Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Де купити домен

Тра 3, 2023
Де Купити Домен 🌐

З появою Інтернету доменні імена стали ключовим елементом при створенні та розвитку веб-проектів. Доменне ім’я – це текстова адреса, за допомогою якої можна зайти на веб-сайт. Вибір правильного доменного імені може допомогти привернути більше відвідувачів на сайт та підвищити його популярність. В статті ми розглянемо різні типи доменних імен, дадимо поради щодо вибору домену та де краще купувати його.

Що таке доменне ім’я

Доменне ім’я – це текстова адреса, яка ідентифікує веб-сайт в Інтернеті. Вона складається з двох частин: імені та доменного розширення. Наприклад, у веб-адресі “google.com” “google” – це ім’я, а “.com” – доменне розширення. Доменні імена можуть бути різної довжини та складатися з різних символів.

Види доменних імен

Існує безліч різних доменних імен, які використовуються в Інтернеті. Основні типи доменних імен:

 1. Географічні доменні імена – це доменні імена, які вказують на місцезнаходження веб-сайту. Наприклад, “.ua” – доменне розширення для України.
 2. Функціональні доменні імена – це доменні імена, які вказують на функцію веб-сайту. Наприклад, “.com” – доменне розширення для комерційних проектів.
 3. Тематичні доменні імена – це доменні імена, які вказують на тематику веб-сайту. Наприклад, “.tech” – доменне розширення для технологічних проекті варіантив.

Як вибрати доменне ім’я

Вибір доменного імені є важливим етапом створення веб-сайту. При виборі домену потрібно керуватися декількома факторами:

 1. Назва має бути легко запам’ятати та співвідноситися з контентом веб-сайту.
 2. Використовуйте ключові слова в доменному імені, щоб підвищити його SEO-оптимізацію.
 3. Оберіть популярні доменні розширення, такі як “.com” або “.net”, для підвищення достовірності веб-сайту.
 4. Перевірте доступність доменного імені на різних реєстраторах доменів та веб-хостинг-провайдерах.

Де краще купити домен

 1. Реєстратори доменів

Реєстратори доменів – це компанії, які зареєструвались в ICANN (Міжнародна корпорація з призначення імен та номерів в Інтернеті) та мають дозвіл на реєстрацію доменних імен. Реєстратори доменів пропонують широкий вибір доменних розширень та можливості для вибору імені домену.

 1. Хостинг-провайдери

Хостинг-провайдери – це компанії, які забезпечують місце для зберігання веб-сайтів на серверах та надають додаткові послуги, такі як реєстрація доменних імен. Багато хостинг-провайдерів пропонують безкоштовну реєстрацію домену в рамках пакетів хостингу.

 1. Брокери доменів

Брокери доменів – це посередники, які допомагають знайти та купити бажане доменне ім’я. Брокери доменів можуть пропонувати більш широкий вибір доменних імен та над

ати додаткові послуги, такі як пошук вільних доменів, перевірку їхньої історії та вартості.

 1. Ринок вторинних доменів

Ринок вторинних доменів – це місце, де можна купити вже зареєстровані доменні імена. Вони можуть бути вигідніші, оскільки вже мають історію та раніше були використовувані, що може підвищити їхню ціну. Однак, перед купівлею потрібно докладно оцінити ризики, пов’язані з історією домену.

Як купити доменне ім’я

 1. Перевірка доступності домену

Першим кроком при покупці домену є перевірка його доступності. Це можна зробити на сайтах реєстраторів доменів або на сайтах хостинг-провайдерів. Якщо домен вже зареєстровано, можна спробувати придбати його на ринку вторинних доменів або зв’язатися з власником та запропонувати придбати домен.

 1. Вибір реєстратора та провайдера хостингу

Після перевірки доступності домену, потрібно вибрати реєстратора доменів та провайдера хостингу. Рекомендується обирати провайдера, який пропонує найкращу якість обслуговування та підтримки клієнтів.

 1. Реєстрація домену

Після вибору реєстратора та провайдера хостингу, можна приступати до реєстрації домену. Для цього потрібно заповнити форму з особистою інформацією та деталями про домен, після чого потрібно оплатити вартість реєстрації.

Розгляд альтернативних варіантів

Реєстрація кількох доменних імен

Деякі веб-майстри реєструють кілька доменних імен, щоб підвищити свою присутність в Інтернеті та забезпечити більше захисту для свого бренду. Це може допомогти запобігти ситуації, коли конкуренти або шахраї зареєструють схожі домени, які можуть пошкодити репутацію веб-сайту. Крім того, кілька доменів можуть бути використані для направлення трафіку на основний веб-сайт.

Купівля вторинного домену

Як вже зазначалося раніше, на ринку вторинних доменів можна купити вже зареєстровані доменні імена. Вони можуть бути вигідніші, оскільки вже мають історію та раніше були використовувані, що може підвищити їхню ціну. Однак, перед купівлею потрібно докладно оцінити ризики, пов’язані з історією домену та дослідити, чому він був звільнений.

Найпопулярніші реєстратори в Україні

Україна має декілька популярних реєстраторів доменів, які пропонують реєстрацію доменів різних рівнів та розширень. Нижче наведено список декількох найпопулярніших реєстраторів доменів в Україні:

 1. Hostmaster.ua

Hostmaster.ua є провідним реєстратором доменів в Україні та надає послуги з реєстрації доменів з національним розширенням “.ua”, а також доменів з різними міжнародними розширеннями. Крім того, вони пропонують високоякісні хостинг-послуги та додаткові сервіси, такі як SSL-сертифікати та сертифікати для підпису електронних документів.

 1. Imena.ua

Imena.ua – це популярний реєстратор доменів в Україні, який надає послуги з реєстрації доменів з різними міжнародними розширеннями, а також з національним розширенням “.ua”. Крім того, вони пропонують високоякісні хостинг-послуги та додаткові сервіси, такі як захист від спаму та вірусів, резервне копіювання даних та SSL-сертифікати.

 1. UKRnames.com

UKRnames.com є провідним реєстратором доменів в Україні та надає послуги з реєстрації доменів з національним розширенням “.ua”, а також з різними міжнародними розширеннями. Вони також пропонують послуги з хостингу та додаткові сервіси, такі як захист від спаму та вірусів, SSL-сертифікати та сертифікати для підпису електронних документів.

 1. Hosting Ukraine

Hosting Ukraine є провідним хостинг-провайдером в Україні та надає послуги з реєстрації доменів з різними міжнародними розширеннями, а також з національним розширенням “.ua”. Вони пропонують широкий вибір хостинг-планів, включаючи віртуальні сервери та спільний хостинг, а також додаткові сервіси, такі як захист від вірусів та віддалений доступ до сервера.

 1. Cityhost.ua

Cityhost.ua – це провідний хостинг-провайдер в Україні, який надає послуги з реєстрації доменів з різними міжнародними розширеннями та з національним розширенням “.ua”. Вони пропонують різноманітні хостинг-плани, включаючи спільний хостинг та віртуальні сервери, а також додаткові сервіси, такі як захист від вірусів та спаму, SSL-сертифікати та інструменти для керування веб-сайтом.

 1. Nic.ua

Nic.ua є реєстратором доменів в Україні, який спеціалізується на реєстрації доменів з національним розширенням “.ua”. Вони також пропонують послуги з хостингу та додаткові сервіси, такі як SSL-сертифікати та сертифікати для підпису електронних документів.

Вибір реєстратора доменів та провайдера хостингу залежить від багатьох факторів, таких як вартість послуг, якість обслуговування, надійність та доступність додаткових сервісів. При виборі провайдера варто звернути увагу на його репутацію та відгуки користувачів. Крім того, бажано обрати провайдера, який пропонує гнучкі умови та може задовольнити потреби веб-сайту на будь-якому етапі його розвитку.

Цікава стаття для Вас – Що таке Свіфт (SWIFT)

Вадим Зубчинськи

Висновки

Придбання доменного імені є важливим етапом створення веб-проекту, який може вплинути на його популярність та репутацію. При виборі доменного імені необхідно керуватися декількома факторами, такими як легкість запам’ятовування, SEO-оптимізація та вибір популярних доменних розширень. Для покупки домену можна звернутися до реєстраторів доменів, хостинг-провайдерів, брокерів доменів або ринку вторинних доменів. Перед покупкою потрібно перевірити доступність домену та обрати провайдера з найкращою якістю обслуговування та підтримки клієнтів.