Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Молоді вчені: де наступне покоління?

Кві 20, 2023
Молоді вчені: де наступне покоління?

Якщо говорити про науку, то зазвичай зустрічається слово «майбутнє». Ми завжди думаємо про нові відкриття та їхній вплив, тому має сенс думати про наступні пару років. Те, про що ми зазвичай не замислюємося, коли плануємо наше академічне життя, так це про нашу спадщину як науковців. Ця спадщина — це не лише наше дослідження, а й люди, які продовжуватимуть і поєднуватимуть наші висновки з новими ідеями. Це молоді вчені, спраглі нових відкриттів і зв’язків.

Однак у цьому потоці є лише одна проблема: схоже, що потенційні молоді вчені не прагнуть жити в академічному середовищі.

Бразильська група дослідників у партнерстві з іншими країнами (наприклад, Італією та Норвегією) вивчає інтерес підлітків до наукового життя. І їхній аналіз виглядає не дуже добре.

Дослідження показує, що наукове життя не входить у підлітки, хоча більшість із них зацікавлені наукою. Ці дані дуже тривожні, враховуючи, що майбутнє науки в руках нових молодих учених. Країни Європи стикаються з цим сценарієм і змінюють його протягом останніх кількох років. Однак Бразилія, схоже, не збирається переламати ситуацію.

Коли мова йде про спадщину та внесок у науку, роль вчених полягає на 100% у передачі даних, знахідок, ідей тощо. Більшість підлітків вважають науку нудною або не розуміють наукової кар’єри. Частково це наша вина. Ми, як науковці, забуваємо добре повідомляти про свою роботу і врешті-решт проводимо дослідження лише для себе.

Школи та вчителі природничих наук шукали нові інструменти для використання в класі , які привернули б увагу учнів. Спонукання підлітків до експериментів, запитань і роздумів про застосування своїх знахідок залучає їх. У результаті підлітки виявили, що наука може приносити задоволення. Більше того, залучення підлітків до науки розвиває їх особистість до більш критичного та творчого характеру.

Більшість підлітків не думають про академічну кар’єру через брак знань про науку. Ідея стати вченим входить до короткого списку вчених з біології, хімії, математики чи фізики, не враховуючи, що всі галузі навчання мають наукову кар’єру, яку необхідно досягти.

З цього приводу показ впливу наукових відкриттів у найрізноманітніших галузях може стати поворотним моментом для підлітків, які відчувають зв’язок із наукою. Це може призвести до появи нового покоління молодих науковців.