Французька Полінезія обмежить кількість туристів

Франція

Відвідати мальовничі острови Французької Полінезії може стати важче, оскільки регіон оголошує про новий план сталого розвитку туризму.

В рамках п’ятирічної стратегічної місії “Fāri’ira’a Manihini 2027” (FM27) уряд Французької Полінезії має на меті встановити щорічний ліміт на одного іноземного туриста на одного місцевого жителя – близько 280 000.

Ця країна, розташована в південній частині Тихого океану, включає такі популярні туристичні напрямки, як Бора-Бора, Моореа і Таїті. Її столиця, Папеете, знаходиться на Таїті.

Неясно, чи буде новий ліміт на відвідувачів поширюватися на громадян Франції.

Французька Полінезія є територією Франції, і, таким чином, будь-яка особа з французьким паспортом не буде вважатися іноземним відвідувачем за законом.

Документ FM27 визнає, що туризм є важливим джерелом зайнятості та доходів для населення. Однак, обмеження кількості відвідувачів та інші зміни сприятимуть більш продуманому туризму.

Згідно з цим планом, уряд має на меті “диверсифікувати різні види відвідувачів, зробити можливим узгодження економічного зростання зі збереженням навколишнього середовища, якості життя населення та вдячністю за нашу спадщину”. У документі також згадується про заохочення відвідувачів з різних куточків світу.

Заявленою кінцевою метою є “перехід до моделі інклюзивного та сталого туризму”.

Однак може здатися дивним, що країна розглядає питання про обмеження кількості відвідувачів, коли надмірний туризм не є проблемою.

За даними Світового банку, Французька Полінезія прийняла близько 300 000 відвідувачів у 2019 році, що є найвищим показником за всю історію. Але на цей довгостроковий план, ймовірно, вплинули інші подібні моделі по всьому світу.

Центральноазійське королівство Бутан часто наводять як приклад того, що може статися, коли туризм ретельно і продумано контролюється урядом. Наразі країна стягує “туристичний податок” у розмірі 200 доларів США з людини на день, що утримує від відвідування всіх, окрім найбільш відданих мандрівників. У свою чергу, гроші від збору використовуються для підтримки місцевих громад шляхом надання освіти, охорони здоров’я тощо.

Тим часом, багато популярних туристичних напрямків по всій Європі були змушені в останні роки запровадити більш жорсткі заходи для боротьби з потоком туристів.

Італійське місто Венеція стало одним з найбільш постраждалих від надмірного туризму. Воно запровадило такі заходи, як щоденний податок для одноденних туристів (щоб збалансувати недоотримані доходи від проживання в готелях), а також жорстко переслідувало нерухомість, розміщену на сайті Airbnb, щоб зупинити потік мандрівників.

Кірова Єва

Кірова Єва