Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Як зменшити тошноту: поради для поліпшення самопочуття

Бер 31, 2023
Жінка себе погано почуває

Тошнота є одним з найнеприємніших станів, який може виникнути у людини. Вона може бути наслідком різних причин, таких як харчові отруєння, мотіон-сікнес, стрес або хвороби, пов’язані зі шлунком і кишечником. У деяких випадках, тошнота може бути симптомом серйозної медичної проблеми, тому дуже важливо знати, що робити, коли вона виникає. У цій статті ми розглянемо декілька порад, які допоможуть зменшити тошноту і поліпшити самопочуття.

Що робити, коли виникає такий стан?

  • Прийняти зручну позицію: коли виникає тошнота, важливо зайняти позицію, яка допоможе зменшити дискомфорт. Найкращим варіантом є лежати на боці зі згином колін, що дозволить зменшити тиск на шлунок і кишки.
  • Зменшити ризик подразнення шлунку і стравоходу: варто уникати їжі, напоїв, які можуть подразнити шлунок, таких як жирні, гострі, кислі страви, алкоголь, кава та газовані напої.
  • Розслаблення м’язів тіла і дихання: глибоке дихання та розслаблення м’язів тіла можуть допомогти зменшити напругу і стрес, що можуть бути причиною тошноти.
  • Вживання ліків, які зменшують тошноту: деякі ліки, такі як антиеметики, можуть допомогти зменшити тошноту. Варто проконсультуватися з лікарем щодо дозування та режиму вживання.
  • Рідке харчування і вживання води: після того, як стан стабілізується, можна спробувати вживати рідину, таку як вода, зелений чай або негазовані напої, а також легку їжу, наприклад, бульйон чи печене яблуко.

Важливо звернути увагу на те, як часто виникає тошнота та її інтенсивність. Якщо тошнота триває довше, ніж 24 години, або супроводжується іншими симптомами, такими як біль у животі, головний біль або підвищена температура, слід негайно звернутися до лікаря для отримання медичної допомоги.

Підсумок: поради, які допоможуть зменшити тошноту і поліпшити самопочуття

Тошнота може виникнути з різних причин і призвести до незручностей у повсякденному житті. Для зменшення дискомфорту та поліпшення самопочуття, можна використовувати декілька порад:

  • Зайняти зручну позицію, що дозволить зменшити тиск на шлунок і кишки;
  • Уникати їжі, напоїв, які можуть подразнити шлунок;
  • Вживати ліки, які зменшують тошноту;
  • Вживати рідину, таку як вода, зелений чай або негазовані напої;
  • Звернутися до лікаря, якщо тошнота триває довше, ніж 24 години, або супроводжується іншими симптомами.

Дотримання цих порад може допомогти зменшити тошноту і поліпшити самопочуття. Проте, якщо стан триває довше або має серйозний характер, необхідно звернутися до лікаря для отримання медичної допомоги.