Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

5 цікавих фактів про улюблений вид спорту: Американський Футбол

Гру 10, 2022
Американський футбол на траві

Як і більшість видів спорту, футбол має дивовижну історію, сповнену унікальної термінології та рекордів. Ось п’ять фактів, які навіть завзяті футболісти, можливо, не знали про цей вид спорту.

Футбол – досить молодий вид спорту
Американський футбол був винайдений у 1882 році, тобто йому лише 136 років. Хоча це все ще вражаючий вік, це ніщо в порівнянні з віком футболу: він був винайдений у 5 столітті до нашої ери в Китаї.

Футбол був заснований після того, як правила регбі були модифіковані для пристосування до ігрового процесу, але під час його появи в нього грали більше схоже на футбол: гравці могли тільки бити по м’ячу ногами і вдаряти по ньому руками, звідси і пішла назва гри.

На відміну від регбі, футбол дозволяє три спроби перемістити м’яч на п’ять ярдів по полю. Це також призвело до того, що на футбольному полі з’явився сітчастий малюнок, щоб судді могли відстежувати рух м’яча.

Талант – це ще не все
Спортсмени наполегливо працюють, щоб досягти вершини своєї гри, але кожен вид спорту потребує спеціального обладнання для забезпечення безпеки гравців. Хоча футбольні манішки, футбольні шоломи та футбольні рукавички є звичайною справою, багато вболівальників не усвідомлюють, що у футбол грають у липких рукавичках. Липкий спрей для футбольних рукавичок гарантує, що гравець ловить м’яч і зберігає зчеплення, коли вони біжать. Липкі футбольні рукавички можуть бути різницею між фамбл і тачдауном, що робить футбольні рукавички з липким спреєм необхідністю на полі.

Однак футбол – не єдиний вид спорту, який використовує липкий спрей. Один з єдиних видів спорту, який коли-небудь грав на Місяці, також використовував спрей: гольф – ще один поширений вид спорту, який потребує додаткового зчеплення.

Коледжні м’ячі та професійні м’ячі відрізняються
Подібно до того, як липкі футбольні рукавички полегшують ігровий процес, маркування на студентському футбольному м’ячі дещо відрізняється від його професійного аналога. На обох кінцях овального м’яча нанесені білі смуги, щоб його було легше помітити, коли він передається між гравцями.

Форма м’яча – це не форма
Форма футбольного м’яча насправді називається пролонгованим сфероїдом, що в перекладі означає “довга сфера”. Липкий спрей для футбольних рукавиць стає ще більш важливим через аномальну форму м’яча.

Історія виникнення хаддла
Хаддл став звичним тільки після його появи, завдяки Полу Хаббарду, квотербеку 1890-х років. Хаббард був глухим і не хотів, щоб інші команди читали його сигнали руками, створивши тим самим прецедент хаддла, який слідує за нами донині.

Футбол має багату історію, повну цікавих фактів, дрібниць та історичних віх. Використовуйте ці факти, щоб вразити своїх друзів на наступному ігровому дні.