Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Що говорить колір сечі про ваші нирки та здоров’я в цілому

Лют 24, 2023
Лікарня

Сеча є одним із найважливіших біологічних відходів, які виділяються з нашого організму. Цей процес відіграє ключову роль у видаленні надлишків рідини і відходів, які можуть мати шкідливий вплив на наше здоров’я. Крім того, колір сечі може повідомити багато інформації про стан наших нирок і загальне здоров’я.

Зазвичай здорова сеча має бути прозорою або жовтою, однак, залежно від індивідуальних чинників і загального здоров’я, колір сечі може змінюватися. Розглянемо кілька кольорів сечі і те, що вони можуть говорити про стан наших нирок і здоров’я загалом:

Прозора сеча – це здорова ознака і вказує на те, що ви п’єте достатню кількість води. Однак, якщо сеча стає занадто прозорою, це може вказувати на надлишок води в організмі.

Жовта сеча – це також здорова ознака і говорить про те, що ви п’єте достатню кількість води. Що насиченіший жовтий колір сечі, то більше вітамінів і мінералів ви виділяєте із сечею.

Темно-жовта сеча – це може бути ознакою того, що ви не п’єте достатню кількість води і ваш організм відчуває дефіцит рідини. Також цей колір сечі може вказувати на те, що вам необхідно побільше вітамінів і мінералів.

Коричнева сеча – це може бути ознакою наявності захворювання печінки, нестачі вітамінів групи В або дезгідратації. Якщо колір сечі продовжує бути коричневим, необхідно звернутися до лікаря.

Рожева сеча – це може бути ознакою крові в сечі. Можливі причини включають інфекцію сечовивідних шляхів, травму нирок або сечового міхура, рак нирок або сечового міхура. Якщо ви помітили такий колір сечі, зверніться до лікаря негайно.

Зелена або блакитна сеча – це може бути викликано деякими видами лікарських препаратів, таких як амітриптилін, індометацин, метиленовий синій та інші. Однак, якщо ви не приймали жодних ліків і помітили зелену або блакитну сечу, це може бути ознакою інфекції сечовивідних шляхів або наявності бактерій у сечі.

Неприємний запах сечі – це може бути ознакою інфекції сечовивідних шляхів або проблем із нирками. Однак, запах сечі може бути також пов’язаний із вживанням певних продуктів харчування, таких як часник, цибуля або аспарагус.

Важливо зазначити, що колір сечі може бути впливом не тільки стану нирок, а й інших чинників, як-от харчування, приймання ліків і рівень гідратації організму. Якщо ви помітили будь-які незвичайні зміни в кольорі сечі, пов’язані з неприємним запахом, больовими відчуттями або іншими симптомами, необхідно звернутися до лікаря для діагностики та лікування.

Загалом, спостереження за кольором сечі може дати вам уявлення про те, як добре працюють ваші нирки і про ваше загальне здоров’я. Рекомендується пити достатню кількість води, щоб уникнути дегідратації, і дотримуватися здорового способу життя, включно з правильним харчуванням і регулярною фізичною активністю, щоб зберегти здорові нирки і загальне здоров’я.