З України очікуються ще сотні тисяч біженців: Норвезька рада у справах біженців

Будинки Норвегії

Глава Норвезької ради у справах біженців (NRC) очікує чергову хвилю в сотні тисяч біженців з України в Європі протягом зими через “непридатні для життя” умови, заявив він у понеділок.

Напади Росії на енергетичну інфраструктуру України залишили мільйони людей без тепла, чистої води та електроенергії через різке падіння температури.

Москва заявляє, що ці напади не спрямовані проти цивільного населення і мають на меті знизити боєздатність України і підштовхнути її до переговорів. Київ заявляє, що атаки є військовим злочином.

“Ніхто не знає, скільки саме, але ще сотні тисяч людей (покинуть Україну), оскільки жахливі і незаконні бомбардування цивільної інфраструктури роблять життя непридатним для життя в дуже багатьох місцях”, – сказав Ян Егеланд в інтерв’ю агентству Reuters по телефону після повернення з поїздки в Україну на початку цього місяця.

“Тому я боюся, що криза в Європі буде поглиблюватися, і це затьмарить в рівній мірі кризи в інших місцях світу”, – сказав він.

За даними Організації Об’єднаних Націй, близько 18 мільйонів людей, або 40% населення України, залежать від допомоги. Ще 7,8 мільйона виїхали з країни в інші частини Європи.

Представник Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) повідомив агентству Рейтер електронною поштою, що дані “поки що не вказують на будь-яке значне збільшення перетину кордонів” за останні тижні. Однак, деякі сусідні країни, такі як Румунія і Польща, повідомили про невелике зростання, додала вона.

Відповідаючи на запитання про планування на випадок надзвичайних ситуацій цієї зими, речниця УВКБ ООН сказала, що агентство готується до низки можливих сценаріїв, включаючи збільшення переміщення всередині країни та збільшення кількості біженців.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив у понеділок, що Польща і Німеччина повинні звернутися до Європейського Союзу з проханням про більшу допомогу в боротьбі з очікуваним збільшенням кількості українських біженців.

Егеланд зазначив, що деякі українські біженці, які повернулися до своєї країни влітку цього року, зараз “опускають руки” і прямують у зворотному напрямку.

NRC працює у 35 країнах, надаючи екстрену та довгострокову допомогу, в тому числі в Україні та сусідніх Румунії, Молдові та Польщі.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.