Раймонда де Ларош: Перша жінка-пілот, яка освоїла літальний апарат

Раймонда де Ларош: Перша жінка-пілот, яка освоїла літальний апарат

Раймонда де Ларош, чия справжня назва Еліза Леоніде Саріетт, є символом жіночих досягнень у світі авіації. Народжена в Парижі у 1882 році, вона проклала шлях для майбутніх поколінь жінок у сфері, яка була майже виключно чоловічою. Її історія — це не лише розповідь про літальні апарати, але й про мужність, витривалість та непохитну рішучість здійснювати мрії.

Особисті дані

 • Повне ім’я: Еліза Леоніде Саріетт, більш відома як Раймонда де Ларош.
 • Дата народження: 22 серпня 1882 року.
 • Місце народження: Париж, Франція.
 • Дата смерті: 18 липня 1919 року, авіаційна катастрофа.

Шлях до авіації 

Перш ніж стати авіатором, Реймонда спробувала себе у театральному мистецтві, але її захоплення інженерією та новітніми технологіями швидко привели її до світу авіації. Вона стала однією з перших жінок у світі, хто взявся за кермо літака, і першою жінкою, яка отримала ліцензію пілота. Вона здобула свою ліцензію від Міжнародного аероклубу Франції у 1910 році. Цей крок не лише відкрив їй двері до нових можливостей у авіації, але й став значущим моментом для всіх жінок, прагнучих зламати стереотипи у цій області. Раймонда де Ларош показала, що рішучість і пристрасть можуть подолати будь-які перешкоди, підкресливши цим важливість внеску жінок у технічні дисципліни.

Історичний політ

 • Дата першого польоту: 8 березня 1910 року.
 • Літак: Модель, сконструйована братами Вуазен (Voisin).
 • Місце польоту: Льотний клуб в Реймсі, Франція. Де Ларош впевнено взяла штурвал у свої руки і виконала політ, який здивував багатьох свідків та підтвердив її майстерність і відвагу.

Вплив і спадщина 

Реймонда не просто злетіла на літаку, вона активно приймала участь в авіашоу, конкурсах та багатьох інших подіях, демонструючи свої навички і сміливість. Вона стала іконічною фігурою не тільки у Франції, але й по всьому світу, надихаючи інших жінок долучатися до авіації.

Інші перші жінки-пілоти 

Після Реймонди де Ларош, багато інших жінок також зробили значні кроки у світі авіації. Ось декілька видатних імен:

 • Гаррієт Квімбі – є першою американською жінкою, яка отримала пілотську ліцензію. Вона отримала свою ліцензію від Аероклубу Америки у 1911 році.
 • Бессі Коулмен – перша афроамериканка та перша корінна американка, яка стала пілотом.
 • Емілія Ерхарт – знаменита американська пілотка, яка стала першою жінкою, що перелетіла Атлантичний океан.
 • Наталія Махоніна – одна з перших українських пілоток, яка відома своїми подвигами у 1930-х роках. Вона не лише виконувала важливі польоти у рамках розвитку авіації в СРСР, але й взяла участь у випробуваннях нових літаків.
 • Марія Смірнова – інша видатна пілотка з України, яка служила під час Другої світової війни та була членом легендарної жіночої авіаційної групи, відомої як “Нічні відьми”.

Ці жінки не тільки відкрили двері в авіаційні школи для наступних поколінь пілоток, але й стали символами мужності, рішучості та незламності духу у всьому світі.

Підсумок

Хоча життя Раймонда де Ларош обірвалося у трагічній авіаційній катастрофі, її спадщина живе досі. Вона вважається піонеркою жіночої авіації та натхненням для всіх наступних поколінь жінок-пілотів. Раймонда де Ларош змінила історію, показавши, що небо є відкритим для всіх. Її непохитна віра в можливості жінок у авіації допомогла зламати багато бар’єрів і стереотипів. Вона не лише підкорила небо, але й зробила його доступнішим для тих, хто піде за нею. Завдяки своїм досягненням, Раймонда де Ларош надихнула безліч жінок не тільки мріяти про польоти, а й втілювати ці мрії в життя.

Кірова Єва

Кірова Єва