Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

5 поширених міфів, які часто заважають чоловікам звертатися по допомогу з приводу психічного здоров’я

Гру 10, 2022
Мозок людини

Проблеми психічного здоров’я часто баналізуються та стигматизуються, головним чином, через недостатню обізнаність щодо цього питання. Ситуація не є найкращою в цілому, але вона є ще більш похмурою, коли мова йде про чоловіків та їх боротьбу за своє психічне благополуччя.

Чоловіки в нашому суспільстві виховуються з настільки суворими ідеалами мужності, що в сучасному стрімкому, стресовому світі їх психічне здоров’я піддається випробуванням частіше, ніж вони самі визнають. Додайте до цього низку міфів, які часто відлякують чоловіків від зізнання і, відповідно, звернення по допомогу. Отже, ось п’ять поширених міфів про психічне здоров’я, з якими стикаються чоловіки і які можуть заважати їм отримати необхідну допомогу.

  1. “Проблеми психічного здоров’я – це не проблема чоловіка, ми контролюємо свої емоції

Це, мабуть, найбільша перешкода, з якою стикаються чоловіки, коли справа доходить до оцінки свого психічного благополуччя. Заперечуйте це скільки завгодно, але ви повинні погодитися, що більшість чоловіків не в змозі навіть визнати, що психічні захворювання впливають на чоловіків так само, як і на жінок.

Чоловіки настільки звикли вважати, що оскільки чоловіки мають сильний контроль над своїми емоціями, у них ніколи не може бути проблем зі своїми почуттями. Але вони не розуміють, що ніхто не може контролювати те, що вони відчувають і як вони відчувають. Контроль над своїми емоціями не означає, що ви не можете боротися з психічним здоров’ям.

  1. “Це ознака слабкості

Якщо боротьба з фізичними станами та хворобами, такими як камені в нирках, бронхіт, туберкульоз тощо, не робить людину “слабкою”, то як можна вважати слабкістю боротьбу з проблемами психічного здоров’я?

Так само, як ми відвідуємо лікаря, щоб отримати діагноз і лікування для нашого фізіологічного благополуччя, так само ми відвідуємо терапевта або психіатра для нашого психічного благополуччя. Це не робить вас слабкими, а навпаки, допомагає вам стати сильними.

5 поширених міфів, які часто заважають чоловікам звертатися по допомогу з приводу психічного здоров'я
  1. “Я можу впоратися сам, не потрібно звертатися по допомогу

Чоловікам часто кажуть, що бути самодостатнім – це велика гордість. Що незалежність і самодостатність повинні бути способом життя чоловіків, якщо вони хочуть, щоб їх поважали. Розповідати про свої проблеми, якими б великими вони не були, або звертатися за допомогою в складних ситуаціях часто не заохочується і представляється як низька риса, якою слід володіти.

На жаль, не звернення за допомогою у випадку психічного захворювання може бути таким же фатальним, як і хронічна фізична недуга. Можливо, ви можете впоратися самостійно, але немає жодних проблем у тому, щоб розділити навантаження або попросити про допомогу, якщо ви коли-небудь відчуєте, що уперлися в стіну.

  1. “Наявність супутника життя допоможе покращити мій психічний стан

Звичайно, мати когось, з ким можна розділити свій день, поговорити про кожну велику чи маленьку річ і відчувати себе в емоційній безпеці – це велике благословення, яким користується не кожен. Але незалежно від того, наскільки сильним є ваш зв’язок і наскільки глибокою є ваша любов, ніщо не може перевершити цінність і потребу в професійній допомозі, коли справа доходить до вирішення проблем психічного здоров’я.

  1. “Зміна ставлення – це все, що мені потрібно

Знову ж таки, ми з цим теж погоджуємося. Але проблеми психічного здоров’я не можна лікувати виключно на основі цього. Звичайно, це потрібно для того, щоб розпочати процес одужання, але просто зміна ставлення без достатньої допомоги професіоналів не допоможе вам досягти прогресу, якого ви, можливо, прагнете в довгостроковій перспективі.

Чи можете ви придумати більше подібних міфів? Поділіться ними з нами в коментарях.