Як створити і монетизувати цікавий блог, присвячений Києву

Як створити і монетизувати блог про цікаві місця Києва

Світ блогів рясніє розповідями про мандрівки, і серед них особливо виділяються ті, що описують цікаві місця. Тож чому б не поділитися своїми знаннями та захопленням Києвом та Київщиною, створивши власний блог?

Висока ймовірність, що ваш блог знайде чимало шанувальників, адже Київ та його околиці багаті на цікаві місця, які прагнуть дослідити як жителі столиці, так і туристи з інших міст та країн.

Як розпочати вести блог про Київщину

 1. Визначтесь із темою. Чи буде ваш блог охоплювати весь Київ та область, чи зосередиться на певному районі, типі місць (історичні, природні, розважальні) або темі (вуличне мистецтво, кав’ярні, музеї тощо)?
 2. Створіть платформу. Оберіть зручну платформу для ведення блогу, наприклад, WordPress. Також важливо зареєструвати доменне ім’я. Так, наприклад, домен KYIV.UA добре продемонстрє суть проекту. 
 3. Оформіть блог. Придумайте цікаву назву, логотип та дизайн, які б відповідали тематиці блогу.
 4. Наповніть контентом. Розпочніть з публікації цікавих та якісних статей про місця, які ви вже відвідали. Додайте фото, відео, карти, щоб зробити ваш блог цікавим та інформативним.

Ведення блогу дає вам більше можливостей для самовираження, творчості та просування вашого контенту. Якщо ви хочете ділитися своїми знаннями та любов’ю до Києва та Київщини з ширшою аудиторією, блог стане хорошим інструментом для цього. Грамотно обраний хостинг сайту допоможе просувати ваш блог та заохочувати нових читачів.

Ідеї для публікацій у блозі про цікаві місця Києва та Київщини

Створюючи блог, важливо мати багато ідей для його наповнення. Нижче декілька різних напрямів, за якими ви можете працювати:

 1. Описи та розповіді:
 • Детальні описи: історичні факти, архітектурні особливості, легенди та цікаві історії про місця, які ви відвідуєте.
 • Враження та емоції: поділіться своїми особистими враженнями від відвідування, чим вас зачепило те чи інше місце, які емоції воно викликало.
 • Порівняння та контрасти: порівняйте різні місця одного типу (наприклад, музеї, парки, ресторани) або знайдіть спільні та відмінні риси між ними.
 • Тематичні екскурсії: створіть віртуальні екскурсії певною тематикою, наприклад, “Київськими мурами”, “Літературними місцями Печерська”, “Незвичайними пам’ятниками Києва”.
 • Віртуальні прогулянки: зніміть 360-градусні панорами або відеоекскурсії цікавими місцями, щоб дати можливість читачам “погуляти” ними, не виходячи з дому.
 1. Поради та рекомендації:
 • Практична інформація: як дістатися, де припаркуватися, режим роботи, ціни на квитки, поради щодо харчування та проживання.
 • Найкращий час для візиту: коли найкраще відвідувати те чи інше місце, залежно від пори року, погодних умов, наявності фестивалів або інших подій.
 • Подорожі з дітьми: рекомендації щодо місць, які буде цікаво відвідати з дітьми різного віку, з порадами щодо розваг та харчування.
 • Незвичайні маршрути: запропонуйте альтернативні, нетипові маршрути для знайомства з містом, які допоможуть побачити його з нового боку.
 • Ідеї для вікенду: складіть плани цікавого та насиченого вікенду в Києві або Київській області, пропонуючи різні варіанти дозвілля.
 1. Корисні списки та добірки:
 • Топ-10/20/50: складіть списки найцікавіших, найкрасивіших, найнезвичайніших місць за певною тематикою.
 • Місця для …: добірки місць, які підходять для певної мети, наприклад, для романтичного побачення, сімейного відпочинку, активного туризму, фотосесії.
 • Інстаграмні місця: порекомендуйте місця з мальовничими краєвидами та цікавими локаціями, які ідеально підходять для фото в Instagram.
 • Невідомі скарби: розкрийте секрети маловідомих, але цікавих місць, які не так популярні серед туристів.
 • Сезонні маршрути: запропонуйте ідеї для прогулянок та подорожей залежно від пори року.
Розповіді про цікаві місця Києва - ідеї для блогу

Переваги ведення сайту-блогу над сторінками в соцмережах

Блог дає можливість публікувати довгі та інформативні статті, де ви можете детально описувати місця, ділитися своїми враженнями, давати корисні поради та рекомендації. На сторінках соцмереж ви обмежені правилами та особливостями платформи. Наприклад, в Instagram можна публікувати тільки короткі тексти та візуальний контент, що може не дати вам можливості повноцінно розкрити тему.

У блозі ви можете використовувати різні формати контенту: тексти, посилання, фото, відео, інфографіку, карти, таблиці тощо. Це робить ваш блог більш динамічним та цікавим для читачів. На сторінці в соцмережі ви можете публікувати лише фото та відео, що може обмежувати ваші можливості для самовираження та творчості.

Блог можна оптимізувати для пошукових систем, що допоможе йому потрапити на перші позиції у видачі Google та інших пошукових систем. Це значно збільшить шанси на те, що ваші публікації побачать більше людей. Сторінка Instagram не піддається SEO-оптимізації, тому її охоплення буде значно меншим.

Блог можна монетизувати за допомогою реклами, партнерських програм, продажу електронних книг або інших продуктів. Сторінку в соцмережі також можна монетизувати, але можливості для цього значно обмежені.

І головне — власний сайт максимально автономний та незалежний, на ньому вас не можуть заблокувати за те, що модераторам щось привиділося. На сайті ви самі визначаєте формат матеріалів і тон спілкування з аудиторією, що дає багато свободи і контролю. 

Кірова Єва

Кірова Єва