Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Як вибрати комп’ютерну клавіатуру

Лют 26, 2024
Как выбрать компьютерную клавиатуру

Від якості клавіатури залежить зручність роботи за комп’ютером або ноутбуків загалом. Найкращі моделі мають м’який хід, тихо працюють, довго не «просідають», захищені від впливу вологи та пилу. Про основні характеристики, які варто врахувати під час вибору клавіатури, розповідаємо далі. 

Різновиди

За типом конструкції виділяють такі варіанти клавіатур:

 1. Мембранні. Являють собою цільну плату з прогумованою або силіконовою прокладкою, на якій суцільним шаром розташовані провідники клавіш. Мембранні моделі – найпоширеніші на ринку, вартість клавіатури на АЛЛО такого типу нижча за інші, а сама конструкція вирізняється ергономічністю і тихою роботою.
 2. Механічні. Кожна клавіша в них існує окремо, що забезпечує максимальну стійкість до натискання і високий робочий ресурс. Механічні клавіатури займають до третини сучасного ринку комп’ютерних аксесуарів, навіть незважаючи на чималу ціну.
 3. Ножичні. Сучасний варіант мембранних клавіатур з особливим механізмом руху клавіш, який забезпечує м’який хід кнопок, збільшений робочий ресурс, тихий і швидкий набір. До мінусів ножичних моделей належать дорожнеча і ризик поломок через потрапляння вологи.
 4. Комбіновані. У продажу зустрічаються механіко-мембранні, оптико-механічні та інші клавіатури, в яких поєднуються найкращі сторони кожного виду пристроїв.

За призначенням клавіатури бувають такими:

 1. ігрові — з максимальною міцністю клавіш і збільшеним робочим ресурсом;
 2. мультимедійні — для комфортної роботи з відео- та аудіофайлами за комп’ютером;
 3. класичні — універсальний варіант на всі випадки життя;
 4. вузькоспеціалізовані — наприклад, для співробітників IT-сфери.

Правила вибору

При купівлі клавіатури зверніть увагу на такі моменти:

 1. Тип підключення. Моделі зі шнуром демонструють стійкий сигнал, бездротові можуть використовуватися далеко від робочого столу, комбіновані вважаються найзручнішими. У дротових клавіатурах слід уточнити довжину шнура.
 2. Форм-фактор. Це може бути стандартна повнорозмірна клавіатура, компактний варіант або кейпад для активних мандрівників.
 3. Інтерфейси. Провідні клавіатури зазвичай працюють через USB-кабель, бездротові – через радіочастоту або Bluetooth, але трапляються і більш рідкісні варіанти, наприклад з підтримкою Lightning.
 4. Корисні особливості. Це може бути світлодіодне підсвічування клавіш, підставка для зап’ястя, роз’єм для навушників і/або мікрофона, сенсорний тачпад управління.
 5. Особливості конструкції. Клавіатура може мати захист корпусу від води і пилу, додаткові клавіші, кнопки з низьким ходом.
 6. Комплектація. Моделі продаються автономно або з мишею, килимком, навушниками в комплекті.

Тепер ви знаєте все необхідне про клавіатури. Бажаємо вдалих покупок!