10 переваг занять спортом

Афроамериканець займається спортом
  1. Здорове серце

На жаль, хвороби серця є причиною смерті номер один у США, але гарною новиною є те, що численні дослідження показали, що регулярні фізичні вправи від участі у спортивних змаганнях можуть значно покращити здоров’я серця і зменшити шанси померти від серцево-судинних захворювань.

Дослідження Британського журналу спортивної медицини, наприклад, показало, що люди, які плавали, або брали участь в ігрових видах спорту (таких як теніс, бадмінтон, сквош), або займалися аеробікою (включаючи танці), відчували різке зниження рівня смертності від серцево-судинних захворювань. Показники зниження становили 41% для плавання, 56% для ракеткових видів спорту та 36% для аеробіки.

  1. Зменшення стресу та тривоги

Понад дві третини опитаних стверджують, що вони відчувають стрес або тривогу щодня, але чи знаєте ви, що дослідження показали, що фізична активність, пов’язана із заняттями спортом, може зменшити ці проблеми?

За даними Гарвардської медичної школи, фізичні вправи борються зі стресом як нейрохімічними, так і поведінковими засобами. Аеробні вправи знижують рівень гормонів, що викликають стрес, таких як адреналін і кортизол, в той же час стимулюючи ендорфіни, які забезпечують підвищення настрою і загальне відчуття благополуччя.
Поведінкові переваги включають покращення самооцінки в міру того, як ви втрачаєте вагу і набираєте м’язовий тонус, а також підвищення впевненості, бадьорості та енергії.

  1. Різноманітні соціальні зв’язки

Спортивні клуби та команди складаються з людей різного походження, професій та віку, але всіх їх об’єднує захоплення грою. Це чудовий спосіб познайомитися з новими людьми та поспілкуватися.

Крім того, якщо вам коли-небудь знадобиться знайти юриста, будівельника або отримати доступ до місцевих знань та рекомендацій, запитати в місцевому спортивному клубі часто є чудовим місцем для початку. Я не можу сказати, скільки разів мені допомагали безпосередньо інші члени команди або їхні поради з питань, пов’язаних зі спортом та поза ним. Кожного разу, коли я приїжджаю на нове місце, перше, що я роблю, це приєднуюся до спортивного клубу і заводжу нових друзів і знайомства.

  1. Зниження ризику діабету

Американська діабетична асоціація рекомендує поєднувати аеробну активність та розвиток сили для зниження ризику розвитку переддіабету та діабету 2 типу (а також для управління діабетом в цілому). Прикладами спортивних занять, які можуть знизити ризик, є: їзда на велосипеді, плавання, теніс, біг, веслування та катання на лижах.

  1. Зменшення вмісту жиру в організмі

Участь у спортивних заходах є чудовим способом схуднення. За даними Британського журналу спортивної медицини, найефективнішими є вправи, які передбачають короткі сплески інтенсивних зусиль, але тренування з меншою інтенсивністю все ще можуть працювати для тих, хто з якихось причин не може працювати надто інтенсивно.

Як зазначає британська фітнес-письменниця та спортивний терапевт Кеті Хіскок у своїй статті на BBC, присвяченій спалюванню жиру, важливо пам’ятати про це: “Схуднення – це просте математичне рівняння: вам потрібно спалювати більше калорій, ніж ви споживаєте щодня”. Спорт може допомогти вам спалювати калорії у веселій формі.

  1. Робота в команді

Гра в команді – це чудовий спосіб налагодити зв’язок з іншими людьми. Вона може створити глибоке почуття задоволення, коли спілкування, співпраця та попередня практика позитивно поєднуються. Командна робота може бути чудовим навчальним досвідом для дітей, а також може покращити моральний дух та ефективність робочої групи дорослих. З мого досвіду, команди можуть принести глибоке почуття приналежності, і ви ніколи не перестаєте вчитися, коли ви є їх частиною.

  1. Покращення сну

Хоча було проведено лише обмежену кількість досліджень, які вивчали взаємозв’язок між фізичними вправами та сном, здається, що існує позитивний зв’язок. За даними Національного фонду сну, регулярні фізичні вправи можуть допомогти людям, які мають проблеми зі сном, отримати більше сну, хоча точний механізм того, як це відбувається, досі достеменно не відомий.

  1. Зниження артеріального тиску

За даними клініки Майо, регулярні аеробні навантаження можуть бути використані для контролю або зниження артеріального тиску. Аеробні вправи – це, по суті, все, що використовує різноманітні м’язи в повторюваних і ритмічних рухах. Аеробні спортивні вправи можуть включати в себе такі речі, як гра в теніс, бадмінтон, біг, їзда на велосипеді та плавання.

У своїх “Рекомендаціях щодо фізичної активності для американців” Міністерство охорони здоров’я та соціальних служб США радить дорослим займатися щонайменше від 50 хвилин (2 години 30 хвилин) до 300 хвилин (5 годин) на тиждень фізичними вправами помірної інтенсивності або від 75 хвилин (1 години 15 хвилин) до 150 хвилин (2 години 30 хвилин) на тиждень аеробними фізичними вправами інтенсивної інтенсивності. На особистому рівні я регулярно вимірюю свій кров’яний тиск і, з мого досвіду, немає нічого кращого за спорт для його зниження.

  1. Покращення зовнішнього вигляду

Окрім втрати ваги, фізична активність може допомогти вашому зовнішньому вигляду завдяки покращенню м’язового тонусу. Чим більше ви використовуєте свої м’язи, тим краще ваша фізична витривалість і загальна сила. Фізична активність також забезпечує більший приплив крові та кисню, що надає шкірі теплого сяйва та покращує колір обличчя.

  1. Покращення настрою

На думку вчених, заняття спортом можуть запускати хімічні речовини в мозку, які піднімають настрій і змушують відчувати себе щасливішими.

Дослідження, опубліковане в журналі “Ланцет” вченими з Єльського та Оксфордського університетів, показало, що фізичні вправи є більш важливим фактором для учасників у визначенні рівня їхнього добробуту, ніж їхнє економічне становище. Воно показало, що в той час як люди, які регулярно займаються фізичними вправами, як правило, відчувають себе погано протягом 35 днів на рік, неактивні учасники відчували себе погано на 18 днів більше, що є суттєвою різницею.

Кірова Єва

Кірова Єва