Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Що потрібно робити щоб покращити зір?

Лип 28, 2023
що треба робити щоб покращити зір

Зір – один з найважливіших органів сприйняття світу, який допомагає нам радіти красі оточуючого нас світу. Але в сучасному світі зростає кількість людей з проблемами зі зіром, зокрема, короткозорістю та далекозорості. Впливають на очі і різноманітні фактори зовнішнього середовища, такі як робота за комп’ютером, вплив сонячних променів, довге носіння контактних лінз, а також недостатнє споживання поживних речовин.

Як зберегти зір і покращити його, щоб бачити світ яскравіше і краще? 

Що потрібно робити щоб покращити зір

10 корисних порад для здорових очей

  • Регулярні окулярні перевірки

Перш і головне, щоб зберегти зір і вчасно виявити проблеми з очима, потрібно робити регулярні окулярні перевірки у лікаря-офтальмолога. Це допоможе виявити та вчасно вирішити будь-які проблеми із зором, а також підбере необхідні окуляри або контактні лінзи, якщо вони необхідні.

  • Правильне харчування

Правильне харчування має велике значення для здоров’я очей. Включіть у свій раціон продукти, багаті антиоксидантами, такі як морква, шпинат, суниці, апельсини та інші фрукти та овочі, що містять вітаміни А, С і Е. Ці поживні речовини допоможуть зміцнити сітківку та запобігти віковим змінам зір.

  • Захист від сонця

Ультрафіолетові промені можуть негативно впливати на очі, спричиняючи ризик розвитку катаракти та захворювань сітківки. Тому завжди носіть сонцезахисні окуляри з високою фільтрацією UV-променів, особливо влітку та в період активного сонця.

  • Вправи для очей

Очні м’язи також потребують тренувань. Регулярно робіть вправи для очей, щоб зміцнити їх та покращити зір. Наприклад, фокусуйтеся на близькі та далекі предмети, моргайте протягом декількох хвилин, робіть кругові рухи очима. Ці прості вправи допоможуть зменшити напругу і поліпшити зорову гостроту.

  • Відпочинок для очей

При тривалій роботі за комп’ютером або читанні потрібно давати відпочинок своїм очам. Кожні 20-30 хвилин робіть перерву, погляньте на віддалені предмети, зробіть пару м’язових розтяжок для очей. Це допоможе зменшити напругу і запобігти сухості очей.

  • Збагачуйте дієту омега-3 жирними кислотами

Омега-3 жирні кислоти, які знаходяться в рибі (лосось, сардина, макрель) та лляному насінні, мають протизапальні властивості і позитивно впливають на здоров’я очей. Вони допомагають попередити розвиток захворювань сітківки і знижують ризик розвитку захворювань, пов’язаних із зором.

  • Контроль над вагою та фізична активність

Контроль над вагою і здоровий спосіб життя також мають значення для здоров’я очей. Висока вага і нездоровий спосіб життя можуть збільшити ризик розвитку діабету та інших захворювань, які негативно впливають на очі.

  • Відмова від паління

Паління та димові гази мають дуже негативний вплив на здоров’я очей. Існують дослідження, які показують, що паління збільшує ризик розвитку катаракти, захворювань сітківки та глаукоми. Якщо ви прагнете зберегти зір на довгі роки, тоді краще відмовитися від цієї шкідливої звички.

  • Збереження правильного режиму сну

Якісний сон є важливим чинником для підтримки здоров’я очей. Під час сну наші очі відпочивають і відновлюються, тому важливо спати від 7 до 9 годин на добу. Пам’ятайте про правильне освітлення у спальні, уникайте перебування за екранами смартфонів або планшетів перед сном, адже це може вплинути на якість вашого сну і зір.

  • Використання захисних окулярів під час роботи

Якщо ваша робота пов’язана з підвищеним навантаженням на очі, наприклад, довгі години роботи за комп’ютером або зайняття виробничою діяльністю, не забувайте використовувати спеціальні захисні окуляри. Вони допоможуть зменшити вплив шкідливого синього світла, уникнуть сухості очей та зменшать втому зорового апарату.

Підсумки

Збереження та покращення зору – це важливий аспект нашого здоров’я і якості життя. Дотримуючись простих, але дієвих порад, ви можете підтримувати здоров’я своїх очей на високому рівні.

Пам’ятайте про регулярні візити до офтальмолога для профілактики та вчасного виявлення будь-яких проблем із зором. Правильне харчування, захист від сонця, регулярні вправи для очей і відпочинок під час роботи за комп’ютером – це лише кілька з важливих кроків для збереження чудового зору.

Дбайте про свої очі, і вони подарують вам яскравий світ і радісний погляд на життя!