На сьогодні тільки дентальна імплантація дає можливість вирішити проблему адентії, встановивши штучні зуби, які повністю замінюють втрачені природні. Імплантований зуб зрощується з кісткою, вже невдовзі після встановлення відчувається як «рідний» і служить десятки років. Популярність імплантації с кожним роком тільки збільшується, цю послугу пропонує чи не кожна стоматологічна клініка Києва. Але в багатьох людей ще й досі виникають побоювання, що це дуже дорога, болісна, небезпечна процедура. Такі думки існують через брак достовірної інформації, тому стоматологи-імплантологи пропонують дізнатися більше про вживлення дентальних імплантів.
Що таке зубний імплант?
Уявіть собі корінь зуба, а тепер замість нього – металевий штифт з різьбленням на кшталт шурупу. Це і є імплант. Він вкручується в щелепу, на імплантат встановлюється абатмент (з’єднуючий елемент) і коронка. Імпланти зубів виготовляються зі сплавів на основі титану, адже це унікальний метал, здатний до остеоінтеграції – зростання з кістковою тканиною.
Коли показана імплантація?
Основне показання до імплантації – адентія: відсутність одного, кількох і навіть всіх зубів на щелепі. В залежності від ступеню адентії і стану кісткової тканини лікар вибере і запропонує відповідний вид імплантації.
Оптимальною в плані збереження кісткової тканини є моментальна імплантація – одразу після видалення зубу. Справа в тому, що якщо зуб відсутній вже тривалий час (рік і більше), починається незворотній процес атрофії щелепної кістки – її об’єм зменшується. А одразу після видалення зубу зміни в кістковій тканині ще не відбуваються. До того ж, через те, що зубні імплантати вживлюються одразу, немає необхідності в проведенні окремої операції, а значить, зменшується травматизація щелепи і вартість процедури.
Які протипоказання до встановлення імплантів?
Дефіцит кісткової тканини найчастіше стає обмеженням, через яке стоматологічна клініка відмовляє пацієнту в проведенні імплантації. Мінімально допустима висота кістки – 8 мм, якщо менше, необхідно проводити додаткову операцію – остеопластику, нарощувати кісткову тканину.
Тимчасовими обмеженнями до встановлення імплантів є:
- вік до 18 років;
- вагітність;
- лактація;
- гострі вірусні інфекції;
- карієс зубів і запальні процесі в ротовій порожнини.
Який ризик того, що імплант не приживеться?
Сучасні імпланти, що застосовує приватна стоматологія, виготовляються з перевірених біосумісних сплавів, що відрізняються високою приживлюваністю – 98-99%. Відомі виробники (Straumann, Megagen, Nodel Biocare) надають довічну гарантію на свою продукцію і безкоштовно замінюють ортопедичні компоненти в разі відторгнення імпланту.
Якщо імплантація проведена за протоколом, кваліфікованим імплантологом, а пацієнт дотримується всіх рекомендацій лікаря, ризик відторгнення імплантів зводиться до мінімуму.
Чи буде боляче на операції?
Імплантація зубів зазвичай проводиться під місцевою анестезією. Завдяки сучасним дієвим і безпечним препаратам, пацієнт знаходиться в свідомості і не відчуває болю. Стандартна процедура з установки одного імпланту триває 1-2 години, при моментальній імплантації – до 30 хвилин, адже імплантат вставляється в уже утворену після екстракції зуба лунку.
Після операції, коли завершується дія анестетиків, можуть виникати дискомфортні відчуття, в цьому випадку треба вживати ліки, рекомендовані імплантологом.

Які є варіанти імплантації?
Найпоширеніший варіант – імплантація із заміною одного зубу одним імплантом. За класичним двоетапним протоколом встановлюється імплантат, а після його приживлення – через 6-9 місяців ставляться абатмент і зубна коронка. При одноетапній (моментальній) імплантації навантаження на імплант дається одразу із встановленням тимчасового протезу.
Якщо треба замінити 3+ відсутніх поспіль зуба, стоматологія Healthy Dent пропонує встановлювати мостоподібний протез з опорою на два імпланти або ж імплантувати кожен зуб окремо.
За повної адентії, коли відсутній весь зубний ряд, оптимальним варіантом буде імплантація All on 4 чи All on 6. За цією технологією на щелепі встановлюються 4-6 імплантів, а на них фіксується повний протез. Такий спосіб протезування виходить значно дешевшим, ніж імплантація всіх зубів окремо і комфортнішим у користуванні, ніж вставні щелепи.
Скільки коштує імплантація?
Вартість імплантації визначається кількома факторами, основний з яких – ціна імплантів. Один імплант коштує від 10-15 тис. грн і вище. Додайте сюди вартість протезів, оплату роботи стоматолога-імплантолога, ортопеда, додаткові процедури, наприклад, остеопластику (при необхідності нарощувати кістку) і вийде ціна імплантації «під ключ».
Без огляду, вивчення стану зубо-щелепної системи пацієнта жоден стоматолог не зможе назвати точну вартість імплантації. Тому записуйтесь на консультацію дентального імплантолога, який визначить, чи можлива імплантація у вашому випадку і дасть відповіді на всі питання.