Що варто почитати з класики сьогодні

Що варто почитати з класики сьогодні

У колах літературознавців увесь час точаться палкі дебати щодо того, які саме властивості відносять твір до категорії класики. Часто називають впливовість, популярність, новаторство або й усе вищеперелічене. На це запитання немає простої відповіді, але класика зарубіжної літератури — завжди найлегший спосіб суттєво поглибити власний читацький досвід. А придбати гарний роман, що не старіє та завжди зберігає актуальність поза часом і трендами, можна в книгарні ReadEat.

Шекспір. Гамлет

Цей твір одностайно визнано літературними критиками однією з найкращих робіт Шекспіра. Похмура та заплутана трагедія про данського принца, якого привид батька спонукає до вбивства свого дядька — вічний сюжет, основа якого продовжує виринати в культурі й понині. Кордони між реальністю та вигадкою поступово стираються, а вдаване божевілля потроху переростає у справжню одержимість. Певною мірою «Гамлет» є прикладом справжнього психологічного трилера, тож якщо читач ніколи не дивився на цю історію під таким кутом — саме час це зробити.

Емілі Бронте. Грозовий перевал

Фундаментальну роботу Бронте дехто вважає сестрою-близнюком історії про Джейн Ейр. Тільки якщо історія за авторством Шарлотти характеризується більш легким тоном, роман її сестри Емілі у своїй інтонації набуває ледь не готичного присмаку.

Історія Кеті та Гіткліфа — друзів дитинства, яких згодом розділяє класова нерівність і власні сумніви, поринає у вкрай незвичну для свого часу тематику. Сюжет загострюється на детальному дослідженні людських емоцій і фокусується на темах смерті та хвороб. У цій історії навіть знайшлося місце привидам. Враховуючи, скільки авторів згодом наслідували стилістику «Грозового перевалу», цю книгу беззаперечно можна назвати класикою, обов’язковою для ознайомлення.

Варто почитати з класики сьогодні

Чарльз Дікенс. Великі сподівання

Можна взяти будь-який твір Дікенса та здивуватися, з якою точністю й увагою англійський автор препарує саму сутність людської природи. Сюжет обертається навколо сироти, на прізвисько Піп, та розповідає про три періоди його життя. Піпу доведеться пізнати всю глибину тяжкого становища бідняка, щоб потім вирушити на пошуки тих самих великих сподівань, що на нього покладаються. Нещадна хазяйка міс Гевішем, холодна красуня Естелла, добрий коваль Джо — роман повний колоритних персонажів, за якими цікаво стежити.

Книга порушує важливі теми, зокрема:

  • любов до сім’ї;
  • мстивість і моральність людських вчинків;
  • класова та соціальна нерівність;
  • злочин і кара.

Червоною лінією крізь «Великі сподівання» також проходить критика вікторіанського суспільства. Враховуючи тематику та фірмовий стиль Дікенса, цей пам’ятник своєї епохи точно не варто пропускати.

Кірова Єва

Кірова Єва