Microsoft запускає “новий” браузер Bing, Edge на базі “оновленої” моделі ChatGPT

AI від microsoft

Компанія Microsoft запустила “новий” пошуковик Bing і веб-браузер Edge, які працюють на основі наступного покоління мовної моделі OpenAI, що є більш потужною, ніж ChatGPT. Ця подія відбулася наступного дня після того, як Google анонсувала Bard – власний “експериментальний розмовний сервіс штучного інтелекту”, який працює на основі мовної моделі для діалогових додатків (LaMDA).

Пошукова система Bing та браузер Edge на базі штучного інтелекту доступні в обмеженій попередній версії на сайті Bing.com і незабаром будуть “розширені до мільйонів”. Кожен може відвідати Bing.com, щоб спробувати зразки запитів і записатися в лист очікування. “Ми збираємося масштабувати попередній перегляд до мільйонів протягом найближчих тижнів. Незабаром також буде запущено мобільну версію”, – оголосили в Microsoft.

“Другий пілот для Інтернету”

Microsoft називає нові Bing і Edge “другим пілотом ШІ для користувачів в Інтернеті”, оскільки вони забезпечують кращий пошук, більш повні відповіді, новий досвід спілкування в чаті та можливість генерувати контент.

“ШІ докорінно змінить кожну категорію програмного забезпечення, починаючи з найбільшої категорії – пошуку. Сьогодні ми запускаємо Bing і Edge з функціями співпілота і чату на базі штучного інтелекту, щоб допомогти людям отримати більше від пошуку та Інтернету”, – сказав Сатья Наделла, голова правління і генеральний директор корпорації Майкрософт.

Що нового в Bing та Edge

  • Покращений пошук: Microsoft заявляє, що новий Bing надасть користувачам “покращену версію звичного пошуку”. За словами компанії, пошукова система надаватиме більш релевантні результати для простих запитів, таких як спортивні результати, ціни на акції та погода, а також більш вичерпні відповіді на новій бічній панелі.
  • Повні відповіді: Так само, як Google оголосив у випадку з Bard, Bing також переглядатиме результати з Інтернету, щоб знайти та узагальнити відповідь.
  • Новий досвід спілкування в чаті: Для складних пошукових запитів, таких як планування детального маршруту подорожі або пошук телевізора, новий Bing запропонує новий інтерактивний чат.
  • “Чат дає можливість уточнити пошук, поки ви не отримаєте повну відповідь, яку шукаєте, запитуючи більше деталей, ясності та ідей – з доступними посиланнями, щоб ви могли негайно діяти відповідно до своїх рішень”, – пояснили в компанії.
  • Окрім цього, новий Bing може генерувати контент для користувачів. Він може написати електронного листа, підготуватися до співбесіди на роботу або створити вікторину для “вечора дрібниць”.

Новий Bing також цитуватиме всі свої джерела, дозволяючи користувачам бачити посилання на веб-контент, на який він посилається.

Що стосується Microsoft Edge, Microsoft заявляє, що оновила браузер Edge з новими можливостями штучного інтелекту та новим дизайном.

З’явилися дві нові функції: Спілкування в чаті та написання текстів. За допомогою бічної панелі Edge користувачі можуть задати запит, наприклад, короткий виклад довгого фінансового звіту, щоб отримати ключові висновки, а потім використовувати чат зі штучним інтелектом для порівняння.

Користувачі також зможуть попросити Edge створити контент, наприклад, публікацію в LinkedIn – так само, як це робиться в ChatGPT.

Оновлена модель OpenAI в Bing

Microsoft заявляє, що новий Bing працює на новій великій мовній моделі наступного покоління OpenAI, яка є більш потужною, ніж ChatGPT, і спеціально налаштована для пошуку. “Вона використовує ключові висновки та вдосконалення з ChatGPT та GPT-3.5 – і є ще швидшою, точнішою та потужнішою”, – стверджують у компанії.

Виробник Windows також заявляє, що розробив власний спосіб роботи з моделлю OpenAI, який дозволяє компанії найкращим чином використовувати її можливості, і називає його моделлю Prometheus.

Модель Prometheus відповідатиме за надання більш релевантних, своєчасних і цілеспрямованих результатів з підвищеним рівнем безпеки.

Відповідальні інновації

Як і Google, Microsoft та OpenAI впроваджують заходи для захисту від шкідливого контенту.

“Наші команди працюють над вирішенням таких проблем, як неправдива інформація та дезінформація, блокування контенту, безпека даних і запобігання просуванню шкідливого або дискримінаційного контенту відповідно до наших принципів ШІ”, – заявили в компанії.

Microsoft використовуватиме “критичний зворотний зв’язок” для вдосконалення моделей штучного інтелекту.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

В Newsworld.com.ua з листопада 2020 року. У блогінгу з 2014 року.