В сегменті відносно невеликих телевізорів діагоналями в 32 — 43 дюйми представлені прилади в будь-якому ціновому сегменті. Тут є ТВ з різною якістю зображення, з величезною кількістю функцій, можливостей і варіантів смарт-рішень.
Але якщо мова заходить про телевізори від 65 діагоналі (а це цілих 165 см), то питання стосується не лише у наявності відповідного простору для їх розміщення. В першу чергу — в такому розмірі серйозну конкуренцію ТВ складають проектори. Друга найпоширеніша думка — цінова політика виробників, адже такі гаджети суттєво дорожчі за умовно звичні діагоналі.
Разом із менеджерами інтернет-магазину ВМ Техніка ми спробуємо розібратись чим наразі можуть здивувати майбутнього користувача полиці магазинів у сегменті великих телевізорів.
Почнемо з кількох базових понять
Телевізор з діагоналлю у 65 дюймів повинен відображати максимально якісну і чисту картинку. До поняття роздільної здатності екранів у 4K UHD, як до абревіатури, звикли всі. На практиці, це означає, що матриця складається з 8,3 мільйонів дрібних точнок (тобто 3840 пікселів по горизонталі та 2160 по вертикалі), яскравістю та кольором кожної з яких прилад управляє окремо.
Завдяки цьому сучасні телевізори і здатні дивувати соковитими зображеннями. Якщо ж виробник заявляє про якість у 8К, то це вже біля 33 мільйонів пікселів. Відповідно, чим більше точок у матриці, тим якіснішу і деталізованішу картинку вона здатна відтворити.
Частотою оновлення або розгортки називають максимальну кількість разів зміни кольору одного пікселя за секунду. Це значення вказується у Герцах або fps (frames per second — кадрів у секунду). Цей показник відповідає за плавність відображення картинки і особливо важливий для динамічних сцен. Середній показник становить 60 Гц. Цього абсолютно достатньо, щоб насолодитись якісним відео. Розгортка у 90, 120, 144 і навіть 240 Гц більше притаманна ігровим моделям.
Третій показник — час відгуку. Говорить про те скільки часу матриці необхідно, щоб інтерпретувати отриману інформацію і відповідно — змінити зображення на екрані. Вимірюється у мілісекундах. Якщо затримка складає 6-10 мс, то для глядача такий проміжок часу абсолютно непомітний.
І останній показник — тип матриці. Наразі, найпоширенішими для телевізорів великих діагоналей є LED, QLED та OLED дисплеї:
- LED використовують підсвітку із діодів та будують картинку за допомогою зміни орієнтації рідких кристалів у просторі при пропусканні через них електричного струму.
- QLED замість рідких кристалів використовує квантові точки, нанесені на прозорий напівпровідниковий шар. Особливістю таких ТВ є насичені кольори, оскільки самі квантові точки також світяться під дією струму, що в поєднанні з додатковою діодною підсвіткою створюють більш глибокі, натуральні і соковиті відтінки.
- OLED — найскладніша технологія. Для побудови зображення використовує органічні діоди трьох кольорів, тому не потребують додаткового джерела світла. Дозволяє більш точно відтворювати кольори, зменшити час відгуку та робити телевізори максимально тонкими. Проте нанесення органічних діодів розміром усього в кілька нанометрів у точно визначеному порядку на напівпровідникові прозорі шари — справа складна. Отож виготовлення матриць OLED пов’язано із високим відсотком браку, що відчутно впливає на цінник.
Похідних від цих трьох основних технологій безліч. Проте кожен із типів матриць у якісному виконанні здивує майбутнього користувача неймовірним розмаїттям кольорів.
Екрани в 165 см і більше
Якщо дивитись на цінник телевізорів діагоналлю 65 дюймів та більше від іменитих брендів, то навіть у відносно старій технології LED цінник стартуватиме від $1000. Проте не варто одразу розчаровуватись. Гарну картинку можуть запропонувати не лише визнані лідери LG та Samsung.
Наприклад, німецький бренд Blaupunkt, більше відомий на наших теренах своїми аудіо-приладами, випускає відносно бюджетні телевізори серій 6000 (на LED екранах) та 8000 (на QLED технології) з якістю 4К, об’ємним звуком, Smart-функціями, купою технологій поліпшення зображень та масою додаткових можливостей у 65, 75 і навіть 85 діагоналі.
Побалувати відчутно нижчою ціною та широкими можливостями здатні і такі китайські бренди як TCL та Hisense. У останнього можна знайти навіть не зовсім типову діагональ телевізора у 70 дюймів.
Ще один цікавий новичок — бренд iFFALCON. Виробник також із Китаю, який випустив примітну лінійку QLED телевізорів серії Q72 у 43, 50, 55 і 65 дюймів з захоплюючою картинкою та широкими можливостями.
Цінник усіх вищеперелічених брендів у великій діагоналі не перевищує 30000 грн, проте кожен із них здатний потягатись якістю зображення з іменитими представниками ринку.
Отож, варто тільки визначити основні вимоги до майбутньої покупки та почати пошук відповідника. І майбутній користува буде приємно здивований кількістю варіантів вибору.