Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Як дізнатися чи нарахували соціальну допомогу

Бер 19, 2023
cоціальна допомога

Багато людей не знають, як перевірити, чи нарахували їм соціальну допомогу. Соціальна допомога є важливою для людей з низьким доходом, але нерідко вона надається з помилками або не нараховується взагалі. У цій статті ми розглянемо, як можна дізнатися, чи нарахували соціальну допомогу, та як діяти, якщо вона надана з помилками.

Перевірка наявності соціальної допомоги

Щоб перевірити, чи нарахували соціальну допомогу, спочатку потрібно знати, до якої категорії належите. Соціальна допомога надається різним категоріям людей, таким як безробітні, люди з інвалідністю, самотні матері тощо. Якщо ви не знаєте, до якої категорії належите, вам необхідно звернутися до соціальної служби або до відповідного департаменту в вашому місці проживання.

Якщо ви знаєте, що ви маєте право на соціальну допомогу, ви можете перевірити наявність соціальної допомоги за допомогою онлайн-сервісів, таких як “Дія” або “iGov”. Якщо ви не можете скористатися онлайн-сервісами, ви можете звернутися до відповідної установи зі своїм запитом. Наприклад, для отримання інформації про наявність соціальної допомоги для безробітних ви можете звернутися до місцевого центру зайнятості.

Щоб дізнатися, чи нарахували соціальну допомогу, ви можете скористатися різними ресурсами в Інтернеті. Нижче наведено кілька можливих варіантів:

  1. У особистому кабінеті на сайті subsidii.ioc.gov.ua.
  2. Особистий кабінет на сайті Державної казначейської служби України. Якщо ви отримуєте соціальну допомогу, ви можете зареєструватися на сайті Державної казначейської служби України та перевірити інформацію про свої виплати. Для цього потрібно мати електронний підпис та відповідний документ, який підтверджує отримання соціальної допомоги.
  3. Контакт-центр Державної казначейської служби України. Якщо у вас немає можливості скористатися особистим кабінетом на сайті Державної казначейської служби України, ви можете звернутися до контакт-центру за номером телефону 0-800-503-508. Консультанти допоможуть вам отримати інформацію про нарахування соціальної допомоги та відповіді на інші питання.
  4. Електронний кабінет “Дія”. Якщо ви зареєстровані в системі “Дія”, ви можете перевірити інформацію про свої виплати соціальної допомоги в електронному кабінеті. Для цього вам потрібно зайти в додаток сайт “Дія” та ввести свої дані.
  5. Офіційні сайти місцевих органів влади. Ви можете перевірити інформацію про нарахування соціальної допомоги на офіційних сайтах місцевих органів влади вашого регіону. Для цього вам потрібно зайти на сайт місцевої ради або управління соціального зах
  6. Портал “Є-Декларування”. Якщо ви є посадовою особою, державним службовцем чи депутатом, ви можете перевірити інформацію про отримання соціальної допомоги в порталі “Є-Декларування”. Цей портал містить інформацію про доходи та майно посадових осіб.
  7. Сайти соціальних служб. У деяких випадках соціальні послуги можуть надаватися за допомогою місцевих соціальних служб. На сайтах соціальних служб можна знайти інформацію про нарахування соціальної допомоги та інші соціальні послуги.

Зверніть увагу, що для отримання інформації про соціальну допомогу можуть знадобитися ваші особисті дані, такі як ІПН, номер паспорту, місце реєстрації та інші. Будьте обережні та не передавайте свої особисті дані третім особам.

Як дізнатися про стан своєї соціальної допомоги

Якщо вам нарахували соціальну допомогу, ви можете дізнатися про її стан звернувшись до відповідних органів, які надають соціальну допомогу. Зазвичай це будуть соціальні служби або відділи соціального захисту населення.

Залежно від виду соціальної допомоги, ви можете дізнатися про її стан за допомогою різних методів. Наприклад, якщо вам нарахували соціальну допомогу для самотніх матерів, ви можете звернутися до місцевої соціальної служби з запитом про стан вашої допомоги. Якщо ж ви отримуєте соціальну допомогу для інвалідів, ви можете звернутися до відділу соціального захисту населення зі своїм запитом.

Як діяти, якщо соціальна допомога нарахована з помилками

Якщо ви перевірили наявність соціальної допомоги та дізналися про її стан, і з’ясувалося, що вона нарахована з помилками, вам необхідно негайно діяти. Перш за все, ви повинні звернутися до відповідних органів, які надають соціальну допомогу, та повідомити про помилки в нарахуванні.

Якщо ваше повідомлення не допомагає вирішити проблему, вам може знадобитися допомога юриста. Юрист може допомогти вам скласти скаргу на невірне нарахування соціальної допомоги та захистити ваші права у відповідних інстанціях.

Висновок

Дізнатися про наявність та стан соціальної допомоги не так складно, як здається на перший погляд. Ви можете скористатися онлайн-сервісами або звернутися до відповідних органів, які надають соціальну допомогу. Якщо ви дізналися, що соціальна допомога на рахована з помилками, необхідно негайно звернутися до відповідних органів та повідомити про це, а при необхідності, звернутися за допомогою до юриста. Важливо також пам’ятати, що соціальна допомога може змінюватися в залежності від ситуації, тому регулярно перевіряйте її стан і не соромтеся звертатися за допомогою.

Зверніть увагу, що нарахування соціальної допомоги може зайняти деякий час, тому не очікуйте миттєвої відповіді на свій запит. Також, не забувайте, що нарахування соціальної допомоги залежить від різних факторів, таких як ваш дохід, стан здоров’я, наявність дітей та інші, тому регулярно перевіряйте свої права на отримання соціальної допомоги.

У випадку, якщо ви не отримуєте соціальну допомогу, але вважаєте, що маєте на неї право, зверніться до відповідних органів з запитом про її нарахування. Пам’ятайте, що соціальна допомога призначена для того, щоб допомогти людям, які знаходяться в складних життєвих ситуаціях, тому не соромтеся звертатися за нею, якщо у вас є на це право.