Найстаріша у світі зареєстрована черепаха готується до 190-річного ювілею

Найстаріша черепаха світу

Джонатан, Сейшельська гігантська черепаха, подарована острову Святої Єлени в 1882 році, також є найстарішою з відомих живих наземних тварин.

Якщо на цих вихідних і є вечірка, то це Джонатан: Сейшельська гігантська черепаха збирається відсвяткувати свій 190-й день народження триденною вечіркою.

Живучи на острові Святої Єлени з 1882 року, коли його привезли в подарунок губернатору невеликого південноатлантичного острова, він не звик до слави, отримавши нагороди від Книги рекордів Гіннеса за те, що є найстарішою відомою живою сухопутною твариною і найстарішим представником ряду хелонієвих.

Він також опинився в центрі романтичної інтриги: після періоду дратівливості Джонатану подарували подругу в 1991 році, з якою він щасливо розвинув інтимні стосунки. Але через 26 років відсутність потомства була пояснена, коли його любовна партнерка – Фредеріка – виявилася чоловічої статі.

Джонатан також є певною мірою місцевою знаменитістю: окрім того, що він є відомою пам’яткою, він зображений на реверсі місцевої п’ятипенсової монети.

Хоча Джонатан вже давно вкритий зморшками, зараз він також сліпий через катаракту і позбавлений нюху. Хоча точна дата його народження залишається невідомою, за приблизними підрахунками, він з’явився на світ близько 1832 року. Але лише в листопаді цього року Найджел Філліпс, губернатор британської заморської території, нарешті визнав його офіційну дату народження – 4 грудня 1832 року.

У Книзі рекордів Гіннеса зазначили: “Вік Джонатана – це оцінка, заснована на тому, що він був повністю зрілим, а отже, щонайменше 50 років, коли він прибув на острів Святої Єлени з Сейшельських островів у 1882 році. Цілком ймовірно, що він навіть старший, ніж ми думаємо”.

Його вік означає, що Джонатан був молодим, коли королева Вікторія зійшла на престол, і зовсім недавно став свідком світанку технологічної епохи.

Однак Джонатан не зустрівся з найвідомішим мешканцем острова Святої Єлени – французьким генералом Наполеоном Бонапартом, який прибув на острів у 1815 році і помер там шість років по тому.

Триденна вечірка, на яку зберуться мешканці з усього острова, розпочнеться в будинку губернатора в п’ятницю, а її головними подіями стануть “святковий торт”, виготовлений з урахуванням інтересів черепахи, і показ анімаційного відео про його життя.

Він навіть зможе поласувати і поспілкуватися з губернатором і його дружиною Еммою, а ті, хто прийде на святкування, отримають спеціальний сертифікат, зможуть придбати марки, присвячені Джонатану, і побачити переможців мистецького конкурсу, започаткованого на честь знаменитої рептилії.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.