Як зрозуміти, що у дитини коліки: ознаки, причини та поради для батьків

Як зрозуміти, що у дитини коліки

Коліки у немовлят можуть бути викликані різними факторами і становлять серйозну проблему для батьків, особливо в перших місяцях життя дитини. Коліки часто супроводжуються плачем, незручностями та дискомфортом для малюка. У таких ситуаціях важливо зрозуміти, що відбувається з дитиною і як допомогти їй. У цій статті ми розглянемо ознаки коліків, можливі причини та надамо поради батькам, які допоможуть заспокоїти малюка.

Ознаки коліків у немовлят

 1. Непродуктивний плач: дитина плаче без видимої причини, незалежно від того, чи її нагодовують, підміняють підгузок чи спробують розважити.
 2. Плач у вечірні години: коліки найчастіше виникають у вечірній період, і плач може тривати протягом кількох годин.
 3. Стискання ніжок до живота: дитина може схоплювати свої ніжки та стискувати їх до живота.
 4. Блідість або почервоніння шкіри: під час коліків шкіра дитини може змінити свій колір через напругу та дискомфорт.
 5. Нездатність заспокоїтися: дитині може бути важко заспокоїтися навіть після спроби нагодування, пеленання чи люльки.

Причини коліків

 1. Незрілість кишечнику: у перших місяцях життя кишечник немовляти ще не повністю розвинений і може викликати дискомфорт.
 2. Порушення шлунково-кишкової системи: деякі немовлята можуть мати проблеми з перетравленням та засвоєнням їжі, що може призводити до коліків.
 3. Перенасичення або недостатнє харчування: надмірне або недостатнє споживання їжі може спричинити коліки у дитини.
 4. Алергії або нетерпимість до їжі: деякі немовлята можуть мати алергію або нетерпимість до певних речовин у їжі, що може спричинити коліки.
 5. Зміни в режимі харчування: різка зміна режиму годування, наприклад, перехід від грудного до штучного вигодовування, може викликати коліки у дитини.
Як зрозуміти, що у дитини коліки

Поради для батьків

 1. Зверніть увагу на дієту матері (якщо дитина годується грудним молоком): деякі продукти, такі як кава, шоколад, цитрусові фрукти або газовані напої, можуть впливати на шлунково-кишкову систему дитини через грудне молоко. Спробуйте виключити ці продукти з вашої дієти на деякий час і спостерігайте за змінами у стані дитини.
 2. Спробуйте змінити позицію під час годування: намагайтесь тримати дитину в вертикальному положенні протягом годування або після нього. Це може допомогти запобігти надмірному газоутворенню та зменшити дискомфорт.
 3. Масаж черевної ділянки: ніжні коливальні рухи масажу по животу можуть допомогти розслабити м’язи та полегшити коліки у дитини. Зверніться до фахівця, щоб дізнатися правильні методи масажу для вашої дитини.
 4. Застосовуйте теплоту: нанесення теплої пов’язки або грілки на животик дитини може допомогти заспокоїти дискомфорт і зменшити коліки. Впевніться, що теплота не є надто гарячою і не може спричинити пошкодження шкіри дитини. Краще використовувати спеціальні грілки для немовлят або звернутися до лікаря для консультації.
 5. Спробуйте заспокоюючі методи: деякі діти реагують на заспокоюючі методи, такі як вібрація, легке гойдання або більш стійкі покотушування. Експериментуйте з різними методами, щоб знайти той, який діє найкраще на вашу дитину.
 6. Зверніться до лікаря: якщо коліки у дитини тривають довгий час або супроводжуються іншими здоров’ям пов’язаними проблемами, такими як нездорова прибавка ваги або кров’янистий стіл, варто звернутися до педіатра. Лікар може провести додаткові обстеження та порадити оптимальні методи лікування або зміну дієти.

Зрозуміння та виявлення причин коліків у дитини може бути викликом для батьків. Важливо бути терплячими та сприймати цей процес як частину розвитку вашої дитини. Не соромтеся звернутися по допомогу до фахівців і ділитися своїми переживаннями з іншими батьками. З часом більшість дітей виростають з коліків, і ваші зусилля допоможуть забезпечити комфорт та благополуччя вашої дитини.

Кірова Єва

Кірова Єва