Шкільний зошит — як обрати правильно: поради та критерії вибору

Шкільний зошит — як обрати правильно: поради та критерії вибору

На канцелярському ринку очi розбiгаються вiд яскравого розмаїття товарiв для школи: сумки, пенали, ручки, олiвцi, альбоми для малювання та iншi аксесуари. Можна розгубитися від кількості потрібного приладдя для школи.

Шкiльний зошит – це невiд’ємна частина навчального процесу для школярів різного віку.

Як обрати зошити, безпечнi для здоров’я школяра, практичнi, якiснi та довговiчнi?

Безумовно, дитина бажає мати зошити з улюбленими героями мультфiльмiв, пухнастим кошеням чи модною автiвкою. Але для батькiв та вчителiв головне — щоб малеча не вiдволiкалася вiд навчання на яскравi обкладинки. Монстри, страховиська, скелети взагалi травмують дитячу психiку.

Для малюкiв 1-4 класів педагоги рекомендують однотоннi м’якi обкладинки, якi не вiдволiкають увагу та не перезбуджують нервову систему.

Особливу увагу слiд придiлити щiльностi паперової продукцiї. Вона повинна становити 55-80 г/м. Щоб чорнило не перебивалося на iнший бiк, аркуш повинен бути трохи тоншим, нiж папiр для копiювання та шорстким на дотик. Діти в молодших класах дуже сильно натискають на ручку, коли тільки вчаться правильно писати. Тому для 1-4 класів краще за все підійде така продукція з великою щільністю.

Батьки бажають дiтям найлiпшого, тому купують зошити з бiлоснiжними сторiнками. Вони навiть не здогадуються, що надто бiлий або жовтий папiр шкодить оченятам. Згiдно з нормами гiгiєни, бiлизна аркушiв не повинна перевищувати 88%. Краще пiдбирати зошити зi сторiнками кольору слонової кiстки або молочного.

Лiнiї повиннi спiвпадати в мicцi згину аркушiв, бути чiткими. Допустиме вiдхилення – 2мм. Уникайте розмазаних, роздвоєних лiнiй. Їхнiй колiр може бути:

  • блакитним;
  • фiолетовим;
  • сiрим;
  • зеленим;
  • червоним.

Ліновка учнівських зошитів не має бути надто бляклою та дуже контрастною. Це може зіпсувати зір дитині.

Скоби для скрiплення зошитiв мають бути добре зчепленi та загорнуті всередину для запобiгання травмуванню. Прошитi чи проклеєнi зошити не пiдiйдуть учням молодших класiв, бо вiд частого використання або вiдправлення до рюкзака вони можуть розсипатися.

Зошит шкiльний для молодших класiв — це найчастiше формат B5 (17.5×20.5). Школярам, якi пiшли у 1 клас знадобляться зошити: клiтинка, а також коса лiнiя на 12 аркушів. Шкiльнi зошити, в яких кiлькiсть аркушiв: 12 аркушiв не задовольняють потреб старшокласникiв.

Коли школяри закiнчують 4 клас та стають учнями середньої школи, частiш за все вони користуються зошитами в лiнiйку або в клiтинку (18 аркушiв), а також загальними зошитами (48/ 96 аркушiв).

Щоденний контакт iз речами, що пахнуть хiмiчними ароматичними домiшками – не є корисним для здоров’я дитини. Це може спровокувати алергiю, головнi болi, навiть токсичне отруєння чи захворювання печiнки.

Сучасні видавництва України навіть шкільні зошити випускають із довговічними обкладинками. Для цього використовуються спеціальні техніки ламінування та крейдування картону. Щоб зошит довше мав охайний вигляд, обкладинки виготовляють із закругленими куточками.

Висновок

Правильний підбір письмового приладдя — важливий крок до эфективного навчання. Рекомендуємо купувати зошити лише у довірених магазинах – https://germes.one/zoshiti-c624/. Не обходячи увагою такі важливі критерії, як дизайн, розмір, чіткість ліній, якість паперу та обкладинки, батьки зможуть забезпечити комфорт та добру освіту своєї дитини.

Кірова Єва

Кірова Єва