Паша “Мерседес” опинився в суді

Паша "Мерседес" опинився в суді

Служба безпеки України повідомила православному священику РПЦ, що його підозрюють у виправданні російської агресії на тлі запеклої суперечки за Києво-Печерську лавру.
Митрополит Павло, або як йог знають Паша “Мерседес”, настоятель Києво-Печерської лаври, найбільш шанованої православної святині України, чинить рішучий опір наказу влади звільнити комплекс. На початку тижня він прокляв президента України Володимира Зеленського, погрожуючи йому прокляттям.

На судовому засіданні в українській столиці митрополит рішуче відкинув звинувачення Служби безпеки України, відомої як СБУ, в тому, що він потурає російському вторгненню. Павло назвав звинувачення проти нього політично мотивованими.

СБУ, яка провела обшук в його будинку, звернулася до суду з проханням взяти його під домашній арешт на час слідства.
Ченці монастиря належать до Української Православної Церкви, яку звинувачують у зв’язках з Росією. Суперечка навколо власності, також відомої як Києво-Печерська лавра, є частиною ширшого релігійного конфлікту, який розгортається паралельно з війною.

Український уряд розправився з Українською Православною Церквою через її історичні зв’язки з Російською Православною Церквою, лідер якої, Патріарх Кирило, підтримав російського президента Володимира Путіна у вторгненні в Україну.

Українська Православна Церква наполягає на своїй лояльності до України і з самого початку засуджувала російське вторгнення. Церква проголосила свою незалежність від Москви.

Але українські спецслужби стверджують, що дехто в УПЦ підтримує тісні зв’язки з Москвою. Вони здійснили рейди по численних святих місцях церкви, а пізніше опублікували фотографії рублів, російських паспортів і листівок з посланнями від Московського патріарха як доказ того, що деякі церковні чиновники були лояльними до Росії.

Києво-Печерська лавра належить українському уряду, і агентство, яке здійснює нагляд за нею, повідомило ченцям, що воно припиняє договір оренди, і вони мали час до середи, щоб залишити територію лаври.
Митрополит Павло заявив віруючим у середу, що ченці не підуть, поки не буде розглянутий позов, поданий УПЦ до київського суду, щоб зупинити виселення.

Влада стверджує, що ченці порушили умови договору оренди, зробивши зміни в історичному місці та інші технічні порушення. Ченці відкидають цей позов як безпідставний.

Багато православних громад в Україні розірвали свої зв’язки з УПЦ і перейшли до конкуруючої Православної Церкви України, яка понад чотири роки тому отримала визнання від Вселенського Патріарха Константинополя.

Варфоломій I вважається першим серед рівних серед лідерів східних православних церков. Патріарх Кирило та більшість інших православних патріархів відмовилися визнати його рішення про надання дозволу на створення другої української церкви.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

В Newsworld.com.ua з листопада 2020 року. У блогінгу з 2014 року.