Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Що буде якщо не стати на військовий облік

Бер 23, 2023
що буде якщо не стати на військовий облік

Кожен Українець повинен стати на військовий облік – це один з обов’язків, який покладається на кожного громадянина України від 18 до 27 років. За порушення військового обліку передбачені певні юридичні наслідки. У цьому тексті ми розглянемо ці наслідки та їх наслідки для життя громадян України.

Юридичні наслідки 

За непостановку на військовий облік передбачені різноманітні юридичні наслідки. Давайте розглянемо їх детальніше.

 1. Штрафи

Згідно зі статтею 336 Кодексу України про адміністративні правопорушення за непостановку на військовий облік передбачений штраф у розмірі від 17 до 34 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це означає, що сьогодні штраф становить від 850 до 1700 грн. Зазначимо, що цей штраф стягується з військової частини, яка відповідає за виконання військового обліку.

 1. Судові позови

Якщо військова частина не може стягнути штраф з особи, яка не стала на військовий облік, вона може подати позов до суду з вимогою стягнення штрафу. У разі задоволення позову військова частина може стягнути штраф з рахунку особи, яка не стала на військовий облік.

 1. Обмеження прав

Особа, яка не стала на військовий облік, може бути обмежена у правах. Зокрема, така особа може не мати права голосу на виборах, права на отримання паспорта, права на працевлаштування в окремих сферах діяльності, а також може бути обмежена у праві на безкоштовне отримання деяких видів державних послуг.

 • Перешкоди при здобутті освіти

Особа, яка не стала на військовий облік, може мати певні перешкоди при здобутті освіти. Наприклад, згідно зі статтею 52 Закону України “Про вищу освіту”, військовий облік є однією з умов прийняття на навчання до вищих навчальних закладів деяких спеціальностей.

 1. Проблеми з працевлаштуванням

Особа, яка не стала на військовий облік, може мати проблеми з працевлаштуванням. Зокрема, військовий облік може бути необхідним у випадку працевлаштування в деяких державних структурах, включаючи військову службу, правоохоронні органи, митницю, Службу безпеки України тощо.

Відмова від постановки на військовий облік: причини та наслідки

Існують різні причини, які можуть спонукати особу до відмови від постановки на військовий облік. Деякі з них:

 • Погане здоров’я;
 • Вагомі релігійні чи моральні переконання;
 • Міграційні або інші обставини, пов’язані з перебуванням за кордоном;
 • Прагнення уникнути служби в Збройних Силах України.

Незалежно від причини відмови, особі, яка не стала на військовий облік, можуть довго перешкоджати юридичні та соціальні наслідки. Деякі з них:

 • Проблеми при здобутті освіти і працевлаштуванні;
 • Обмеження прав і можливостей у громадському житті;
 • Відсутність деяких прав у громадян України.

Альтернативні варіанти служби у Збройних силах

Якщо особа відмовилася від постановки на військовий облік, вона все ще може служити в Збройних силах України за іншими формами служби. Деякі з них:

 1. Контрактна служба

Контрактна служба – це один з варіантів служби у Збройних силах України. За цією формою служби військовослужбовці отримують певну зарплату, мають деякі пільги та права, та мають можливість проходити навчання для підвищення кваліфікації. Контрактна служба може бути привабливою для тих, хто хоче служити в Збройних силах, але не хоче проходити через військовий облік.

 1. Служба за контрактом

Служба за контрактом – це інший варіант служби у Збройних силах України. За цією формою служби особа підписує контракт на певний термін і служить у Збройних силах згідно з умовами цього контракту. У порівнянні зі службою за строком, контрактна служба має свої переваги, зокрема, можливість отримувати вищу зарплату та проходити навчання для підвищення кваліфікації.

 1. Військова академія

Військова академія – це ще один варіант служби у Збройних силах України. За цією формою служби особа отримує військову освіту та має можливість служити в Збройних силах на посадах офіцерів. Військова академія може бути цікавим варіантом для тих, хто хоче служити в Збройних силах на посадах офіцерів, але не хоче проходити через військовий облік.

Переваги та недоліки кожного варіанту

Кожен варіант служби у Збройних силах має свої переваги та недоліки. Давайте розглянемо деякі з них.

 1. Контрактна служба

Переваги:

 • Отримання заробітної плати;
 • Можливість проходити навчання для підвищення кваліфікації;
 • Деякі пільги та права.

Недоліки:

 • Є можливість бути відправленим на війну або в зону АТО;
 • Ризик отримання поранення або втрати здоров’я.
 1. Служба за контрактом

Переваги:

 • Отримання заробітної плати;
 • Можливість проходити навчання для підвищення кваліфікації;
 • Можливість отримати більшу зарплату порівняно з контрактною службою.

Недоліки:

 • Є можливість бути відправленим на війну або в зону АТО;
 • Ризик отримання поранення або втрати здоров’я.
 1. Військова академія

Переваги:

 • Отримання військової освіти;
 • Можливість служити в Збройних силах на посадах офіцерів;
 • Отримання зарплати.

Недоліки:

 • Довготривалий процес навчання;
 • Високий рівень вимог до кандидатів.

Також Вам може бути цікава наша стаття 4 звички яких уникають емоційно зрілі люди

Висновки

Таким чином, непостановка на військовий облік може мати серйозні юридичні наслідки, які можуть вплинути на життя громадян України. Однак, існують альтернативні варіанти служби у Збройних силах, які можуть бути цікавими для тих, хто не хоче проходити через військовий облік, але бажає служити своїй країні.

Перш за все, перед прийняттям рішення про відмову від постановки на військовий облік, слід ретельно оцінити всі ризики та можливості, пов’язані з цим вирішенням. Особливо, якщо мова йде про молодих людей, які тільки починають своє самостійне життя.

Крім того, слід пам’ятати про те, що військовий облік – це не просто обов’язок перед державою, але й можливість отримати військову освіту, набути певні навички та досвід, зустріти нових друзів та партнерів.

Тому, перш ніж приймати рішення про відмову від постановки на військовий облік, слід детально проаналізувати всі варіанти та можливості, які є перед вами. Якщо ви все ж вирішите не стати на військовий облік, слід розглянути можливість служби у Збройних силах України за іншими формами служби.