7 звичок догляду за собою, які допоможуть покращити психічне здоров’я

Чоловік стоїть у темній кімнаті

Більшість з нас в кінцевому підсумку припускає, що психічне здоров’я – це завжди розлади і хвороби, такі як депресія і тривога. Однак це не завжди так.

Як і фізичне здоров’я, психічне здоров’я – це те, що потребує постійного контролю і включає в себе багато великих і малих аспектів. Світ змінився після пандемії, і багато людей можуть навіть не усвідомлювати, який вплив вона могла мати на них.

Ми дбаємо про своє фізичне здоров’я, харчуючись здоровою їжею та регулярно займаючись фізичними вправами. Так само ми повинні дбати про своє психічне здоров’я, дотримуючись належного режиму самообслуговування.

Важливо, щоб принаймні деякі з цих видів діяльності стали регулярною частиною вашого життя.

  1. Ведення щоденника

Не всі відчувають себе вільно, ділячись своїми найпотаємнішими думками та емоціями з іншими людьми. Однак, придушення та затаювання цих думок і почуттів також не є здоровим.

Саме тут ведення щоденника може бути дуже корисним.

Ми всі стикаємося зі страхом осуду, і ведення щоденника може допомогти вам розібратися зі своїми думками без осуду.

  1. Малювання та живопис

Це не обов’язково має бути шедевр, просто щось веселе і цікаве.

Іноді буває важко зупинити свій розум, щоб він не бігав по колу. Мистецтво – одне з таких занять, яке миттєво задіює ваш мозок і відволікає його від негативних шаблонів.

Спробуйте один раз, і ви почнете відчувати себе більш приземленим і спокійним. Заспокоївшись, ви зможете набагато краще впоратися з поточною проблемою.

  1. Медитація

Важко повірити в силу медитації, якщо ви не відчули її переваги на власному досвіді. Це також одне з найскладніших занять для початківців.

Однак, якщо ви вирішите займатися медитацією регулярно, з часом ви станете кращими в цьому. Ви також можете спробувати медитацію під керівництвом, оскільки це полегшить вам зосередження.

  1. Прослуховування музики

Так, щось настільки просте, як це, може мати і терапевтичну користь. Будь то енергійна танцювальна вечірка або заспокійливий сеанс караоке, музика здатна миттєво підняти настрій.

Однак постарайтеся зробити виняток, коли мова йде про розставання. Сумні пісні можуть виявитися не найкращими ліками для вас.

  1. Садівництво

Ви, напевно, не очікували цього. Що ж, садівництво має доведені переваги для психічного та фізичного здоров’я. Якщо ви зацікавлені в ньому, зараз саме час зайнятися ним.

Вирощування рослин допоможе вам відчути себе продуктивним, а також принесе користь навколишньому середовищу. Чесно кажучи, нам усім зараз не завадило б трохи більше кисню.

  1. Здійснення фізичних навантажень

Ви повинні ставитися до фізичних вправ як до форми турботи про себе, якщо ви дійсно хочете отримати від них користь. Приділяйте трохи часу своєму тілу щодня, і воно віддячить вам найкращим чином.

Це не обов’язково має бути важке тренування. Щось легке і розслаблююче, наприклад, розтяжка або йога, також може спрацювати.

  1. Грумінг та догляд за шкірою

Догляд за собою у вигляді грумінгу, безумовно, може стати чудовим способом підняти настрій!

Дотримуйтесь гарної процедури догляду за собою та шкірою, і в кінцевому підсумку ви будете почувати себе позитивно. Зрештою, гарний вигляд і гарне самопочуття додають людині впевненості в собі.

Підсумок

На завершення ми хотіли б сказати, що розвиток цих здорових звичок може бути нелегким на перших порах. Але пам’ятайте, що це може допомогти вашому благополуччю в довгостроковій перспективі.

Залишайтеся мотивованими, і ви незабаром побачите позитивні зміни!

Кірова Єва

Кірова Єва