Країни ЄС готові схвалити відмову від автомобілів з викидами CO2 до 2035 року

Країни ЄС планують відмовитися від автомобілів з викидами CO2 до 2035 р.

У вівторок міністри енергетики країн Європейського Союзу мають остаточно схвалити закон блоку про припинення продажів нових автомобілів з викидами CO2 у 2035 році після того, як Німеччина отримала виняток для автомобілів, що працюють на електронному паливі.

Голосування відбулося на три тижні пізніше, ніж планувалося, після того, як міністерство транспорту Німеччини в останню хвилину виступило проти закону, погрожуючи зірвати основну політику ЄС щодо приведення автомобілів у відповідність до його цілей у сфері зміни клімату.

На вихідних Європейська комісія уклала угоду з Німеччиною, щоб вирішити конфлікт, запропонувавши запевнення, що автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння, які працюють лише на електронному паливі, будуть звільнені від заборони до 2035 року.

Більшість країн, швидше за все, підтримають закон у вівторок, заявили чиновники ЄС, що дозволить йому вступити в силу. Італія та Польща виступатимуть проти, а Румунія та Болгарія, як очікується, утримаються.
Закон ЄС вимагатиме, щоб з 2035 року всі нові автомобілі, що продаються, мали нульові викиди CO2, а з 2030 року – на 55% нижчі викиди CO2 порівняно з рівнем 2021 року.

Очікувалося, що ця політика унеможливить продаж автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння в ЄС з 2035 року. Але виняток, отриманий Німеччиною, пропонує потенційний рятувальний круг для традиційних транспортних засобів – хоча електронне паливо ще не виробляється у великих масштабах.

Електронне паливо виробляється шляхом синтезу вловлених викидів CO2 і водню, отриманого з електроенергії, що не містить CO2. Вони вважаються вуглецево-нейтральними, оскільки CO2, що виділяється при спалюванні палива, врівноважується CO2, вилученим з атмосфери для виробництва палива.
Також Вам моєе бути цікава наша стаття НАТО критикує риторику Путіна щодо тактичних ядерних озброєнь в Білорусії

Вадим Зубчинський

На транспорт припадає майже чверть викидів в ЄС. Середній термін експлуатації нових автомобілів становить 15 років – тому ЄС заявляє, що продажі нових автомобілів з викидами CO2 повинні припинитися у 2035 році, щоб досягти мети блоку – досягти нульових викидів до 2050 року.

Porsche і Mazda є одними з прихильників електронного палива. Інші автовиробники, включаючи Volkswagen, Mercedes-Benz і Ford, роблять ставку на електромобілі з акумуляторними батареями для декарбонізації і закликали країни ЄС не відкладати поетапну відмову до 2035 року.

Очікується, що міністри енергетики ЄС також продовжать добровільне зобов’язання скоротити використання газу на 15% на 12 місяців, щоб допомогти підготуватися до наступної зими з дефіцитним російським газом.

Деякі чиновники ЄС очікують, що міністри вирішать суперечку про те, чи повинна ядерна енергія зараховуватися до цілей ЄС у сфері відновлюваної енергетики – питання, яке розкололо країни і загрожує затримати основну політику ЄС у сфері відновлюваної енергетики.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

В Newsworld.com.ua з листопада 2020 року. У блогінгу з 2014 року.