Навігація у святковий сезон

Собака та кішка святкують Новий рік

Відчуваєте себе трохи пригніченими тим, що “погано”, а що “добре” в цьому святковому сезоні? Візьміть склянку мильних бульбашок, тому що це для вас!

Святковий сезон швидко наближається. Для декого велика кількість святкової їжі та насичений соціальний календар можуть бути приголомшливими. Ось наші головні поради щодо того, як насолоджуватися життям у цей святковий сезон.

Ти знаєш себе! Довіряйте своєму інстинкту. Повірте, що ваше тіло зможе підказати вам, коли вам захочеться з’їсти обід з 3-х страв, або коли ви відчуєте себе задоволеними першою стравою, яку подали на стіл. Ваш розум і тіло неймовірно розумні і можуть вести вас у правильному напрямку. Святковий сезон – це не час для того, щоб засуджувати і жорстко ставитися до вибору їжі, а скоріше час для того, щоб бути присутнім і насолоджуватися проведенням часу з близькими людьми.

Перше кохання – найсильніше, як і перший ковток! Ми відчуваємо найбільше задоволення від перших кількох ковтків, тому не поспішайте, смакуйте і насолоджуйтеся. Зупиніться і подумайте, чи отримаєте ви задоволення від другої порції так само, як від першої. І якщо воно того варте, то вперед! Я можу сказати, що третій шматочок маминого запеченого гарбуза та імбирного чізкейку все ще смачний, але ніщо не зрівняється з першим, і я знаю, що Еліза відчуває те ж саме про пончики на Хануку!

Хоча Санта може судити про те, чи був ти неслухняним або чемним, він не судить твою їжу, і ти не повинен цього робити! Не існує такого поняття, як “хороша” чи “погана” їжа, ми можемо насолоджуватися ними всіма, незалежно від упереджених уявлень.

Дайте собі безумовний дозвіл насолоджуватися всіма продуктами не тільки під час свят, але й тоді, коли вам цього хочеться. Чому ми повинні їсти тільки пироги з фаршем на Різдво і паску? Ми є великими прихильниками того, щоб дозволити собі харчову свободу, щоб допомогти розвивати ваші стосунки з їжею. Чим більше правил ми встановлюємо для себе щодо харчування, тим більша ймовірність того, що ми зловживатимемо саме тими продуктами, які ми обмежили. Якщо ви вирішили насолодитися сирною тарілкою, кугелем і павловою з вершками, прийміть своє рішення, насолоджуйтеся кожним шматочком і ніколи не озирайтеся назад.

Щоб ви почувалися свіжими, енергійними та готовими до наступного вечора, слідкуйте за тим, щоб ваше тіло було рухомим, відпочиваючим та зволоженим.

Рухайтеся, якщо вам це приємно. Пограйте в крикет на пляжі, потанцюйте під улюблений плейлист або пройдіться до місцевої кав’ярні і назад. Як би ви не вирішили рухатися, переконайтеся, що це приносить вам трохи радості. 

Прагніть до 7-9 годин поповнення запасів енергії щовечора, це може означати, що ви можете дозволити собі лягти спати рано або не виспатися.

 Візьміть собі багаторазову пляшку з водою, додайте в неї свіжих фруктів і м’яти і пийте! Прагніть випивати 35 мл води на кілограм ваги тіла щодня, щоб залишатися добре зволоженим.

Подаруйте собі трохи любові! Ми живемо в суспільстві, яке пропагує нереалістичні та нездорові ідеали здоров’я та краси. Дослідження показують, що майже три чверті з нас тією чи іншою мірою незадоволені своєю зовнішністю. Якщо ви зловили себе на тому, що відчуваєте пригніченість з приводу своєї фігури, спробуйте зосередитися на тому, що ваше тіло може робити і за що ви йому вдячні. Повторіть це про себе: “Я насолоджуюся і ціную своє тіло за все, на що воно здатне”.

Підсумок

Найбільша сила їжі, можливо, полягає не в поживних речовинах, які вона може містити, а в її здатності з’єднувати нас з людьми. Вона знаходиться в центрі всього, що ми святкуємо як друзі, сім’ї та громади. Настав час відновити зв’язок з нашими близькими і надолужити згаяний час, проведений разом цього року. Пам’ятайте, що ви – це більше, ніж ваша талія або цифра на вагах (*кашляйте, кашляйте, викиньте ваги). За вами сумували, вас любили і вами захоплювалися набагато більше, ніж те, як ви виглядаєте.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.