Чи становить алкоголь загрозу здоров’ю зубів? Як зменшити його негативний вплив?

Чи становить алкоголь загрозу здоров'ю зубів? Як зменшити його негативний вплив?

Про шкідливу дію нікотину на зуби знають всі. А що з алкоголем не так? Шкоду алкоголю на організм завжди пов’язували з такими органами, як серце, мозок, печінка тощо. В стоматології Академмістечка ми дізналися, що алкоголь є однією з основних причин виникнення сучасної хвороби зубів. Це ерозивне зношення. Тому ми вирішили більш детально підійти до питання шкоди зубів від алкоголю. Сподіваємося, що і вам теж буде цікаво, про що ми дізналися.

Більше зубного нальоту

Багато хто з молоді полюбляє слабоалкогольні коктейлі. Ні одна вечірка зараз не обходиться без них. Але такі напої мають у собі великий вміст цукрових сиропів та газованки. Цукор є оптимальним середовищем для розмноження шкідливих мікроорганізмів, які знаходяться на поверхні зубів. Це приводить не тільки до виникнення карієсу, а ще може розвинутися в пародонтит. Яким чином можна зменшити негативний вплив на зуби?

  • Підтримувати водний баланс – не забувайте вживати багато очищеної води, це допомагає видаленню зубного нальоту;
  • Якщо бажаєте випити коктейль, то краще це зробити через соломинку, щоб уникнути контакту з зубами;
  • Після вживання спиртного напою пожуйте гумку без цукру – це сприяє кращому виробленню слини, яка очистить поверхню зубів від цукрового нальоту.

Багато вживаєте алкоголю – втричі більше загроза втрати зубів

Як ми вже зазначали, алкоголь може стати причиною ерозивного зносу зубів. Це стоматологічне захворювання, при якому стираються тверді тканини зуба. Алкоголь змінює склад слини, вона втрачає свої захисні властивості. Крім того, алкоголь у великих дозах порушує мікрофлору ротової порожнини: корисні мікроорганізми гинуть, а шкідливі, навпаки, розмножуються. Усі ці фактори призводять до руйнації зубів.

Алкоголь виводить з організму корисні речовини

Вживання алкогольних напоїв сприяє виведенню вітамінів та корисних мінералів, які дуже важливі для здоров’я зубів. Це і кальцій, магній, залізо, вітаміни групи B. Без цих корисних речовин зуби стають крихкими й зупинити цей процес майже неможливо.

Від вина темніє емаль зубів

Іще один неприємний наслідок, до якого призводить вживання алкогольних напоїв – це зміна кольору емалі. Це стосується вина та інших кольорових напоїв. У такій ситуації відновити природний колір емалі можна тільки у стоматологічному кабінеті.

Також алкоголь порушує роботу імунної системи, що може збільшити ризики розвитку різних стоматологічних захворювань. Чи воно того варте!
Не відкладайте похід до стоматолога. Пам’ятайте, що якщо вчасно звернутися про допомогу, то це значно спрощує лікування. Фахівці клініки Dentaderm нададуть консультацію по будь-якому питанню.

Кірова Єва

Кірова Єва