Чемпіонат світу без випивки

world cup

Уболівальники чемпіонату світу в Катарі кажуть, що без алкоголю атмосфера інша, але думки розходяться в думках, добре це чи ні. Деякі кажуть, що відсутність випивки на стадіонах та її обмежена доступність в інших місцях арабської країни псують атмосферу всередині та зовні стадіонів. Інші кажуть, що це не змінило ситуацію або навіть поліпшило її, зробивши її більш зручною для сімейного відпочинку і менш агресивною, і хочуть, щоб вона була відтворена на майбутніх чемпіонатах світу. 

Продаж алкоголю на стадіонах чемпіонату світу в Катарі було заборонено за два дні до турніру в політичному повороті, хоча він доступний у фан-зонах і більшості міжнародних готелів. 

“Це принесло трохи позитиву на чемпіонат світу”, – сказав уболівальник Ассенсо Ата Петер перед фінальною поразкою Black Stars від Уругваю в п’ятницю. 

“Поведінка вболівальників була дуже хорошою, такою приємною, тому що вони не п’ють алкоголь”, – додав 40-річний чоловік. 

“Якщо ми продовжимо в тому ж дусі, турнір щоразу буде успішним”. Майк і Люк, які приїхали до Катару, щоб подивитися, як Австралія несподівано вийшла до плей-оф, тримали в руках воду і безалкогольні напої, коли дивилися гру між Південною Кореєю і Португалією на стадіоні Education City.

 “Це важко, це важко (без алкоголю), це безумовно псує атмосферу, це не так… це по-іншому”, – сказав 39-річний Люк. “Це більше схоже на сімейну атмосферу, а не на вечірку – у вас є сім’ї, діти, вони підтримують вас”, – додав 36-річний Майк. Кан Ен Кі, присутній на тій же грі, сказав, що на домашніх матчах не можна вживати алкоголь, тому він може обходитися без нього. “Я підозрюю, що в деяких випадках атмосфера була б вищою (інтенсивнішою), якби існував алкоголь, але загалом це не сильно відрізняється від алкоголю або без нього”, – сказав 45-річний чоловік із Сеула. “Але, звичайно, це добре для сімей”, – додав він.

Для більшості вболівальників чоловіків і жінок, з якими розмовляло AFP, вони сказали, що для них це не має значення, або через те, що вони не вживають алкоголь, або через те, що в їхній країні це взагалі заборонено на футболі, а матчі, особливо за участю команд із Південної Америки та Північної Африки, досі відбуваються в напруженій атмосфері. “Мені справді байдуже, я просто тут, щоб подивитися на Кріштіану Роналду”, – сказала “Аманда” з Лівану, яка вважала за краще не називати свого справжнього імені. “Я не знаю, чому світ надає цьому такого великого значення”. “Найрізноманітніший турнір” в англійських уболівальників давно асоціюється з алкогольним безладом, а фінал чемпіонату Європи на “Вемблі” влітку 2021 року між господарями поля та Італією був затьмарений хуліганством. 

Деякі прихильники Англії зловживали алкоголем, а також вживали наркотики. Кевін Фулчер і Кевін Голл, які подорожували по всьому світу, щоб подивитися Англію, сказали, що у них немає проблем із відсутністю алкоголю. “Я думаю, що в певному сенсі, коли люди випивають, кордони можуть стати трохи розмитими, і це може викликати проблеми у футбольних уболівальників, – сказав 63-річний Голл. У нас є конфронтація. “Ми не бачили ніякої конфронтації взагалі – ви всі змішуєтеся, виходячи з-під землі. “Ми були на інших турнірах, і я думаю, що цей різноманітніший, ніж будь-який інший, з точки зору молоді”. Фулчер додав: “Ви бачите сім’ї, дітей, я бачив немовлят на стадіонах”. Вони не змогли точно визначити причину цього, але сказали, що це не обов’язково пов’язано з відсутністю алкоголю. Головний констебль Марк Робертс, глава британської футбольної поліції, назвав поведінку вболівальників збірної Англії та Уельсу в Катарі “зразковою” і сказав, що серед цих уболівальників не було арештів або інцидентів. Він сказав, що атмосфера на іграх за участю Англії та Уельсу була “пристрасною, але доброзичливою”. “Було б неправильно повністю приписувати хорошу поведінку обмеженням на алкоголь, але я думаю, що це якоюсь мірою допомогло”, – сказав він у коментарі AFP.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.