Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Паша “Мерседес” опинився в суді

Кві 1, 2023
Паша "Мерседес" опинився в суді

Служба безпеки України повідомила православному священику РПЦ, що його підозрюють у виправданні російської агресії на тлі запеклої суперечки за Києво-Печерську лавру.
Митрополит Павло, або як йог знають Паша “Мерседес”, настоятель Києво-Печерської лаври, найбільш шанованої православної святині України, чинить рішучий опір наказу влади звільнити комплекс. На початку тижня він прокляв президента України Володимира Зеленського, погрожуючи йому прокляттям.

На судовому засіданні в українській столиці митрополит рішуче відкинув звинувачення Служби безпеки України, відомої як СБУ, в тому, що він потурає російському вторгненню. Павло назвав звинувачення проти нього політично мотивованими.

СБУ, яка провела обшук в його будинку, звернулася до суду з проханням взяти його під домашній арешт на час слідства.
Ченці монастиря належать до Української Православної Церкви, яку звинувачують у зв’язках з Росією. Суперечка навколо власності, також відомої як Києво-Печерська лавра, є частиною ширшого релігійного конфлікту, який розгортається паралельно з війною.

Український уряд розправився з Українською Православною Церквою через її історичні зв’язки з Російською Православною Церквою, лідер якої, Патріарх Кирило, підтримав російського президента Володимира Путіна у вторгненні в Україну.

Українська Православна Церква наполягає на своїй лояльності до України і з самого початку засуджувала російське вторгнення. Церква проголосила свою незалежність від Москви.

Але українські спецслужби стверджують, що дехто в УПЦ підтримує тісні зв’язки з Москвою. Вони здійснили рейди по численних святих місцях церкви, а пізніше опублікували фотографії рублів, російських паспортів і листівок з посланнями від Московського патріарха як доказ того, що деякі церковні чиновники були лояльними до Росії.

Києво-Печерська лавра належить українському уряду, і агентство, яке здійснює нагляд за нею, повідомило ченцям, що воно припиняє договір оренди, і вони мали час до середи, щоб залишити територію лаври.
Митрополит Павло заявив віруючим у середу, що ченці не підуть, поки не буде розглянутий позов, поданий УПЦ до київського суду, щоб зупинити виселення.

Влада стверджує, що ченці порушили умови договору оренди, зробивши зміни в історичному місці та інші технічні порушення. Ченці відкидають цей позов як безпідставний.

Багато православних громад в Україні розірвали свої зв’язки з УПЦ і перейшли до конкуруючої Православної Церкви України, яка понад чотири роки тому отримала визнання від Вселенського Патріарха Константинополя.

Варфоломій I вважається першим серед рівних серед лідерів східних православних церков. Патріарх Кирило та більшість інших православних патріархів відмовилися визнати його рішення про надання дозволу на створення другої української церкви.