Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Профілактика хронічного фарингіту: як уникнути загострення

Вер 20, 2023
Профілактика Хронічного Фарингіту: Як Уникнути Загострення

Хронічний фарингіт належить до захворювань горла, яке має тривалий характер і супроводжується важливими дискомфортними симптомами. Для запобігання його загостренням необхідно дотримуватися певного комплексу правил і рекомендацій.

Основні симптоми та методи лікування

Розглядаючи проблему хронічного фарингіту, варто детально зупинитися на основних симптомах та способах, як вилікувати це захворювання.

Часто хронічний фарингіт проявляється наступними симптомами:

 • Сухість і постійне подразнення горла;
 • Першіння, яке посилюється під час розмови;
 • Поява густого мокротиння, яке важко відкашлювати;
 • Збільшення і запалення лімфатичних вузлів на шиї;
 • Слабкість, нездужання, зниження працездатності.

Бувають моменти, коли хронічний фарингіт супроводжується підвищенням температури, але це вже є ознаками загострення процесу.

Як вилікувати

Коли мова йде про те, як вилікувати хронічний фарингіт, основоположним є підхід, спрямований на усунення причини захворювання. Враховуючи це, основні методи лікування можна розділити на наступні етапи:

 1. Санація організму — лікування сполучених хвороб (карієс, синусит тощо), які можуть стати джерелом інфекції.
 2. Медикаментозна терапія — призначення протизапальних, обволікаючих, антисептичних препаратів, які допомагають зменшити симптоми захворювання.
 3. Фізіотерапія — може бути рекомендована для поліпшення місцевого кровообігу та стимуляції регенеративних процесів у тканинах горла.
 4. Полоскання — регулярне полоскання горла розчинами антисептиків та засобами на основі морської солі для зменшення запалення та подразнення.
 5. Лікувальна гімнастика і дихальні вправи — можуть бути корисними для зміцнення м’язів горла.

Зверніть увагу, що самолікування може бути небезпечним, тому перед початком терапії необхідно проконсультуватися з лікарем.

Впровадження ефективних стратегій профілактики може допомогти уникнути загострення хронічного фарингіту. Ось декілька детальних рекомендацій, які можна взяти до уваги:

 • Зволоження приміщення. Підтримання оптимального рівня вологості в приміщенні сприяє зменшенню подразнення дихальних шляхів. Рекомендується використовувати осушувачі або зволожувачі, а також регулярно провітрювати приміщення. Це особливо важливо в зимовий період, коли опалення робить повітря дуже сухим.
 • Здорове харчування. Дотримання дієти може бути запобіжником проти загострення фарингіту. Старайтеся уникати дуже гарячих або холодних напоїв, а також утримуватися від вживання пряних, солоних або кислих продуктів, які можуть подразнювати горло. Додавання в дієту продуктів, збагачених вітамінами та мінералами, також буде сприятливим для загального здоров’я.
 • Припинення куріння. Тютюнопаління є однією з основних причин розвитку хронічного фарингіту. Припинення куріння може значно знизити ризик загострень, а також матиме позитивний вплив на загальний стан організму.
 • Регулярні візити до лікаря. Регулярні медичні обстеження допомагають контролювати стан здоров’я і виявляти потенційні проблеми на ранніх стадіях. Лікар може також рекомендувати вам індивідуальні профілактичні заходи на основі особливостей вашого організму.

Профілактика хронічного фарингіту містить систему дій, які спрямовані на уникнення факторів, що спричиняють загострення. Дотримання правил особистої гігієни, здоровий спосіб життя, а також своєчасне виявлення та лікування симптомів допоможе уникнути серйозних проблем з горлом у майбутньому.

 1. Імунітет. Наука про те, як бути здоровим. Як правильно піклуватися про імунну систему. Дженна Маччиоки; 2020
 2. Robert W. Wolford; Amandeep Goyal; Shehla Yasin Belgam Syed etc. Pharyngitis. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; 2023 Jan-.
 3. Pflanzliches Kombinationspräparat stärkt die Abwehrfunktion; MMW Nr. 44, 2010.