Що таке Свіфт (SWIFT)

Що таке Свіфт (SWIFT) 💸 Огляд переваг та недоліків SWIFT

Свіфт – це організація, яка забезпечує безпечний та надійний обмін фінансовою інформацією між банками та іншими фінансовими установами по всьому світу.

У світі, де глобалізація зробила економічні взаємодії між країнами значно більш інтенсивними, надійний та безпечний обмін фінансовою інформацією стає все важливішим. Це стосується не тільки банківських та фінансових установ, але й підприємств з інших сфер діяльності. Для забезпечення безпеки та ефективності обміну фінансовою інформацією, у фінансовій сфері діє міжнародна організація SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication). У цій статті ми детально розглянемо, що таке SWIFT, як він працює, його функції, переваги та недоліки, а також перспективи майбутнього.

Історія створення SWIFT

SWIFT був заснований у 1973 році групою великих банків з метою забезпечення безпечного та ефективного обміну фінансовою інформацією. Перша мережа була запущена у 1977 році, й у даний час SWIFT використовується понад 11 000 фінансових установ по всьому світу.

Сфери застосування SWIFT

SWIFT використовується для обміну фінансовою інформацією між різними фінансовими установами по всьому світу. Його застосування включає:

 • Платіжні операції: SWIFT використовується для переказу грошових коштів між банками по всьому світу. Банки використовують SWIFT для здійснення різних типів платежів, таких як міжбанківські платежі, платежі в рамках торгівлі, платежі зарплатні та інші.
 • Комерційний обмін: SWIFT дозволяє банкам обмінюватись комерційною інформацією, такою як заявки на відкриття літер кредиту, підтвердження відправки товарів, інвойси та інші документи.
 • Управління активами: SWIFT використовується для обміну інформацією про цінні папери, депозити та інші фінансові інструменти, що використовуються в управлінні активами.

Як працює SWIFT

SWIFT забезпечує безпечний та надійний обмін фінансовою інформацією, використовуючи стандарти, що дозволяють забезпечити відповідність різних фінансових установ до однакових вимог щодо обробки інформації. Для обміну інформацією між банками використовується мережа SWIFT, яка складається з багатьох комп’ютерів, що з’єднані між собою. Банки здійснюють обмін інформацією за допомогою повідомлень SWIFT, які містять інформацію про платіжну операцію, відправника та одержувача платежу, номер рахунку та інші дані.

SWIFT також забезпечує криптографічний захист повідомлень, що забезпечує безпеку та конфіденційність інформації, яка передається по мережі. Це досягається за допомогою технології шифрування, яка дозволяє зашифрувати дані на стороні відправника та розшифрувати їх на стороні одержувача, що дозволяє захистити інформацію від несанкціонованого доступу.

Функції SWIFT

Функції SWIFT

Забезпечення безпеки та надійності

Однією з основних функцій SWIFT є забезпечення безпеки та надійності обміну фінансовою інформацією між банками. SWIFT використовує різні механізми, щоб забезпечити безпеку обміну інформацією, такі як шифрування, ідентифікація відправника та одержувача, автоматична перевірка повідомлень на наявність помилок та інші.

Обмін фінансовою інформацією

Однією з головних функцій SWIFT є обмін фінансовою інформацією між банками та іншими фінансовими установами. SWIFT дозволяє банкам обмінюватись різними видами фінансової інформації, включаючи платіжні операції, комерційний обмін, управління активами та інші.

Переказ грошових коштів

SWIFT використовується для переказу грошових коштів між банками по всьому світу. Банки використовують SWIFT для здійснення різних типів платежів, таких як міжбанківські платежі, платежі в рамках торгівлі, платежі зарплатні та інші.

Переваги та недоліки SWIFT

Переваги та недоліки SWIFT

Переваги SWIFT

Однією з головних переваг SWIFT є його міжнародний охоплення та надійність. SWIFT використовується в понад 200 країнах світу та має довіру фінансових установ та банків. Іншою важливою перевагою SWIFT є широкий спектр функцій, які він забезпечує, включаючи переказ грошових коштів, обмін комерційною інформацією та інші. Крім того, SWIFT забезпечує високу безпеку обміну інформацією за рахунок використання шифрування та ідентифікації відправника та одержувача.

Недоліки SWIFT

Одним з головних недоліків SWIFT є високі вартість обміну інформацією. SWIFT збирає певну комісію за кожну транзакцію, що може бути значною для банків та інших фінансових установ. Крім того, SWIFT не є дуже швидким методом обміну інформацією, тому у деяких випадках процес здійснення транзакції може зайняти більше часу, ніж у інших методах.

Альтернативи SWIFT

На сьогоднішній день існує кілька альтернатив до SWIFT, такі як Ripple, Stellar та інші. Ці альтернативи використовують блокчейн технології, що дозволяє здійснювати обмін інформацією швидше та за менші вартості. Однак, наразі SWIFT залишається домінантним методом обміну фінансовою інформацією в світі.

Які банки в Україні використовують

Які банки в Україні і використовують

SWIFT є глобальною мережею для обміну фінансовою інформацією між банками та іншими фінансовими установами по всьому світу. Таким чином, практично всі банки в Україні використовують SWIFT для здійснення міжнародних платежів та обміну інформацією з іншими банками в різних країнах світу.

Серед найбільших банків в Україні, які використовують SWIFT, можна назвати такі банки:

 • ПриватБанк
 • Ощадбанк
 • Укрсоцбанк
 • Райффайзен Банк Аваль
 • Кредобанк
 • Укрексімбанк
 • Укрінбанк
 • А-Банк
 • Південний Банк

Ці банки, як і багато інших банків в Україні, використовують SWIFT для здійснення міжнародних платежів, обміну комерційною інформацією та управління активами. Крім того, SWIFT є важливим інструментом для забезпечення безпеки та надійності обміну фінансовою інформацією між банками в Україні та іншими країнами світу.

Цікава стаття для Вас – Скільки потрібно підписників в ютубі щоб заробляти

Вадим Зубчинський

Висновок

SWIFT є надійним та безпечним методом обміну фінансовою інформацією між банками та іншими фінансовими установами по всьому світу. Його широкий функціонал та міжнародне охоплення дозволяють забезпечити ефективний обмін інформацією між різними сторонами. Незважаючи на це, SWIFT має деякі недоліки, такі як високі вартості та деяку повільність у порівнянні з альтернативними методами. Однак, наразі SWIFT залишається основним методом обміну фінансовою інформацією в світі, завдяки своїй надійності та довірі фінансових установ та банків.

З метою покращення та модернізації своїх послуг, SWIFT планує впровадити нові технології та рішення, такі як використання штучного інтелекту та блокчейн технологій. Ці нові рішення дозволять забезпечити ще більшу ефективність та безпеку обміну фінансовою інформацією між банками та іншими фінансовими установами.

У світі швидко зростає кількість транзакцій та обсягів фінансових операцій, тому надійність та безпека обміну фінансовою інформацією стає все важливішою. SWIFT являє собою важливий інструмент, який дозволяє забезпечити ці вимоги в сучасному світі фінансів та банківських послуг.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.