У військових навчаннях Китаю не вдалося захопити Тайвань: аналітичний центр США

Китаю не вдалося захопити Тайвань

Китайське вторгнення на Тайвань, швидше за все, зазнає невдачі, якщо Сполучені Штати допоможуть захистити острів – але за виснажливу ціну для самих американських військових, згідно з повідомленням американського аналітичного центру в понеділок.

Військові експерти, зібрані Центром стратегічних і міжнародних досліджень в цьому конфлікті заявили, що кожен ймовірний безпосередній учасник війни – Сполучені Штати, Китай, Тайвань і Японія – зазнає “величезних” втрат.

Китайські ракети, ймовірно, знищать американські військово-повітряні бази в Японії і аж до Гуаму, а також потоплять два американські авіаносці і від 10 до 20 есмінців і крейсерів, коли розпочнеться вторгнення.

Але самі китайські сили вторгнення будуть сильно знищені ще до того, як вони окупують будь-яку значну частину Тайваню.

Зрештою, вони не зможуть досягти своєї мети – захопити столицю острова Тайбей, згідно з більшістю випробуваних сценаріїв.

Це, а також шкода, завдана материковим об’єктам від тайванських контратак, може дестабілізувати правління Комуністичної партії Китаю, йдеться в доповіді.

“Ми дійшли двох висновків, – сказав Ерік Хегінботем, експерт з питань безпеки з Массачусетського технологічного інституту.

“По-перше, за більшості обставин Китай навряд чи досягне успіху в своїх оперативних цілях, або окупує Тайбей”, – сказав він.

“По-друге, ціна війни буде високою для всіх учасників, в тому числі і для Сполучених Штатів”.

У військовій грі було протестовано 24 різних сценарії, зосереджених на спробі Китаю захопити острів шляхом вторгнення в 2026 році.

Вирішальну роль відігравали Сполучені Штати: без американської допомоги Тайвань був би захоплений Народно-визвольною армією за три місяці або й менше.

Військова гра передбачала, що вторгнення розпочнеться з бомбардування Китаю, яке знищить більшу частину військово-морського флоту і військово-повітряних сил Тайваню за кілька годин.

Китайський флот оточить Тайвань і почне переправляти через Тайванську протоку десант з тисяч солдатів НВАК і їхньої техніки.

За найбільш вірогідним сценарієм, за словами військових, армія Тайваню затримає загарбників на узбережжі.

“Тим часом американські підводні човни, бомбардувальники і винищувачі/штурмовики, часто підкріплені силами самооборони Японії, швидко виводять з ладу китайський десантний флот”, – йдеться в доповіді.

“Удари Китаю по японських базах і надводних кораблях США не можуть змінити результат: Тайвань залишається автономним”, – наголошується в ньому.

Метью Кансіан з Військово-морського коледжу США заявив, що існують вирішальні змінні, від яких залежить цей успіх.

По-перше, за його словами, сам Тайвань повинен бути сповнений рішучості дати відсіч.

По-друге, Японія повинна дати дозвіл на те, щоб Сполучені Штати наносили контрудари зі своїх баз на японській території.

Без цього, сказав Канцян, “тоді втручання США буде недостатньо для збереження автономії Тайваню”.

В такому випадку людські втрати були б високими, близько 10 000 в перші тижні війни.

Ця військова гра підняла важливі невідомі питання, такі як, наприклад, чи підуть Сполучені Штати на ризик ядерної війни, напавши безпосередньо на Китай.

По-друге, вона ставила питання про те, чи буде громадськість США і Японії готова прийняти втрати, пов’язані із захистом Тайваню.

Втрати США можуть зашкодити здатності Вашингтона проектувати глобальну владу на дуже довгий час.

“Сполучені Штати можуть здобути піррову перемогу, страждаючи в довгостроковій перспективі більше, ніж “переможені” китайці”, – йдеться в доповіді.

У доповіді наголошується, що і Тайваню, і американським військовим необхідно нарощувати сили, зосереджуючись на найбільш живучих і ефективних видах озброєнь, щоб створити більший стримуючий фактор для китайського вторгнення.

“Незважаючи на риторику про прийняття “стратегії дикобраза”, Тайвань все ще витрачає більшу частину свого оборонного бюджету на дорогі кораблі і літаки, які Китай швидко знищить”, – йдеться в ньому.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.