Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Що робити коли болить нерв зуба: домашні заходи та рекомендації

Кві 1, 2023
Жінка відчуває зубний біль

Біль від нерва зуба може бути надзвичайно неприємним і викликати значну дискомфорт. Цей біль може бути настільки інтенсивним, що забирати сон та апетит. Причинами болю можуть бути карієс, травма або інші проблеми зі здоров’ям зубів. Хоча біль від нерва зуба може бути досить складним для лікування, є кілька домашніх заходів, які можуть допомогти зменшити біль і полегшити дискомфорт. У цій статті ми розглянемо деякі з них.

Проблема з нервом зуба

Нерв зуба може стати джерелом болю з різних причин, таких як карієс, травма або запалення. Якщо нерв стає пошкодженим, він може спричинити гострий біль, пульсуючий біль або біль при жуванні. Також може виникнути чутливість до тепла та холоду. У випадку, коли нерв стає запаленим або пошкодженим, біль може бути дуже сильним і не зменшуватися самостійно. Тому важливо звернутися до стоматолога, якщо біль не зменшується після використання домашніх заходів.

Симптоми болю зубного нерва

Симптоми болю від нерва зуба можуть бути дуже різними і варіюватися в залежності від ступеня пошкодження нерва. Основними симптомами болю від нерва зуба є:

 • Гострий біль, що може бути сильним і тривати деякий час;
 • Пульсуючий біль, який може збільшуватися при наклоні голови або жуванні їжі;
 • Біль при жуванні або при взаємодії з їжею та напоями, які мають різну температуру;
 • Чутливість до тепла та холоду, що може супроводжуватися болісними відчуттями при споживанні їжі та напоїв різної температури;
 • Запалення ясен, яке може супроводжуватися біллю.

Якщо ви маєте хоча б один із цих симптомів, радимо вам звернутися до стоматолога.

Домашні заходи для зменшення болю

Існує кілька домашніх заходів, які можуть допомогти зменшити біль від нерва зуба. Ось кілька рекомендацій:

 1. Знеболюючі ліки. Ібупрофен або парацетамол можуть допомогти зменшити біль та запалення. Важливо дотримуватися інструкцій щодо дозування.
 2. Зубні краплі. Зубні краплі можуть містити знеболюючі компоненти, які можуть допомогти зменшити біль. Рекомендується наносити краплю на порожнину в зубі, яка болить.
 3. Гарячий або холодний компрес. Застосування холоду або тепла може допомогти зменшити біль. Наприклад, можна накласти холодний компрес на щелепу протягом 15 хвилин, а потім змінити його на гарячий протягом 15 хвилин.
 4. Розслаблюючі вправи. Деякі вправи для розслаблення м’язів обличчя та щелеп можуть допомогти зменшити біль від нерва зуба. Наприклад, можна робити кругові рухи з головою або злегка масажувати обличчя.

Незважаючи на те, що ці методи можуть допомогти зменшити біль від нерва зуба, вони не замінюють професійного лікування стоматолога. Якщо біль не зменшується або стає гіршим, зверніться до стоматолога.

Коли потрібно звернутися до стоматолога

Що робити коли болить нерв зуба: домашні заходи та рекомендації

Хоча домашні заходи можуть допомогти зменшити біль від нерва зуба, важливо звернутися до стоматолога, якщо біль не зменшується або стає гіршим. Деякі ситуації, коли потрібно негайно звернутися до стоматолога, включають:

 1. Гострий біль, який не зменшується після використання знеболюючих ліків.
 2. Сильне запалення ясен.
 3. Гнійний абсцес. Якщо ви помітили на яснах або на слизовій оболонці біля зуба чорний або білий “мішечок”, це може бути гнійний абсцес, який потребує миттєвого лікування.
 4. Травма зуба. Якщо зуб був пошкоджений в результаті травми, це може призвести до пошкодження нерва та спричинити сильний біль. У такому випадку також потрібно звернутися до стоматолога.
 5. Важливо звернути увагу на будь-які інші незвичайні симптоми, які можуть вказувати на серйозну проблему зі здоров’ям зубів.

У разі, якщо ви помітили будь-який із цих симптомів, радимо вам звернутися до стоматолога якомога швидше.

Висновок

Біль від нерва зуба може бути надзвичайно болісним і потребує невідкладної уваги. Хоча деякі домашні заходи можуть допомогти зменшити біль, важливо звернутися до стоматолога, якщо біль не зменшується або стає гіршим. Щоб зменшити ризик розвитку болю від нерва зуба, важливо регулярно відвідувати стоматолога для профілактичних оглядів та виконання необхідного лікування. Зверніть увагу на своє здоров’я зубів, слідкуйте за правильними методами гігієни порожнини рота та звертайтеся до стоматолога вчасно, щоб забезпечити здоров’я вашої посмішки.