Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Що можна садити біля огірків

Тра 23, 2023
Що Можна Садити біля Огірків

Успішне вирощування огірків залежить від багатьох факторів, включаючи відповідний вибір рослин-супутників. Одним з найефективніших способів забезпечити їх зростання та захист від шкідників є розумне поєднання з однорічними травами. Давайте розглянемо кілька корисних варіантів.

  • Базилік: Натуральний захисник та покращувач смаку

Базилік, зі своїм ароматним листям та привабливим виглядом, не лише додасть нотку смаку вашим стравам, але й відіграє роль ефективного відлякувача деяких шкідливих комах. Його присутність поряд з огірками допоможе зменшити ймовірність нападу мух та комарів.

  • М’ята: Протигризун та заспокійливий агент

М’ята відома своїми протигризуновими властивостями, що робить її ідеальним вибором для посадки поруч з огірками. Вона не тільки захистить ваші рослини від шкідливих комах, таких як білокрилки, але й надасть приємний аромат у вашому саду. Крім того, м’ята має заспокійливий ефект, що сприятиме спокійному зростанню ваших огірків.

  • Кропива: Природний засіб проти шкідників

Ще одна важлива однорічна трава, яку варто врахувати при саджанні поруч з огірками, це кропива. Кропива відома своїми відштовхуючими властивостями щодо шкідливих комах, зокрема блідунів та мурашок. Її присутність в саду створить непристойну атмосферу для цих комах, що допоможе забезпечити здоров’я та зростання огірків.

Квіти – природний спосіб привернути корисних комах

Під час планування супутників огірків варто звернути увагу на квіткові рослини, які можуть бути не тільки естетичним додатком до вашого саду, але й сприяти полінізації огірків та привертати корисних комах-запилювачів.

  • Календула: Захист та привабливість в одному рослині

Календула має потужний ефект відштовхування на певні шкідливі комахи, такі як білокрилки. Також, її яскраві квіти можуть привернути комах-запилювачів, які полінізують огірки. Вишуканість та користь – дві в одному рослині!

  • Природний затінок та відштовхування шкідників

Соняшник – ще один варіант, який варто розглянути при виборі супутників огірків. Великі соняшники не тільки створюють природний затінок для огірків, але й відштовхують багатьох шкідливих комах, включаючи білокрилок та мух.

Овочі

Крім трав та квітів, існує кілька інших овочевих рослин, які можна успішно вирощувати поруч з огірками, сприяючи їхньому зростанню та захисту.

1. Помідори: Партнери в саду

Помідори – чудовий вибір для супутників огірків. Вони не тільки забезпечать додатковий затінок для огірків, але й відштовхнуть деяких шкідливих комах, таких як білокрилки, що можуть завдати шкоди вашим огіркам.

2. Перець: Боротьба з трипсами та сприяння росту

Перець – ще одна корисна рослина, яка може бути ідеальним супутником для огірків. Він допомагає контролювати поширення шкідливих комах, таких як трипси, які можуть завдати шкоди огіркам. Крім того, перець підвищує поживну цінність грунту та сприяє загальному зростанню рослин.

Корисні рослини

У вашому саду також можуть бути інші корисні рослини, які допоможуть забезпечити успіх вирощування огірків.

  • Відштовхування шкідників та полінізатори

Лаванда – прекрасний варіант для посадки поруч з огірками. Вона відштовхує шкідливих комах, таких як молі, а також привертає комах-запилювачів, які полінізують огірки, підвищуючи врожайність.

  • Бузина: Захист та поживні речовини

Бузина – ще один варіант, який варто врахувати. Вона може відштовхувати шкідливих комах, таких як афіди, та додатково збагатити ґрунт поживними речовинами, сприяючи здоров’ю та зростанню огірків.

Цікава стаття для Вас – Весняний легкий салат

Вадим Зубчинський

Розумний вибір супутників для огірків може позитивно позначитися на їхньому зростанні та захисті. Враховуючи вищезгадані рослини-супутники, ви зможете створити гармонійне середовище для вашого огороду, де огірки будуть процвітати, а шкідливі комахи будуть триматися подалі. Збереження природного балансу та піклування про рослинний світ допоможуть вам здобути великий врожай смачних та здорових огірків.