Скільки заробляє програміст в Україні?

Скільки заробляє програміст в Україні? 🤑

Сучасна економіка вже давно залежить від технологій та розвитку ІТ-індустрії. Україна також не є винятком, де IT-сектор знаходиться в стані постійного розвитку. З метою залучення висококваліфікованих спеціалістів та забезпечення їм достатнього доходу, заробітна плата програміста в Україні є однією з найважливіших тем для розгляду. У цій статті ми розглянемо, скільки заробляє програміст в Україні та що впливає на розмір їхньої зарплати.

Становище IT-індустрії в Україні

За даними на 2023 рік, в Україні понад 200 000 фахівців працюють в ІТ-індустрії, що становить більше 4% від загальної кількості працівників в країні. Український IT-сектор привертає значну увагу іноземних інвесторів, адже він володіє великою кількістю талановитих фахівців та має конкурентоспроможні ціни. Також, в Україні розвинута інфраструктура для розробки програмного забезпечення, що дозволяє працювати над складними та масштабними проектами.

Специфіка роботи програміста

Програмісти розробляють програмне забезпечення, що виконує функції у різних сферах, таких як медицина, фінанси, транспорт, та багато інших. Робота програміста може бути різною – від написання коду до аналізу вимог клієнта та тестування продукту. У своїй роботі програмісти використовують різні мови програмування та технології, такі як Java, Python, C#, JavaScript, PHP, Ruby та багато інших. Для роботи програмістів необхідні високі комп’ютерні навички, знання математики та логіки.

Заробітна плата програмістів в Україні

У середньому, заробітна плата програмістів в Україні в 2023 році складає від 50 000 до 150 000 гривень на місяць (приблизно від $1500 до $3500). За даними порталу hh.ua, найвищу середню зарплату мають спеціалісти у сфері машинного навчання, розробки відеоігор та блокчейн технологій.

У порівнянні з іншими професіями в Україні, програмісти отримують значно вищу заробітну плату. Наприклад, середня зарплата учителя становить близько 13 000 гривень на місяць, укладача договорів – близько 16 000 гривень на місяць, а лікаря – близько 25 000 гривень на місяць.

Однак, в Україні заробітна плата програмістів залежить від багатьох факторів, які впливають на розмір їхньої зарплати.

Фактори, що впливають на заробітну плату програміста в Україні

 1. Рівень кваліфікації – Як і в будь-якій іншій професії, програміст може заробляти більше, якщо він має вищу кваліфікацію, досвід та знання у важливих областях розробки програмного забезпечення.
 2. Досвід роботи – Програмісти, які мають більше досвіду, зазвичай отримують вищу зарплату. Це пов’язано з тим, що зі зростанням досвіду програміст стає більш ефективним та професійним.
 3. Регіон роботи – Залежно від місця роботи, зарплата програміста може значно відрізнятись. Наприклад, у столичних містах зарплата може бути вищою, ніж у менших населених пунктах.
 4. Мова програмування – Залежно від того, яку мову програмування використовують для розробки, заробітна плата може відрізнятись. Наприклад, спеціалісти, які працюють з Java та Python, можуть мати більш високу зарплату порівняно з тими, хто використовує менш популярні мови програмування.
 5. Роботодавець – Розмір зарплати програміста також залежить від роботодавця. Більшість великих компаній з ІТ-сфери мають можливість запропонувати більш високу зарплату своїм співробітникам.

Рекомендації щодо заробітної плати програміста в Україні

Якщо ви є програмістом, або збираєтеся займатись розробкою програмного забезпечення, то ми надаємо деякі рекомендації, які допоможуть вам отримати високу зарплату:

 1. Вивчайте нові технології та мови програмування – Якщо ви знаєте більше технологій та мов програмування, то ваші можливості отримати високу зарплату збільшуються.
 2. Набирайте досвід – Працюйте над проектами та залучайтеся до важливих проектів, щоб збільшити свій досвід та навички.
 3. Знайомтеся з різними роботодавцями – Залучайтеся до співпраці з різними компаніями та проектами, щоб знайти ту, яка пропонує найкращі умови роботи.
 4. Вивчайте англійську мову – Знання англійської мови може забезпечити вам можливість спілкуватися з іноземними клієнтами та роботодавцями, що в свою чергу може збільшити ваші можливості отримати високу зарплату.
 5. Не бійтеся вимагати більш високу зарплату – Якщо ви вважаєте, що ваша робота та кваліфікація варті більш високої зарплати, не бійтеся вимагати її у свого роботодавця.

Сайти для онлайн навчання

Існує багато популярних ресурсів, ми перелічемо ті які ви чуєте кожний дент.

GoIT

GoIT пропонує різноманітні курси з програмування та IT-спеціальностей, які включають:

 1. Python Data Science – Навчання Python для початківців з акцентом на Data Science і Machine Learning. Курс триває 7 місяців і відбувається онлайн.
 2. Python Software Engineering – Курс, що триває 3 місяці, орієнтований на навчання основ програмування на Python для Junior Python Software Engineers.
 3. No-code – 7,5 місяців навчання на Junior No-code Developer, що дозволяє створювати вебсайти та застосунки без знань у програмуванні.
 4. Cybersecurity – 5-місячний курс, що навчає створювати системи кіберзахисту для застосунків і веб-платформ.
 5. Data Analytics – Курс для тих, хто хоче стати Junior Data Analyst. Включає навчання зі збору, аналізу та візуалізації даних протягом 10 місяців.
 6. Java – 2-місячний курс, який навчає створювати “начинку” для вебсайтів і застосунків.
 7. Project Manager – Навчання управлінню IT-проектами та Agile-командами.
 8. Business Analyst, IT-рекрутинг, SMM – Шорт-курси для тих, хто бажає займатися бізнес-аналізом, IT-рекрутингом чи SMM у сфері IT.

Також є курси для дітей та підлітків у рамках програми GoITeens, де навчають різним напрямам IT для вікових груп від 7 до 17 років.

Відвідати сайт

IAMPM

IAMPM – це освітня платформа, яка пропонує різноманітні онлайн-курси у сфері IT-менеджменту, розроблені спеціально для Project і Product Managers, HR, Sales, Team Leads та інших спеціалістів у галузі IT. Основна особливість IAMPM полягає у наданні нетехнічної IT-освіти, яка охоплює важливі аспекти роботи в IT-сфері, але не вимагає глибоких технічних знань.

Курси в IAMPM включають:

 1. Управління IT-проектами: Курси, які допомагають розвинути навички управління проектами, включаючи планування, бюджетування, моніторинг та впровадження змін.
 2. Бізнес-аналіз та робота з даними: Програми, що охоплюють IT бізнес-аналіз, роботу з SQL, User Stories та інші аспекти бізнес-аналізу.
 3. Технічні знання для нетехнічних спеціалістів: Курси, які допомагають зрозуміти технічні аспекти без необхідності володіння навичками програмування.
 4. Продажі в IT: Програми, які навчають ефективних методів продажу в IT-галузі.
 5. Управління продуктами та просування бізнесу: Курси, які допомагають розуміти основи управління продуктами і маркетингові стратегії в IT.
 6. Управління командами в IT: Програми для розвитку лідерських якостей і навичок управління командами.

Крім того, IAMPM проводить корпоративні тренінги та індивідуальне навчання, використовуючи практичний досвід спікерів. Програми в IAMPM спрямовані на розвиток навичок, необхідних для успішної кар’єри в IT, і зосереджені на практичному застосуванні отриманих знань. У IAMPM також відзначають високий рівень працевлаштування своїх випускників.

Відвідати сайт

Висновки

Заробітна плата програміста в Україні залежить від багатьох факторів, таких як рівень кваліфікації, досвід роботи, регіон роботи, мова програмування та роботодавець. Програмісти в Україні заробляють середньо більше, ніж представники інших професій, однак зарплата може значно відрізнятись залежно від вищезгаданих факторів. Для отримання високої зарплати програмісту необхідно знати нові технології, набирати досвід, знайомитися з різними роботодавцями та вимагати високої зарплати, якщо вважаєте, що ваші знання та досвід варті цього.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.