Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Для успіху інтелект не головне — вчені назвали основну причину

Лис 23, 2022
intelekt

Ще кілька століть тому було сказано: «Багатознання розуму не навчає». Тепер під цією фразою готові підписатись і вчені Університету Гріффіта.

Вони запитали, що таки впливає на успіх у житті – інтелект чи щось ще, і проаналізували основні людські якості. Такі як доброта, поступливість, сумлінність, відкритість, темперамент, емоційна стійкість.

У результаті виявилося, що найбільше значення мають сумлінність та відкритість. На думку психологів, це вчетверо сильніше визначають долю, ніж рівень “якогось IQ”, тому що часто люди з великими знаннями не знають, як застосувати їх.

Крім того, вони – звиклі ще у школі до хороших оцінок – не сильно напружуються і після, а життя вимагає роботи над собою. Успішність з часом знижується. Тоді як у решти успіхи, навпаки, стають все кращими і кращими. Психологи давно зауважили: поки відмінники думають, як підійти до проблеми, і прораховують варіанти, «тупим» бачить завдання та вирішує його.

Чому трієчники стають начальниками, а відмінники – підлеглими

Причина успіху багатьох трієчників у тому високому емоційному коефіцієнті — EQ, а чи не в коефіцієнті інтелекту — IQ. Для успіхів важливими є інтуїція, вміння чути і розуміти людей, внутрішня свобода. А це не залежить від академічних знань. Трієчники, як правило, доброзичливі, комунікабельні.

Батьки «невежд» цінують у дітях будь-яку допомогу вдома, участь у сімейних справах, захоплення, що не стосуються шкільної програми, — це вже змирені з неуспішністю своїх дітей мами та тата. Вони їх люблять будь-якими (ДАЛІ)