Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Швидкість інтернету: чому ваш провайдер не завжди дотримується обіцянок

Гру 25, 2023
Швидкість Інтернету: Чому Ваш Провайдер не Завжди Дотримується Обіцянок

Вибираючи тариф у інтернет-провайдера, користувачі насамперед звертають увагу на швидкість інтернету, яку він надає. Втім, вказана провайдером швидкість з’єднання не завжди може виявитися такою ж у реальності.

Спробуємо розібратися, які фактори безпосередньо впливають на те, наскільки швидким буде підключення до мережі, а також як провести тест швидкості інтернету самостійно.

Від чого залежить швидкість інтернету

Розуміння того, від яких факторів залежить швидкість домашнього інтернету, допоможе користувачам покращити якість підключення й оптимізувати використання онлайн-додатків і сервісів.

Здебільшого на пропускну здатність з’єднання впливають такі ключові фактори:

 • вибраний тарифний план вашого провайдера;
 • тип та якість самого інтернет-з’єднання, яке може бути кабельним, оптоволоконним або бездротовим;
 • кількість абонентів, які користуються мережею одночасно та на кількох пристроях;
 • робоча частота, на якій створюється бездротова мережа (може бути 2.4 ГГц або 5 ГГц залежно від обладнання, що використовується);
 • обладнання, що використовується — роутери, модеми та інші мережеві пристрої;
 • індивідуальні можливості певного ресурсу (сайту або додатків, які потребують підключення до мережі);
 • стан та завантаженість сервера, до якого підключено абонента.

Як перевірити реальну швидкість підключення

Користувачі можуть самостійно перевірити швидкість інтернету в домашніх умовах. Саме від реальної швидкості залежить, наприклад, наскільки швидко ви зможете завантажити об’ємний файл або дивитися відео у високій роздільній здатності без провисань.

Абоненти інтернет-провайдера Мережа Ланет можуть здійснити точне визначення швидкості підключення, використовуючи спеціальний сервіс. Щоб скористатися онлайн-тестом, достатньо лише зайти на сайт провайдера та перейти на відповідну сторінку. Дотримуючись детальних інструкцій, ви зможете перевірити швидкість завантаження, вивантаження та затримку сигналу (PING).

За яких причин швидкість підключення може знижуватися

Якщо ви помітили, що швидкість підключення істотно знизилася, причиною можуть бути різні аспекти. До найпоширеніших належать такі фактори:

 • підключення до мережі занадто великої кількості пристроїв, що призводить до зниження пропускної здатності кожного окремого гаджета;
 • наявність перешкод за умови бездротового з’єднання, ними можуть бути стіни або інші електронні пристрої;
 • використання неякісного чи застарілого мережевого обладнання;
 • потрапляння на пристрій вірусів або шкідливих програм;
 • високе навантаження на сервер, що може спостерігатися в години пік, коли показники з’єднання суттєво зростають;
 • неправильний вибір інтернет-провайдера, який надає менш стабільне та швидке з’єднання.

Де підключити інтернет на дійсно високій швидкості

Якщо проведені тестування привели до висновку, що швидкість підключення вас не влаштовує, то найкращим рішенням стане підключення гігабітного інтернету від провайдера Мережа Ланет. Про те, що провайдер надає доступ до мережі на справді високій швидкості, свідчать результати щорічних досліджень. Зокрема, Мережа Ланет визнана лідером за швидкістю підключення у 2023 році за версією Speedtest by Ookla.

Окрім того, що провайдер надає послуги високої якості, їхня вартість є цілком доступною. Щоб підключитися до інтернету на швидкості до 1 Гбіт/с і відчути всі його переваги, залиште заявку на підключення на сайті компанії або зв’яжіться з оператором за номером гарячої лінії.