Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Скільки міст в Україні

Тра 2, 2023
Скільки Міст в Україні 🌆

Україна – держава з багатою історією та культурним доробком. Здавалося б, про неї вже все знано, але все ж є питання, на які важко знайти відповідь. Одним із таких запитань є кількість міст в Україні. Це питання може виникати не лише у іноземних гостей нашої країни, але і серед українців, які мають різні підходи до визначення поняття “місто”. У цій статті ми звернемось до офіційних джерел, щоб визначити кількість міст в Україні, а також розглянемо особливості міст цієї країни.

Методологія підрахунку міст в Україні

Офіційною джерелом для визначення кількості міст в Україні є Державний комітет статистики України. Це орган, який займається збором та обробкою статистичних даних у різних сферах життя країни. Згідно з останніми даними, на 1 січня 2022 року в Україні було зареєстровано 461 місто. Проте, є питання, які виникають при такому визначенні поняття “місто”.

Визначення поняття “місто” може бути різним для різних країн. Україна не є винятком. Згідно з чинним законодавством України, місто – це населений пункт, який має статус міської території та зареєстрований відповідно до встановленого порядку. 

Як правило, для визначення поняття “місто” використовуються такі критерії, як населення, рівень розвитку інфраструктури, культурного та історичного значення, а також статус адміністративного центру. Однак, в Україні є такі населені пункти, які мають статус міста, але за критеріями розвитку інфраструктури та культурного значення не можуть бути віднесені до міст. З іншого боку, є такі населені пункти, які не мають статусу міста, але за критеріями розвитку інфраструктури та культурного значення можуть бути віднесені до міст.

Аналіз різних джерел визначення кількості міст в Україні

Окрім офіційних джерел, визначення кількості міст в Україні може бути здійснено іншими джерелами, такими як атласи, енциклопедії, довідники та інші джерела. Однак, кількість міст, яку вони вказують, може відрізнятися від офіційної кількості, оскільки вони можуть використовувати власне визначення поняття “місто”.

Згідно з енциклопедією “Україна: історія, культура, наука” (2000 р.), в Україні налічується близько 1300 населених пунктів зі статусом міста. Однак, це число включає не тільки міста, а й містечка, селища міського типу та інші населені пункти, які мають спеціальний статус. Тому це число не відповідає дійсній кількості міст в Україні згідно з офіційним визначенням.

З іншого боку, атлас “Україна: адміністративно-територіальний поділ” (2007 р.) вказує на кількість міст в Україні, що відповідає офіційному джерелу – 461. Це число включає всі міста згідно з чинним законодавством, які мають статус міської території та зареєстровані відповідно до встановленого порядку.

Для детальнішого вивчення кількості міст в Україні було проведено дослідження, яке враховує вищезазначені особливості визначення поняття “місто”. За результатами дослідження, на 1 січня 2022 року в Україні існує 517 населених пунктів зі статусом міста. З них 461 місто відповідає визначенню поняття “місто” згідно з чинним законодавством України, а решта 56 міст зі статусом міста мають інші характеристики.

Розподіл міст по областях України

Однією з цікавих характеристик міст України є їх розподіл по областях. Відповідно до даних Державного комітету статистики України на 1 січня 2022 року, найбільше міст знаходиться в Дніпропетровській області – 49 міст. Далі йдуть Львівська область з 47 містами та Одеська область з 39 містами. Найменше міст знаходиться в Чернігівській області – всього 13.

За даними на 1 січня 2022 року, в Україні існує 24 області та місто Київ, яке має статус міста-спеціального значення. Розподіл міст по областях може свідчити про рівень розвитку країни та її регіонів. Наприклад, більшість міст знаходиться у регіонах, де є великі промислові підприємства, туристичні та культурні об’єкти, а також де відбуваються масштабні культурні та спортивні події.

Динаміка кількості міст в областях України

Крім розподілу міст по областях, також цікаво вивчити динаміку кількості міст в областях України. За даними Державного комітету статистики України, в період з 2010 по 2022 рік, кількість міст в Україні збільшилась з 460 до 461. Однак, динаміка кількості міст у різних областях може бути різною.

Наприклад, за період з 2010 по 2022 рік, кількість міст збільшилась у Житомирській області (з 19 до 20 міст), Івано-Франківській області (з 15 до 23 міст), Луганській області (з 13 до 15 міст), Миколаївській області (з 12 до 18 міст), Одеській області (з 32 до 39 міст), Полтавській області (з 24 до 25 міст), Рівненській області (з 15 до 19 міст), Сумській області (з 20 до 21 міст), Тернопільській області (з 16 до 20 міст), Харківській області (з 52 до 53 міст) та Чернівецькій області (з 11 до 12 міст). У той же час, кількість міст зменшилась у Вінницькій області (з 27 до 26 міст), Дніпропетровській області (з 50 до 49 міст), Закарпатській області (з 18 до 14 міст), Кіровоградській області (з 18 до 16 міст), Львівській області (з 59 до 47 міст), Херсонській області (з 19 до 17 міст) та Чернігівській області (з 16 до 13 міст).

Отже, можна зробити висновок, що динаміка кількості міст в областях України не є однаковою, і залежить від багатьох факторів, таких як економічний та культурний розвиток регіону, міграційні процеси, адміністративно-територіальна реформа та інші.

Цікава стаття для Вас – Скільки цифр в ідентифікаційному коді

Вадим Зубчинський

Висновки

Отже, кількість міст в Україні залежить від різних факторів, таких як визначення поняття “місто”, чинне законодавство та інші. Динаміка кількості міст в різних областях України також не є однаковою, і залежить від багатьох факторів. Розподіл міст по областях може свідчити про рівень розвитку країни та її регіонів, а також бути важливим для планування подорожей та туризму. Дослідження кількості міст в Україні може бути корисним для визначення потенціалу регіонів та розробки стратегій їхнього розвитку.