Платформа “Є Допомога”: Як перевірити Статус заявки та що необхідно знати

Є Допомога: Як перевірити Статус заявки та що необхідно знати

Система “Є Допомога” стала невід’ємною частиною сучасної соціальної підтримки в Україні. Ця платформа дає змогу громадянам подавати заявки на отримання різних видів допомоги від міжнародних організацій. Але як зрозуміти статус вашої заявки та які дії слід вжити в різних ситуаціях? Розберемося.

Необхідні документи для оформлення “Є допомога”

Для подачі заяви вам потрібно надати певні відомості та документи. Зокрема:

 1. Повне ім’я як у документі, що підтверджує особу;
 2. Індефікаційний код;
 3. Документи, такі як паспорт громадянина України, ID-карта, дозвіл на постійне або тимчасове проживання, а також свідоцтво про народження для дітей;
 4. Інформація про місце реєстрації та дійсне місце проживання;
 5. Контактний номер телефону;
 6. IBAN для отримання допомоги на банківський рахунок.

Як подати заяву на допомогу?

Як подати заяву на допомогу?

Отримання соціальної підтримки від міжнародних організацій може стати важливим кроком у житті кожного громадянина. Щоб максимально спростити цей процес, розглянемо докладно, як правильно подати заяву через платформу “Є Допомога”.

1. Реєстрація на платформі

Перш ніж подавати заяву, необхідно зареєструватися на платформі “Є Допомога”. Для цього відвідайте офіційний сайт https://aid.edopomoga.gov.ua/ та створіть особистий акаунт, слідуючи інструкціям.

2. Підготовка документів

Заздалегідь підготуйте всі необхідні документи, які підтверджують вашу ідентичність та соціальний статус. Це може бути паспорт, ІПН, документи про ваш статус біженця, якщо таковий є, та інші документи згідно вимог платформи.

3. Заповнення заяви

В акаунті знайдіть розділ для подачі нової заяви. Уважно й докладно заповнюйте всі поля, базуючись на ваших документах. Помилка у введенні даних може спричинити затримку або відхилення заяви.

4. Верифікація даних

Після подачі заявки вона буде автоматично направлена на верифікацію у системі Єдиної інформаційної системи соціальної сфери Мінсоцполітики. Уважно слідкуйте за статусом вашої заяви в особистому кабінеті.

5. Очікування рішення

Залежно від обсягу заяв та роботи платформи, час обробки вашої заяви може варіюватися. Однак, якщо ви ввели всі дані коректно, найімовірніше, ваша заява буде розглянута в найкоротший термін.

6. Зворотній зв’язок

Після того, як ваша заява буде розглянута, ви отримаєте повідомлення з рішенням щодо надання допомоги або з пропозицією внести корективи в заяву.

Пам’ятайте, що чіткість та правильність наданої інформації є ключовими моментами при подачі заяви на отримання допомоги через платформу “Є Допомога”. Завжди перевіряйте введені дані та слідкуйте за її статусом в особистому кабінеті.

Як перевірити статус заявки на допомогу?

Коли ви подаєте заявку через платформу “Є Допомога”, важливо знати її статус та перевіряти його регулярно, адже це допоможе вам бути в курсі подій і оперативно реагувати на зміни. Отже, розглянемо кроки, які вам потрібно здійснити, щоб відстежувати статус вашої заявки:

 1. Вхід до особистого кабінету: Спочатку увійдіть у свій обліковий запис на платформі “Є Допомога” за допомогою ваших реєстраційних даних. 
 2. Розділ заявок: У вашому особистому кабінеті знаходиться розділ, де відображаються всі заявки, які ви подавали. Клацніть на потрібну заявку, щоб переглянути деталі. 
 3. Перевірка статусу: В розділі деталей заявки ви зможете побачити її поточний статус. Можливі статуси: “Заявка не знайдена”, “Заявку прийнято”, “Ваша заявка в процесі верифікації” тощо. Кожен статус має своє значення, тому слідкуйте за ними уважно.
 4. Повідомлення та сповіщення: У випадку зміни статусу вашої заявки, платформа “Є Допомога” може надіслати вам повідомлення на електронну пошту або в особистому кабінеті. Рекомендуємо включити сповіщення, щоб бути завжди в курсі подій.
 5. Зв’язок з підтримкою: Якщо ви маєте питання або зіткнулися з проблемами під час перевірки статусу заявки, не соромтеся звертатися до служби підтримки платформи. Вони допоможуть вам розібратися в ситуації.

Якщо ви не хочете входити то використайте форму за посиланням https://aid.edopomoga.gov.ua/check?noauth=1 вона виглядає як на скриншоті нижче 

Як перевірити статус заявки на Є допомога без входу в особистий кабінет

У кого більше шансів отримати допомогу?

Під час подання заявок на платформі “Є Допомога” багато громадян замислюються над тим, чи будуть їх заявки розглянуті з пріоритетом. Якщо ви подали заявку і хочете зрозуміти, які фактори можуть збільшити ваші шанси на отримання допомоги, розглянемо деякі ключові аспекти:

 • Актуальність інформації:

Завжди намагайтеся подавати актуальну та достовірну інформацію. Заявки, які успішно проходять верифікацію, мають більше шансів на швидке розглядання.

 • Пріоритетні групи:

Можливо, платформа “Є Допомога” має певний пріоритет щодо підтримки окремих категорій громадян: наприклад, сім’ї з дітьми, літні люди, люди з інвалідністю чи інші соціально незахищені групи.

 • Повнота заповнення:

Уважно заповнюйте всі поля заявки. Чим більше конкретної та докладної інформації ви надаєте, тим вища ймовірність того, що вашу заявку буде розглянуто оперативно.

 • Відсутність дублікатів:

Якщо члени вашої сім’ї вже отримали допомогу, зверніть увагу на це під час подання заявки. Множинні заявки від однієї сім’ї можуть ускладнити процес розгляду.

 • Зворотний зв’язок:

Якщо після подання заявки ви отримаєте запит на додаткову інформацію чи уточнення даних, оперативно надавайте відповідь. Активна участь і відкритість до спілкування можуть підвищити ваши шанси на отримання допомоги.

 • Співпраця з партнерами:

Міжнародні організації, такі як Всесвітня продовольча програма ООН чи Товариство Червоного Хреста України, можуть мати свої критерії вибору отримувачів допомоги. Ознайомтеся з ними, щоб краще розуміти свої шанси.

Зрозуміло, що кожна заявка є індивідуальною, і кожен випадок розглядається окремо.

Статуси “Є Допомога” та їх значення:

 • “Заявка не знайдена”: Цей статус говорить про те, що ви не надсилали заявку через “Є Допомогу”. Переконайтеся, що ви коректно ввели необхідні дані.
 • “Заяву прийнято”: Ваш запит зареєстровано в системі Єдиної інформаційної системи соціальної сфери Мінсоцполітики. Це перший крок до отримання допомоги.
 • Статуси відносно виплат: Якщо ви бачите повідомлення про виплату членам вашої сім’ї від певних організацій, таких як Всесвітня продовольча програма ООН чи Товариство Червоного Хреста України, це означає, що допомога вже була надана одному з ваших рідних.
 • Статуси “очікування на виплату”: Ці статуси вказують на те, що ваша заявка вже в процесі розгляду певною міжнародною організацією, такою як RED ROSE CDS LIMITED або Управління верховного комісара ООН у справах біженців.

Верифікація даних

 • “Ваша заявка в процесі верифікації”: Ваш запит перевіряється системою Єдиної інформаційної системи Мінсоцполітики. Це необхідний крок до підтвердження вашої заявки.
 • “Ваша заявка успішно верифікована”: Ваші дані були підтверджені, і заявка готова до наступного етапу.
 • “Ваша заявка не пройшла верифікацію”: У ваших даних виявлено розбіжності. Рекомендуємо звернутися до відповідних органів для уточнення інформації.

Помилки у заявці

 • “Ваша заявка містить помилки”: У заявці виявлені неточності. Вам потрібно переглянути введені дані та виправити помилки перед повторним надсиланням.

Очікування на допомогу

 • “Заявка знаходиться в очікуванні на виплату від міжнародних організацій”: Ваша заявка пройшла всі необхідні етапи перевірки та незабаром буде передана до міжнародних організацій для виплати.

Як зайти в “Є допомогу” за допомогою додатку “Дія”?

Як зайти в "Є допомогу" за допомогою додатку "Дія"?

Мобільний додаток “Дія” став невід’ємною частиною життя багатьох українців завдяки своїй зручності та функціональності. Якщо ви користуєтеся цим додатком та хочете отримати доступ до сервісу “Є допомога” без додаткових реєстрацій і авторизацій, слідуйте наступним крокам:

 1. Відкрийте додаток “Дія”: Запустіть додаток на вашому мобільному пристрої. Переконайтеся, що ви зареєстровані в “Дія” і маєте доступ до особистого профілю.
 2. Перейдіть у розділ “Послуги”: Внизу екрану ви побачите меню навігації. Виберіть вкладку “Послуги” або інший розділ, де можна знайти соціальні сервіси.
 3. Знайдіть “Є допомога”: Прогортайте список послуг, поки не знайдете сервіс “Є допомога”. Це може бути представлено як окрема іконка або пункт меню.
 4. Авторизація через “Дія”: Після вибору сервісу “Є допомога”, система автоматично запропонує авторизуватися через додаток “Дія”. Таким чином, вам не потрібно вводити додаткові дані чи паролі.
 5. Використання платформи “Є допомога”: Після авторизації ви потрапите на головну сторінку “Є допомога”, де зможете переглядати доступні сервіси, подавати заявки та стежити за їх статусом.
 6. Завершення роботи: Після того, як ви отримаєте всю необхідну інформацію або виконаєте потрібні дії, ви можете вийти з “Є допомога” і повернутися до головного меню “Дія”.

Використання додатку “Дія” для доступу до “Є допомога” значно спрощує процес авторизації та робить користування цим сервісом ще більш комфортним.

Питання та Відповіді

Що означає “заявка прийнято” у контексті Є Допомога?

Зазвичай “заявка прийнято” вказує на те, що вашу заявку було успішно зареєстровано в системі і вона чекає на обробку. Це перший етап перед виплатою допомоги.

Чи можливо подати заявку на Є Допомога для пенсіонерів не через додаток “Дія”?

Так, існують інші канали для подачі заявки на Є Допомога, окрім додатку “Дія”. Це офіційний веб-сайт або інші авторизовані платформи.

Хто відповідає за виплату Є Допомоги?

Грошову допомогу для підтримки окремих категорій населення, які постраждали у зв’язку з військовою агресією, виплачують Міжнародні організації відповідно до постанови КМУ №457 від 16 квітня 2022 р.

Де я можу перевірити статус своєї заявки на Є Допомога?

Статус заявки, як правило, можна перевірити через додаток “Дія” або на офіційному веб-сайті Є Допомога. Також рекомендується звертатися до відповідних інструкцій або підтримки користувачів, якщо у вас виникають питання або проблеми з перевіркою статусу.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.