Коли з’являються перші симптоми ВІЛ

віл

Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) – це заразна хвороба, яка може призвести до серйозних наслідків для здоров’я. Раннє виявлення ВІЛ – ключ до успішного лікування та запобігання поширенню вірусу. У цій статті ми розглянемо перші симптоми ВІЛ, ризикові групи та рекомендації щодо дій при підозрі на зараження.

Перші симптоми ВІЛ

Зазвичай, після зараження ВІЛ, людина може не відчувати жодних симптомів впродовж кількох тижнів або місяців. Однак, відбувається активне розмноження вірусу в організмі, і імунна система знаходиться під загрозою.

Перші симптоми ВІЛ можуть з’явитись у будь-який момент після зараження, включно з кількома тижнями, місяцями, або навіть декількома роками після контакту з вірусом. Ось деякі загальні симптоми, які можуть вказувати на наявність ВІЛ:

 1. Лихоманка Лихоманка може бути одним з перших симптомів ВІЛ. Вона може бути легко помічена, оскільки температура тіла підвищується до 38-39 градусів. Лихоманка зазвичай триває від кількох днів до кількох тижнів.
 2. Лімфоузли Підвищення лімфоузлів є ще одним зі стандартних симптомів ВІЛ. Зазвичай, лімфоузли розташовані на шиї, пахвинах та під пахвами. Їх розмір може збільшуватись на кілька сантиметрів, і вони можуть бути болючими при дотику.
 3. Головний біль може бути ще одним зі симптомів ВІЛ. Зазвичай він є легким і має характер пульсуючого болю. Головний біль може супроводжуватися запамороченням та головними болями. Ці симптоми можуть бути пов’язані зі зниженням кількості CD4-клітин в організмі, що є головними клітинами імунної системи, які атакують ВІЛ.
 1. Грипоподібні симптоми Грипоподібні симптоми, такі як кашель, біль у горлі, втрата апетиту та загальна слабкість, також можуть вказувати на наявність ВІЛ. Ці симптоми можуть бути спричинені розмноженням вірусу в організмі та падінням рівня CD4-клітин.
 2. Слизова оболонка Слизова оболонка може стати більш вразливою для інфекцій, коли імунна система є підавленою. Внаслідок цього можуть виникати ускладнення, такі як кандидоз (грибкова інфекція), який проявляється як білий нальот на язиці та внутрішній стінці щоки, або герпес, який проявляється як виразки на губах та у роті.

Ризикові групи

Хоча кожна людина може бути вразливою до ВІЛ, деякі групи населення мають більший ризик зараження. Серед них:

 • Люди, які мають незахищений секс з іншими людьми.
 • Люди, які вживають наркотики через спільні шприци та інші інструменти.
 • Люди, які перебували в зоні ризику, де ВІЛ є поширеною хворобою, такі як країни Південної Африки або південно-східно-східної Азії.
 • Люди, які знаходяться у в’язниці або інших закладах позбавлення волі.
 • Люди, які отримують трансфузії крові або органи від інших людей.

Попередження ВІЛ

Найбільш ефективним способом попередження ВІЛ є запобігання зараженню. Основні поради щодо запобігання ВІЛ:

 1. Використовуйте презервативи. Вони допомагають запобігти передачі ВІЛ під час сексуального контакту.
 2. Не вживайте наркотики.
 3. Отримуйте тільки безпечні трансфузії крові. 
 4. Не використовуйте спільні предмети для гоління, манікюру та педикюру.
 5. Підтримуйте свій імунітет. Їжте здорову їжу, тримайтеся від стресу та фізичної недолуги.

Лікування ВІЛ

Лікування ВІЛ зазвичай засноване на використанні комбінованої терапії препаратами, які знижують розмноження вірусу та підтримують рівень CD4-клітин. Відповідні препарати мають призначатися лише лікарем після відповідних досліджень та консультацій з пацієнтом.

Крім того, пацієнти з ВІЛ повинні звертатися за консультацією до лікаря щодо попередження інфекцій та ускладнень, що можуть виникнути внаслідок слабкого імунітету, зокрема пневмонії, туберкульозу та герпесу. Лікарі також можуть рекомендувати вакцинацію від інфекцій, які можуть викликати ускладнення у людей з ВІЛ.

Крім того, важливо, щоб пацієнти з ВІЛ дотримувалися здорового способу життя, включаючи здорову дієту, регулярну фізичну активність та відмову від куріння та інших шкідливих звичок.

Навчання про ВІЛ та СНІД

Навчання про ВІЛ та СНІД є дуже важливим інструментом для боротьби з цією хворобою. Люди повинні бути проінформовані про те, як вірус передається, які симптоми можуть свідчити про наявність інфекції, як запобігти зараженню та які методи лікування доступні.

Інформація про ВІЛ та СНІД повинна бути доступна для всіх людей, незалежно від їхньої національності, віросповідання, сексуальної орієнтації та інших характеристик. Навчання про ВІЛ та СНІД має бути проведено в школах, на робочих місцях, в громадах та інших місцях, де люди можуть отримати необхідну інформацію.

Крім того, важливо, щоб люди не стикалися з дискримінацією на підставі свого статусу ВІЛ-позитивної людини. Інформація про стан здоров’я повинна залишатися конфіденційною, а люди повинні мати доступ до необхідного лікування та підтримки.

Також Вам може бути цікава наша стаття Як дізнатися чи нарахували соціальну допомогу

Висновок

ВІЛ та СНІД є серйозною проблемою для світового здоров’я. Ця інфекція може вплинути на життя мільйонів людей, які живуть з цією хворобою. Хоча з часом з’явилися нові методи лікування, ВІЛ-інфекція залишається безліч викликів для медичної спільноти та громади в цілому. Памятайте що в будь якому випадку ви маєте звернутися до професіонала, самолікування може тільки погіршити Ваш стан, зверніться до професійного лікаря який проведе всі необхідні дослідження та призначить лікування.

Однак, існують кроки, які можуть бути прийняті, щоб зменшити поширення ВІЛ та СНІДу. Ці кроки включають в себе попередження зараження, покращення доступності лікування та підтримки, зменшення дискримінації та підвищення рівня освіти про цю інфекцію. Дотримання цих кроків може допомогти зменшити вплив ВІЛ та СНІД на світове здоров’я.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

В Newsworld.com.ua з листопада 2020 року. У блогінгу з 2014 року.