Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Найвищий вулкан Індонезії випустив річку Лави під час останнього виверження

Гру 4, 2022
Вулкан що прокинувся

Найвищий вулкан Індонезії прокинувся в неділю, викинувши хмари пекучого газу і ріки Лави на острові Ява.

Евакуація людей, в тому числі дітей і людей похилого віку, які проживають поблизу вулкана в провінції Східна Ява, також почалася з 93 жителів, які на даний момент евакуйовані в притулки, йдеться в заяві індонезійського агентства з пом’якшення наслідків стихійних лих BNPB.

Мусонні дощі розмили і остаточно обрушили лавовий купол на вершині 12 060-футової гори Семеру, викликавши виверження, за словами прес-секретаря Національного агентства з ліквідації наслідків стихійних лих Абдула Мухарі, посилаючись на інформацію Агентства з вулканології та пом’якшення геологічної небезпеки при Міністерстві енергетики та мінеральних ресурсів.
Кілька сіл засипало попелом, який закрив сонце, але про жертви не повідомляється.
Товсті стовпи попелу були підняті майже на 4000 футів в небо, в той час як розпечений газ і лава стікали вниз по схилах Семеру, прямуючи до сусідньої річки.

Індонезійський Центр вулканології та зменшення геологічної небезпеки, PVMBG, підвищив попередження до найвищого рівня, повідомив його керівник в текстовому повідомленні Reuters.

У зв’язку з підвищеним рівнем тривоги, влада попередила жителів не проводити ніякої діяльності в радіусі 5 миль від центру виверження Семеру, повідомляє PVMBG.

Кілька сотень людей були переміщені в тимчасові притулки або виїхали в інші безпечні райони, в основному жінки, діти і люди похилого віку, сказав Джоко Самбанг, який очолює агентство з ліквідації наслідків стихійних лих в місті Лумаджанг, провінція Східна Ява.

Останнє велике виверження Семеру відбулося в грудні минулого року, коли гуркітливий вулкан вирвався з люттю і залишив 51 людину мертвими в селах, які були поховані під шарами бруду. Кілька сотень інших були поранені з серйозними опіками, а виверження змусило евакуювати понад 10 000 жителів сіл. Уряд переніс із небезпечної зони близько 2 970 будинків.

Семеру, також відомий як Махамеру, протягом останніх 200 років неодноразово прокидався. Проте, як і у випадку з багатьма з 129 діючих вулканів, за якими ведеться спостереження в Індонезії, десятки тисяч людей продовжують жити на його родючих схилах.

Індонезія, архіпелаг з населенням понад 270 мільйонів чоловік, розташований уздовж Тихоокеанського “Вогняного кільця”, підковоподібної серії розломів, і схильний до землетрусів і вулканічної активності.