Розвиток особистості у дітей, які займаються спортом

Діти грають у футбол

Ви можете заохочувати свою дитину займатися спортом, тому що фізична активність корисна для розуму і тіла. Діти, які займаються спортом, також можуть навчитися рисам характеру та поведінки, які допомагають сформувати їхню особистість. Однак, Президентська рада з питань фітнесу, спорту та харчування зазначає, що лише кожна третя дитина в Сполучених Штатах щодня отримує фізичні вправи, в той час як більшість дітей проводять більше семи годин на день перед екраном телевізора або комп’ютера.

Підвищення самооцінки

За даними Американської академії дитячої та підліткової психіатрії, заняття спортом можуть допомогти підвищити самооцінку дитини. Оскільки участь у змаганнях вимагає фізичної, розумової та емоційної витривалості, діти вчаться мотивації, рішучості та довгостроковим перевагам тренувань і роботи над досягненням мети. Почуття досягнення, коли вони працюють над розвитком своїх спортивних навичок, підвищує самооцінку – рису особистості, яка є важливою для прийняття інших викликів у житті.

Кращі соціальні навички

Командні види спорту допомагають дітям зближуватися один з одним. На веб-сторінці Університету Флориди наводяться дані дослідження Інституту вивчення молодіжного спорту, згідно з яким діти, які займаються спортом, мають кращі соціальні навички. Заняття спортом вимагають співпраці з іншими людьми, навчання чесній грі та розваг з іншими, працюючи над досягненням спільної мети. Ваша дитина також може розвинути здорове почуття конкуренції з товаришами по команді. Це дає дітям кращі навички взаємодії з іншими в школі та вдома.

Лідерські якості

Якщо ви мама футболіста або маєте дитину, яка займається будь-яким видом спорту, ви знаєте, що прийти на тренування вчасно і з усім необхідним спорядженням може бути непросто. Хоча вам, можливо, доведеться вмовляти дитину піднятися з ліжка або відірватися від телевізора, незабаром вона навчиться керувати своїм власним графіком і добиратися на тренування та ігри. Це допомагає дитині розвивати лідерські здібності. Згідно з дослідженнями Інституту вивчення молодіжного спорту, заняття спортом також вчать дітей брати на себе інші лідерські ролі, такі як вирішення конфліктів, розробка ігрових стратегій та заохочення членів команди.

Стресостійкість

Вміння здоровим чином справлятися з емоційними злетами та падіннями в житті є цінною рисою особистості для дітей та дорослих. Заняття спортом дають дитині досвід радості та хвилювання після перемоги та горя і розчарування після поразки. Мережа “Виховуємо дітей” зазначає, що спорт допомагає навчити дітей оговтуватися і пробувати знову після невдачі. Він також вчить їх, що іноді, навіть якщо вони грають якнайкраще, їхня команда може програти. Крім того, на відміну від багатьох інших випадків втрат у житті, заняття спортом дають дітям організоване та структуроване середовище, де тренери та члени команди можуть надавати підтримку та допомагати розвивати життєстійкість.

Кірова Єва

Кірова Єва