Доступні Кредити: умови надання, ставки зі відсотками

Доступні Кредити

Раніше українські підприємці з недовірою ставилися до кредитування через дуже високі відсотки у фінансових установах. Проте необхідність знаходити додаткові кошти для інвестування та інших цілей залишається актуальною. Доступні кредити 5 7 9 – програма, яка дозволить не відмовлятися від мети й не переплачувати.

Так називається послуга, що передбачає отримання підприємцем позики із частковою компенсацією фінансового навантаження від держави. Остання надається лише за умови створення керівником компанії нових робочих місць. Чим більше працівників він наймає на роботу, тим менше йому доводиться платити за відсотками. Програма заохочує підприємців активно розвиватися й розширювати поле діяльності.

Як працює доступне кредитування

Умови його надання прості й зрозумілі – підприємець отримує часткову компенсацію від держави за те, що працевлаштовує людей. Паралельно він має достатньо коштів, щоб інвестувати у розвиток своєї справи, опановувати перспективні напрямки. Програма доступного кредитування почала діяти в Україні на початку 2020 року. Спершу її розробили тільки для інвестування.

Згодом умови програми змінилися через важку економічну ситуацію, пов’язану з пандемією. Зараз скористатися нею можна для кількох цілей, від них залежать ставка за відсотками, сума, яку можна отримати, й термін дії договору. Найбільш вигідні умови – для підприємців, охочих придбати нові засоби або транспорт, приміщення для комерційних цілей, чи провести модернізацію.

Доступні кредити можна отримати не тільки на інвестиції та розвиток бізнесу. Після розширення програми позика надається також на фінансування оборотного капіталу, якщо це необхідно для подальшого ведення господарської діяльності. Скористатися пропозицією можуть також фізичні особи-підприємці – вони теж можуть отримати кошти для інвестування та/або поповнення оборотного капіталу.

Які ставки за відсотками діють

Тут усе залежить від мети надання кредиту та доходу самого підприємства. В залежності від умов ставки бувають низькими або завищеними:

  • 5-% – для компаній із доходом до 10 мільйонів євро на рік, охочих придбати нове устаткування або транспорт для комерційних цілей
  • 7-9% – для підприємств, прибуток у яких перевищує 10 мільйонів євро на рік, за умови, що вони отримують позику на придбання чи модернізацію обладнання, транспорту, приміщення;
  • 13% на фінансування оборотного капіталу;
  • 15% для ФОПа на поповнення оборотних коштів чи вкладення у розвиток бізнесу.

Максимальна сума, яку можна отримати за умовами доступного кредитування – 10 мільйонів гривень (для фізичних осіб-підприємців – 3 млн). Термін, у який потрібно сплатити борг – до 10 років (максимум 3, якщо брати кошти для фінансування оборотного капіталу).

“Джерело: Сайт www.banklviv.com”

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

В Newsworld.com.ua з листопада 2020 року. У блогінгу з 2014 року.