнути конфліктів з командою та клієнтами. 

Автор: Валерій Сталіров, CEO компанії IT-юристів Stalirov&Co

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.