Котушки для металошукачів: Різновиди та особливості

Котушки для металошукачів: Різновиди та особливості

Котушка є ключовим елементом будь-якого металошукача. Саме вона генерує електромагнітне поле та приймає сигнали від металевих об’єктів у землі. Від типу та якості котушки безпосередньо залежить ефективність пошуку – глибина та точність виявлення цілей, можливість відфільтрувати перешкоди.

Основні типи котушок для металошукачів

Існує кілька основних типів котушок, кожен з яких має свої унікальні характеристики та застосування. Вибір відповідного типу котушки на металошукачі залежить від умов пошуку та специфіки завдань.

Концентричні котушки: опис, переваги та недоліки

Концентричні або коаксіальні котушки, такі як ті, що використовуються в моделях Garrett ACE 250, складаються з двох котушок, розташованих концентрично одна в одній – що передає в центрі та приймає зовні. Вони мають хорошу чутливість на середніх і великих глибинах і відрізняються стабільністю роботи на мінералізованих грунтах. Однак вони можуть бути менш ефективними на засмічених сміттям ділянках порівняно з DD-котушками.

Подвійні (DD) котушки: опис, переваги та недоліки

DD-котушки, як у моделях Minelab Equinox, мають дві незалежні обмотки – передавальну та приймаючу. Вони відрізняються підвищеною глибиною пошуку та краще працюють на засмічених сміттям ділянках. DD-котушки також забезпечують ширше поле виявлення та стійкі до мінералізації ґрунту. Однак вони можуть бути менш чутливими до дрібних предметів у порівнянні з концентричними котушками.

Моно котушки: опис, переваги та недоліки

Моно-котушки, як у Fisher F75, поєднують функції випромінювання та прийому в одній котушці. Вони компактні та забезпечують високу точність пошуку на невеликих глибинах. Моно-котушки ідеально підходять для пошуку дрібних предметів, але можуть бути менш ефективними на великих глибинах та в умовах сильної мінералізації.

Плоскі котушки

Плоскі котушки, наприклад, що використовуються в XP Deus, мають сплощену форму у вигляді овалу або еліпса. Вони забезпечують підвищену роздільну здатність по глибині та більш точну локалізацію мети. Плоскі котушки ідеально підходять для пошуку на нерівній місцевості та у важкодоступних місцях. Однак вони можуть бути менш ефективними у виявленні великих об’єктів на глибині.

Як працюють котушки для металошукачів

Принцип роботи котушок для металошукачів полягає у створенні змінного електромагнітного поля низької частоти в передавальної обмотці котушки при подачі струму. Це поле проникає вглиб ґрунту та взаємодіє з металевими предметами. Виникаючі при цьому слабкі вихрові струми вловлюються котушки, що приймає обмоткою. Наприклад, у моделях Garrett AT Pro використовується просунута технологія обробки сигналів, яка дозволяє більш точно визначати розташування та розмір об’єкта.

Вплив типу котушки на глибину виявлення та чутливість

Тип котушки визначає геометрію електромагнітного поля землі, що безпосередньо впливає її основні характеристики: робоча глибина і чутливість. Наприклад, DD-котушки, як у Minelab Equinox 800, забезпечують кращу глибину пошуку завдяки своїй конструкції, а монокотушки, що використовуються в Fisher F75, мають більш високу точність і чутливість до дрібних об’єктів.

Вибір котушки в залежності від умов пошуку

Вибір відповідного типу котушки для металошукача залежить від безлічі факторів, включаючи тип місцевості, глибину, на якій передбачається бути мета, і тип металу, який необхідно виявити.

Котушки для пошуку на малих глибинах

Для пошуку дрібних предметів на глибині до 10 см оптимально використовувати монокотушки. Вони забезпечують найбільш точну локалізацію об’єктів, що неглибоко залягають. Прикладом такої котушки може бути Nokta Makro Simplex, яка ефективна у пошуку дрібних предметів на малих глибинах. Іншим прикладом є Garrett Ace Apex, оснащений моно-котушкою, що ідеально підходить для пошуку монет та ювелірних виробів на пляжах та в парках.

Котушки для пошуку на великих глибинах

Якщо потрібна максимально можлива глибина пошуку, слід вибирати DD-котушки. Вони дають змогу виявляти великі об’єкти на глибині до декількох метрів. Такі котушки використовуються, наприклад, у моделях XP Deus, які відомі своєю здатністю виявляти об’єкти, що глибоко залягають. Крім того, модель Minelab CTX 3030 з її DD-котушка також зарекомендувала себе як відмінний інструмент для пошуку на великих глибинах, особливо в умовах сильної мінералізації грунту.

Котушки для спеціалізованого пошуку

У деяких випадках, наприклад, при пошуку золота, можуть знадобитися спеціалізовані котушки. Моделі, такі як Minelab Gold Monster 1000, оснащені котушками, які оптимізовані для виявлення дрібних золотих самородків. Ці котушки мають високу чутливість до маленьких шматочків золота, що робить їх ідеальними для золотошукачів.

Особливості котушок для різних цілей пошуку

Вибір котушки для металошукача залежить від конкретних цілей пошуку. Різні типи котушок оптимізовані для різних завдань від виявлення дрібних предметів до пошуку великих об’єктів.

Котушки для пошуку монет та дрібних предметів

Для пошуку монет та ювелірних виробів найкраще підходять високочастотні моно або концентричні котушки малого діаметра. Вони забезпечують необхідну чутливість та точність. Наприклад, котушка 5×8″ DD від Garrett, яка використовується в моделі Garrett AT Gold, ідеально підходить для пошуку дрібних предметів завдяки своїй високій чутливості та здатності точно локалізувати маленькі об’єкти.

Котушки для пошуку великих об’єктів

Якщо метою є виявлення великогабаритних об’єктів на зразок злитків, зброї чи снарядів, слід використовувати низькочастотні DD котушки великого розміру. Модель Minelab GPX 5000 з її великою DD котушкою є чудовим вибором для таких завдань, забезпечуючи глибоке проникнення та широку зону виявлення.

Спеціалізовані котушки для золотошукачів

Для пошуку дрібних частинок золота в піску або гальці застосовують котушки особливої форми із вбудованими феритовими елементами. Вони дозволяють виділити тонкий сигнал від крупинок благородного металу на фоні сміття. Прикладом такої котушки є 10×5″ Elliptical DD Coil від Minelab, яка використовується в моделі Minelab Gold Monster 1000, яка спеціально розроблена для пошуку дрібного золота і має високу чутливість до маленьких золотих крупин.

Спеціалізовані котушки для золотошукачів

Де купити котушки на металошукач?

Описати, що найкращий вибір катушкек на металошукачі в магазині Камрад. Тут представлений широкий асортимент котушок від провідних світових брендів для будь-яких пошукових завдань. Можна підібрати оптимальну модель під свій металошукач та умови роботи.

У магазині Камрад діє гнучка система знижок, надаються всі необхідні гарантії. Кваліфіковані консультанти завжди допоможуть з вибором та дадуть корисні рекомендації щодо експлуатації котушок.

Висновок

Вибір котушки є ключовим моментом для ефективного використання металошукача. Існує кілька основних типів котушок, кожен з яких має свої особливості і підходить для вирішення певних завдань пошуку. Грамотний підбір котушки відповідно до умов роботи дозволить максимально реалізувати потенціал приладу та досягти кращих результатів.

Кірова Єва

Кірова Єва