Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Cплеск захворюваності ковідом в Китаї не матиме “значного впливу” на Эвропу

Січ 11, 2023
Ковіду

Всесвітня організація охорони здоров’я заявила у вівторок, що не очікує, що сплеск захворюваності на Covid-19 в Китаї “істотно вплине” на ситуацію в Європі.

“Очікується, що поточний сплеск захворюваності в Китаї не матиме значного впливу на епідеміологічну ситуацію з Covid-19 в Європейському регіоні ВООЗ в даний час”, – заявив на прес-конференції директор Європейського бюро ВООЗ Ханс Клюге. Але, підкреслив він, “ми не можемо бути самозаспокоєними”.

Лікарні Китаю переповнені вибухонебезпечними випадками з тих пір, як Пекін почав послаблювати жорсткі заходи контролю, які торпедували економіку і викликали загальнонаціональні протести.

Європейський регіон ВООЗ складається з 53 країн і включає Росію та країни Центральної Азії.

Регіональний директор також сказав, що для країн “не є нерозумним вживати запобіжні заходи для захисту свого населення”, але закликав до того, щоб такі заходи “були науково обґрунтованими, пропорційними і недискримінаційними”.

Більше десятка країн ввели нові правила подорожей для мандрівників з Китаю.

Минулого тижня група експертів Європейського Союзу “настійно рекомендувала” 27 країнам-членам блоку вимагати проведення тестів Covid у людей на рейсах з Китаю і проводити вибіркові тести по прибуттю.

Клюге також закликав країни активізувати зусилля з епідеміологічного нагляду, такі як варіанти послідовності, зазначивши, що багато з них “значно скоротили” свої можливості.