Коли день міжнародної солідарності трудящих?

День міжнародної солідарності трудящих

День міжнародної солідарності трудящих (англ. International Workers’ Solidarity Day) відзначається щорічно 1 травня. Це свято виникло в результаті багатолітньої боротьби трудящих за свої права та соціальну справедливість.

Історія свята починається у другій половині XIX століття, коли трудящі почали організовуватися у профспілки та страйки для захисту своїх прав. У 1884 році делегати з різних країн світу зібралися на конференції в Чикаго, де було прийнято рішення встановити міжнародний день солідарності трудящих. Починаючи з 1890 року, цей день став святкуватися в багатьох країнах світу.

Головним символом Дня міжнародної солідарності трудящих є червоний прапор, що символізує спільну боротьбу робітників за свої права та соціальну справедливість. У цей день трудящі проводять мітинги, демонстрації та інші акції протесту з метою звернути увагу суспільства на проблеми, з якими стикаються трудящі.

До основних вимог трудящих на День міжнародної солідарності трудящих належать підвищення заробітної плати, скорочення робочого дня, поліпшення умов праці та соціального захисту працівників. Також трудящі звертають увагу на проблеми безробіття, несправедливості у розподілі багатства та інші соціальні проблеми.

Одним із головних досягнень трудящих у боротьбі за свої права було прийняття Міжнародної організації праці (МОП) у 1919 році. МОП стала першою міжнародною організацією, яка займалася питаннями праці та соціальної політики. МОП складається з урядових представників, представників роботодавців та профспілок. Головною метою МОП є забезпечення справедливої та безпечної праці для всіх людей.

Одним із важливих досягнень МОП є прийняття Всесвітньої декларації про соціальну справедливість для справедливого глобального господарства в 2009 році. Ця декларація закликає до спільної дії у боротьбі з бідністю, безробіттям та соціальною нерівністю. Вона також визнає необхідність забезпечення прав працівників та їхньої соціальної захищеності.

Україна також приєдналася до святкування Дня міжнародної солідарності трудящих. У цей день українські профспілки проводять різноманітні заходи, такі як мітинги, демонстрації та конференції. У цей день українські трудящі звертають увагу на проблеми, з якими вони стикаються у своїй роботі, а також закликають до підвищення соціальної захищеності працівників.

Отже, День міжнародної солідарності трудящих є важливим святом, що символізує спільну боротьбу трудящих за свої права та соціальну справедливість. Цей день нагадує нам про необхідність боротися за права працівників та покращення умов праці. Тільки спільними зусиллями можна досягти соціальної справедливості та забезпечити безпеку та достойні умови для всіх працівників.

Сьогодні, у світі, де зростає роль глобалізації та міжнародних корпорацій, важливо не забувати про проблеми соціальної справедливості та права працівників. Тому День міжнародної солідарності трудящих стає щораз важливішим у забезпеченні прав та інтересів трудящих людей.

Крім того, у контексті пандемії COVID-19, коли багато людей втратили роботу або були змушені працювати у небезпечних умовах, День міжнародної солідарності трудящих нагадує нам про необхідність підтримки та захисту прав працівників у такі важкі часи.

Отже, День міжнародної солідарності трудящих не просто є святом, але є нагадуванням про необхідність боротьби за права та інтереси працівників та покращення умов праці. Цей день є часом для обговорення проблем, з якими стикаються трудящі, та пошуку спільних рішень для їхнього вирішення. Тільки спільними зусиллями можна забезпечити соціальну справедливість та захист прав працівників.

Кірова Єва

Кірова Єва