Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Протести біля суду Гонконгу

Лют 6, 2023
протести в Гонконгу

Невелика група протестувальників зібралася біля гонконгського суду, де в понеділок мав розпочатися найбільший в місті судовий процес у справі національної безпеки.

“Репресії є безсоромними”, – було написано на плакаті, який несли двоє людей, додаючи: “Негайно звільнити політичних в’язнів: “Негайно звільнити всіх політичних в’язнів”.

Ще один протестувальник підняв кулак на знак солідарності з великою кількістю поліцейських, що стояли поруч.

Цей судовий процес є найбільшим на сьогоднішній день відповідно до закону про національну безпеку, який Пекін наклав на місто в 2020 році і який використовується для придушення інакомислення.

Закон змінив Гонконг, поклавши край культурі бурхливих демонстрацій і відвертої політики, і перетворивши найвільніше місто Китаю на більш схоже на авторитарний материк.

Серед 47 обвинувачених – одні з найвідоміших активістів міста, а також правознавець і колишні депутати. Їм загрожує довічне ув’язнення, якщо їх визнають винними у “змові з метою здійснення підривної діяльності”.

Як прихильники, так і критики вишикувалися в чергу під стінами суду, дехто навіть на ніч, в надії побачити початок судового процесу.