Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Жанна Кальман: найстаріша людина в історії

Лют 23, 2024
Жанна Кальман: Найстаріша Людина в Історії

Жанна Кальман, виходець з Арля, Франція, заслужила світове визнання як найстарша особистість з офіційно підтвердженим віком. Її день народження припадає на 21 лютого 1875 року, і вона зростала в сім’ї, що впливала на місцевий буржуазний прошарок суспільства. Її батько займався суднобудуванням, а мати була спадковим млином. У свої юні роки Жанна мала нагоду зустріти Вінсента Ван Гога, який справив на неї враження людини неохайної, погано вбраної і малопривітної.

У віці 21 року вона вийшла заміж за Фернана Ніколя Кальмана, свого троюрідного брата, з яким їхнє весілля відбулося в соборі Святого Трохима. Широкої популярності вона набула після того, як відзначила свій столітній ювілей, після чого її життєвий шлях і секрети довголіття привернули увагу дослідників і журналістів з усього світу.

У 113 років Жанна була удостоєна звання “Найстарішої живучої людини на Землі”. Вона робила заяви про особисту зустріч із Ван Гогом у своєму дитинстві та у віці 115 років взяла участь у зйомках канадського кінопроєкту про Ван Гога, “Вінсент і я”, тим самим ставши найстарішим актором, який знімався в повнометражному кіно.

Досягнення 120-річного віку в 1995 році встановило Жанну Кальман як абсолютного рекордсмена серед довгожителів, і вона утримувала цей статус протягом 6,5 років. Життя Жанни Кальман завершилося 4 серпня 1997 року, після того як вона прожила 122 роки і 164 дні. Президент Франції Жак Ширак висловив свій жаль у зв’язку з її відходом, назвавши її “бабусею всіх французів”.


Життя Жанни Кальман було насиченим і цікавим. Вона курила до 117 років і любила шоколад, з’їдаючи до 1 кг на тиждень, і вважала це одним зі своїх секретів довголіття. Крім того, її особистий лікар вказував на здорову спадковість і фізичну форму. Жанна Кальман не тільки досягла неймовірного віку, а й зберегла ясний розум і гумор до останніх днів свого життя.

Її історія є дивовижним прикладом того, як активний спосіб життя, позитивний настрій і любов до життя можуть вплинути на тривалість життя людини. Жанна Кальман не тільки встановила рекорд довголіття, а й залишила після себе багато історій, які надихають і захоплюють людей по всьому світу.